vulxy
08.03.12,20:18
zdravim,ukoncil som zivnost 31.10.2011 a neviem co to pre mna znamena ze uzavretie uctovnich knih,mam par prijmov a vydavkov co som aj zauctoval a neviem ako to ukoncit .robim v Alfe a neviem najst ziadne tlacidlo alebo sposob ako to skoncit nieco ako prechod do dalsieho roku a tak.poradite?
Stefan2005
08.03.12,19:31
zdravim,ukoncil som zivnost 31.10.2011 a neviem co to pre mna znamena ze uzavretie uctovnich knih,mam par prijmov a vydavkov co som aj zauctoval a neviem ako to ukoncit .robim v Alfe a neviem najst ziadne tlacidlo alebo sposob ako to skoncit nieco ako prechod do dalsieho roku a tak.poradite?

končíš živnosť a ideš účtovať v nasledujúcom účtovnom období ???

zo stránok KROS.SK:

"Uzavretie účtovníctva v roku 2011
automatická uzávierka účtovníctva v programe ALFA neexistuje. Pred prechodom do nasledujúceho účtovného roku cez záložku Firma/Prechod do ďalšieho účtovného roka - doporučujeme cez Firma/Kontrola spustiť kontrolu účtovníctva. Prípadné chyby opravte v súlade s postupmi účtovania. Ďalej je potrebné vykonať inventarizáciu majetku a záväzkov - inventarizáciu pokladne, inventarizáciu skladu, inventúru dlhodobého a krátkodobéhé majetku. V rámci účtovnej uzávierky je potrebné spustiť výpočet odpisov dlhodobého majetku, výpočet kurzových rozdielov na valutových pokladniciach a devízových účtoch a výpočet kurzových rozdielov v evidencii záväzkov a pohľadávok. Viac informácií k účtovnej závierke v programe ALFA môžete získať aj na školení k účtovnej závierke, ktoré každoročne pripravujeme pre našich užívateľov."

tu je príručka k ALFE: http://www.kros.sk/32283
vulxy
09.03.12,06:18
nechcem prejst do dalsieho roku asi som sa zle vyjadril,ide o to ze som skoncil zivnost a chcem to cele uzavriet (uzavretie uctovnych knih, ci ako sa to odborne vola)ci neexistuje daake tlacidlo na to, alebo ako to spravit?