Klara321
08.03.12,22:20
Dobry den prajem,

Som matka cerpajuca RD a dna 7.3.2012 som dohodou ukoncila pracovny pomer s mojim zamestnavatelom, zaroven som sa ale od 8.3.2012 zamestnala v mojej spolocnosti. Kedze asi nemozem hned v ten isty den opat nastupit na RD (zo zakona je potrebne to oznamit zamestnavatelovi mesiac vopred), rozhodla som sa, ze mesiac budem "pracovat", vyplatim si mzdu a zaplatim odvody, nasledne ale opat planujem nastupit na RD. Ne su mi ale celkom jasne moje povinnosti voci SP a potrebovala by som si to ujasnit. Takto svoje povinnosti chapem ja, ak sa mylim prosim opravte ma:

1. Ja v pozicii matky/zamestnanca:
- podam na SP registracny list, na ktorom sa odhlasujem ako poistenec statu a to od 8.3.
- mam nejaku povinnost aj voci ZP?

2. Ja v pozicii svojho zamestnavatela:
- prihlasim zamestnanca (seba) na SP s datumom vzniku poistenia 8.3.
- je mojou povinnostou oznamit aj prerusenie rodicovskej dovolenky zamestnanca a s akymi datumami? co presne vyplnit v reg.liste?
- prihlasim zamestnanca (seba) na ZP s datumom vzniku poistenia 8.3.
- mam nejake dalsie povinnosti voci ZP? ako napr. oznamit prerusenie cerpania rodicovskej dovolenky novoprijateho zamestnanca? A co presne vyplnit na oznameni?

Mam nejake dalsie povinnosti???

No som z toho trosku zmatena, kedze som taky pripad zatial nemala....

Vopred dakujem.
Klara321
09.03.12,17:32
Dnes som si co to nastudovala a v pondelok si to este overim v SP a ZP, malo by to byt takto:
1. Ja v pozicii zamestnanca/matky:
- podam do SP registracny list na ktorom sa odhlasim z dochodkoveho poistenia a to k 7.3.2012
- do ZP nenahlasujem nic
Ked o mesiac neskor opat nastupim na RD:
- podam do SP opat registracny list, ktorym sa prihlasim ako poistenec statu na dochodkove poistenie z dovodu cerpania RD a to od 8.4.2012 + vyhlasenie ze sa riadne staram o dieta
- na ZP opat nenahlasujem nic

2. Ja v pozicii svojho zamestnavatela:
- prihlasim sa ako zamestnanec na SP s datumom vzniku poistenia 8.3.2012
- prihlasim na ZP ako zamestnanec : kod zmeny 2, platnost zmeny Z
- zaroven na oznameni na ZP uvediem zaciatok cerpania rod.prispevku od 8.3.2012: kod zmeny 1C, platnost zmeny Z (urobim to preto, pretoze moj predchadzajuci zamestnavatel ma odhlasil aj ako svojho zamestnanca aj ako poberatela rodicovskeho prispevku)
Ked o mesiac neskor nastupim opat na RD:
- podam na SP 1 reg.list - prerusenie - dovod prerusenia "6" RD a kazdy mesiac budem posielat mes.vykazy, kde budem uvadzat pocet odprac.dni "0"
- na ZP podam oznamenie kde sa k 7.4.2012 odhlásim ako zamestnanec, kedze nebudem mat prijem: kod zmeny 2, platnost zmeny K

Prosim Vas mozete si to niekto precitat, aj ked je to trosku komplikovane a vyjadrit sa??? Vopred dakujem ;)