lucia mullerova
09.03.12,07:20
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či viem správny postup na založenie s.r.o. V s.r.o. bude 1 konateľ - 1 spoločník, takže sa spisuje zakladateľská listina. Potom treba ísť na živnostesnký úrad, kde sa vybaví osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Poplatok za voľnú živnosť je 5 eur. Avšak čítala som, že žiadosť o vydanie živnostenského oprávnenia, sa dá poslať aj elektronicky a vtedy sa správny poplatok neplatí- Kde presne a ako sa podáva žiadosť elektronicky?
K zakladateľskej listine sú potrebné aj ďaľšie dokumenty ako Vyhlásenie správcu vkladov, podpisový vzor konateľa,vyhlásenie zakladateľa??Treba aj vyhlásenie, že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako 2 ďaľších spoločnostiach s ručením obmedzeným??A je potrebné aj prehlásenie jediného spoločníka??
Čo sa týka sídla firmy, je to nutné preukázať listom vlastníctva? Priateľ by chcel mať sídlo u svojej mamy, nakoľko vlastníkom bytu je ona a má tam trvalé bydlisko. Čo je potrebné v takom prípade?
Potom sa podáva návrh na zápis do or sr- aj to sa dá elektronicky- tiež by som potrebovala postup.

Ďakujem za všetky odpovede. Ak by mi niekto vedel napísať presný postup na založenie sro, bolo by to super. s.r.o. si chceme založiť bez pomoci nejakej firmy, ktorá sa s tým zaoberá.
tictac7
09.03.12,06:25
...ak si chceš s.r.o. založiť sama, a nemáš EZP, tak zabudni na elektronické podávanie. A presný postup tu je, len si do vyhľadávača zadaj založenie s.r.o.

...štyri strany mi to vyhodilo....
srska
09.03.12,06:28
tak ako píše tictac7 a myslím to v dobrom - najprv prelustruj poradu, potom si vybav ZEP a potom sa znovu na nejasnosti opýtaj
tictac7
09.03.12,06:31
...a ešte niečo - som si Ťa troška prelustrovala - dúfam, že vieš, že príspevok ktorý žiadaš od ÚPSVaR je len na živnosť a nie na s.r.o. ....
Aljok
09.03.12,09:34
Na tejto stránke je založenie s.r.o. pekne rozpísané :

http://www.podnikam.webnoviny.sk/ako-zalozit-s-r-o-/ako-zalozit-s-r-o-v-4-krokoch/6341
sroservis
09.03.12,10:31
Dobrý deň, odpovede sú v texte:

Poplatok za voľnú živnosť je 5 eur. Avšak čítala som, že žiadosť o vydanie živnostenského oprávnenia, sa dá poslať aj elektronicky a vtedy sa správny poplatok neplatí- Kde presne a ako sa podáva žiadosť elektronicky? Elektronické ohlásenie sa podáva cez www.upvs.sk (http://www.upvs.sk), samozrejme žiadateľ musí mať zaručený kvalifikovaný certifikát a disponovať tiež softvérovou aplikáciou QSign, ktorou sa podpisujú prílohy.

K zakladateľskej listine sú potrebné aj ďaľšie dokumenty ako Vyhlásenie správcu vkladov, podpisový vzor konateľa, - áno, podpisový vzor nie je podmienku registrácie, ale my ho štandardne pripájame, aby boli splnené povinnosti zo zákona o obch. registri.

vyhlásenie zakladateľa??Treba aj vyhlásenie, že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako 2 ďaľších spoločnostiach s ručením obmedzeným? áno aj to je potrebné - vyhlásenie podľa 105a Obch. zák.

?A je potrebné aj prehlásenie jediného spoločníka?? neviem, čo má byť jeho obsahom (čo máte na mysli?)
Čo sa týka sídla firmy, je to nutné preukázať listom vlastníctva? Priateľ by chcel mať sídlo u svojej mamy, nakoľko vlastníkom bytu je ona a má tam trvalé bydlisko. Čo je potrebné v takom prípade? potrebný je písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti (bytu) so zriadením sídla v jeho nehnuteľnosti
Potom sa podáva návrh na zápis do or sr- aj to sa dá elektronicky- tiež by som potrebovala postup. áno, dá, opäť cez formulár na www.upvs.sk (http://www.upvs.sk) (tam nájdete aj postup, ale opäť musíte mať ZEP)

Ďakujem za všetky odpovede. Ak by mi niekto vedel napísať presný postup na založenie sro, bolo by to super. s.r.o. si chceme založiť bez pomoci nejakej firmy, ktorá sa s tým zaoberá. Samozrejme akúkoľvek obchodnú spoločnosť si môžete založiť aj sami, ale vďaka 50% úspore na súdnom poplatku pri elektronickom podaní môžete mať kompletne zaplatené služby odborníka v tejto oblasti a ešte aj ušetríte (naviac nemusíte vôbec nič vybavovať, v podstate len podpíšete listiny a čakáte na výpis).

http://www.sroservis.sk/porovnanie-nakladov-pri-zalozeni-sro-s-nami-alebo-svojpomocne.html
lucia mullerova
09.03.12,10:39
Veľmi pekne ďakujem každému, kto mi odpovedal, veľmi ste mi pomohli. Ďakujem
Economic
09.03.12,19:12
Pokiaľ nemáte skúsenosti s vyhotovovaním potrebných dokumentov, neviem či je výhra púšťať s do toho. Novú sro Vám hoci niektorí skúsení poraďáci vedia urobiť za super cenu, bez akýchkoľvek vybavovačiek a bez odmietačiek a podobného rizika. Vy sa zatiaľ môžete venovať výlučne svojmu biznisu a nestrácate čas obehovaním úradov.
lucia mullerova
09.03.12,20:10
Už mám všetky potrebné dokumenty, dnes som bola aj na zivnostenskom urade a aj u notara..Zatiaľ ide všetko bez problémov. Ale aj tak každému ďakujem.