miroslavad
09.03.12,07:34
Ahojte, chcem sa opýtat ako sa zaúčtuje zah.došlá faktúra na do vezený tovar mimo EU keď cez colnicu prechádza ako fiškálna dph. Zadá sa daná faktúra ako volný? A následne po spracovaní sa robí vývoz celého tovaru do členského štátu EÚ na odoslanú faktúru uvádzam samozdanenie alebo pri takomto postupe sa účtuje inak?
IvoM
09.03.12,10:17
Uf, už som sa zľakol že mi niečo uniklo, našťastie po vygooglení slovného spojenia
"fiškálna DPH" okrem tohto príspevku neexistuje odkaz na židen iný, takže Miroslav
čo si vlastne myslel pod týmto slovným spojením?
Len na okraj na odoslanú faktúru sa neuvádza samozdanenie ale text v §71.2j.
miroslavad
09.03.12,10:30
Pri fiškalnej dph ide o dovezený tovar mimo EU, za ktorý sa neplatí DPH na základe dokladov že tovar opustí po spracovaní slovensku republiku a kupujúci je členom EÚ a je v danej krajine platca dph.
Nati 1
18.05.12,13:26
Zdravím Vás

Chcela by som naviazať na Vašu otázku ohľadne fiškálnej dane, ale z iného hladiska :) Dovážame tovar z 3. krajín - Číny a počula som o možnosti posunu DPH - colné úhrady - až po vyfakturovanie dodávky, kedy by sa DPH uhradila. Len nikde neviem nájsť k téme žiadne info - vedeli by ste mi poradiť, kedy ako si môžem odklad uplatniť, alebo na koho sa môžem obrátiť? Na colnici mi nezdívhajú a ja sa s tým stretávam prvý krát

Ďakujem :)