coudo
09.03.12,09:59
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu ohľadom tzv. "verejných záznamov". Na jednej stránke (resp. katalógu spoločností) som našiel svoju spoločnosť, a údaje o mojej spoločnosti ako kontaktné údaje, email, www stránku atď. Nikdy som sa neregistroval na tejto stránke ani som nikdy s touto stránkou nekomunikoval. Na ich stránke sa uvádza, že tieto údaje o mojej spoločnosti sú verejný záznam a pochádzajú z verejných zdrojov a ak som majiteľom spoločnosti môžem sa ku svojej spoločnosti prihlásiť a aktualizovať si údaje. Chcem sa opýtať či môžu bez môjho vedomia a súhlasu uvádzať údaje o mojej spoločnosti na svojej stránke a či je to vôbec
legálne. Ďakujem
misoft
09.03.12,16:14
Pokiaľ ťa (resp.firmu) uviedli a poznamenali, že je to z nejakých verejných zdrojov (môže to byť aj z OR) - môžu uverejniť len tie údaje, ktoré sú verejne dostupné.
Nikde nie je spomínaná povinnosť, aby si aktualizoval údaje na ich stránke - teda nie si to povinný vykonať.
avalik
09.03.12,16:34
preco zakladas novu temu s tou istou otazkou?

http://www.porada.sk/t189205-ochrana-osobnych-udajov.html#post2005117
coudo
10.03.12,09:40
ďakujem misoft za odpoveď. Je veľmi pravdepodobné že údaje majú z OR. Neviete mi náhodou poradiť aký zákon sa venuje tejto téme ak teda nejaký. Ďakujem
avalik
10.03.12,09:54
ochrana osobnych udajov je zakonne riesena pre fyzicke osoby

preco ti vadi ze to maju na svojej stranke? - pokial za zverejnenie nepozaduju poplatok, tak ti vlastne robia reklamu zadarmo
veronikasad
10.03.12,10:08
ochrana osobnych udajov je zakonne riesena pre fyzicke osoby

preco ti vadi ze to maju na svojej stranke? - pokial za zverejnenie nepozaduju poplatok, tak ti vlastne robia reklamu zadarmo
Mne to vadí napr. tiež. Keď som začínala podnikať (pred 8 rokmi), mala som inzerciu v Zlatých stránkach. Nikde inde som sa neprihlasovala a na nete objavujem veľa odkazov s celým menom, adresou a tel.číslom. O ich reklamu nestojím ...
coudo
10.03.12,10:12
Ďakujem za odpoveď. Vadí mi to z toho dôvodu že údaje o mojej spoločnosti sú tam uvedené zle - napr. telefónne číslo ktoré v mojej spoločnosti nemáme. Takže tá reklama zadarmo nemusí byť až taká dobrá a skôr môže mať opačný efekt. Keďže im nemienim zaplatiť za ich službu a podľa tvojho článku je iba na administrátorovi či ma po požiadaní vymaže z ich katalógu som chcel vedieť či je nejaká iná cesta ako sa odtiaľ dostať.
veronikasad
10.03.12,10:16
Ďakujem za odpoveď. Vadí mi to z toho dôvodu že údaje o mojej spoločnosti sú tam uvedené zle - napr. telefónne číslo ktoré v mojej spoločnosti nemáme. Takže tá reklama zadarmo nemusí byť až taká dobrá a skôr môže mať opačný efekt. Keďže im nemienim zaplatiť za ich službu a podľa tvojho článku je iba na administrátorovi či ma po požiadaní vymaže z ich katalógu som chcel vedieť či je nejaká iná cesta ako sa odtiaľ dostať.
od teba niekto pýta za "reklamu" peniaze ? Lebo odomňa zatial nikto. A objavila som na niektorých stránkach tlf. číslo, ktoré už nemám. Keďže viem, že ST ho medzičasom pridelil inému zákazníkovi, problém s hovormi má možno on ...
avalik
10.03.12,10:26
o ktoru stranku ide? rada by som si preverila ci tam maju udaje aj o mojej firme
veronikasad
10.03.12,10:30
o ktoru stranku ide? rada by som si preverila ci tam maju udaje aj o mojej firme
Daj si do google svoje meno, alebo názov firmy, v mojom prípade, tie odkazy rastú ako huby po daždi ...
avalik
10.03.12,10:31
ja viem, ide mi o tento konkretny pripad ... ci maju niekde v info ako sa udaje daju vymazat