brona393
09.03.12,10:32
Dobry neviem dufam že mi bude vedieť niekto poradit. Robim si DP B z prijmov z rakuskej živnosti .Chcela by som sa spytať čo všetko musim zaratať do prijmu t.j. Prijem , platby do rakuskej socialky a aj cestovné? Potom si uplatním 40% paušalne vydavky a príjem vyjmem ako prijmi zo zahraničia potrebujem k tomu nejaky doklad z daňového z rakuska? A ešte sa chcem spýtať dokladam všetky faktury za cely rokasi 10 ako vyplatne pasky alebo musim doložiť vykaz o príjmoch a vydavkoch , lebo ked som minuly rok dala paušalne vydavky tak to nebolo potrebné ale to boli slovenské príjmy
Vdaka dufam že my niekto poradí
cibka1
16.03.12,11:20
Dobry neviem dufam že mi bude vedieť niekto poradit. Robim si DP B z prijmov z rakuskej živnosti .Chcela by som sa spytať čo všetko musim zaratať do prijmu t.j. Prijem , platby do rakuskej socialky a aj cestovné?
platby do rakuskej socialky do prijmu? určite nie, to je tvoj vydaj!
cestovne ja tiež nedavam, ale ak ho preplacaju a maš to v potvrdení tak asi áno.
ešte sa do príjmu ráta stravné 6,54/deň strávený v rakúsku.
Potom si uplatním 40% paušalne vydavky a príjem vyjmem ako prijmi zo zahraničia potrebujem k tomu nejaky doklad z daňového z rakuska?
doklad nepotrebuješ žiaden. Na základe potvrdenok si zrátaš tvoj príjem + stravné, cestovné je otázka...
z tohoto si uplatníš 40% výdavky, výsledkom je základ dane = vyňatý príjem.
A ešte sa chcem spýtať dokladam všetky faktury za cely rokasi 10 ako vyplatne pasky alebo musim doložiť vykaz o príjmoch a vydavkoch , lebo ked som minuly rok dala paušalne vydavky tak to nebolo potrebné ale to boli slovenské príjmy
Vdaka dufam že my niekto poradí
nedokladáš žiadne faktúry ani výplatné pásky, ja som si urobila excel tabuľku a to prikladám, aby bolo zrejmé ako som to vypočítala, výkaz o príjmoch a výdavkoch sa dokladá v JU (nie pri uplatňovaní paušálnych výdavkov)


aspom dúfam že som správne poradila, ja som to tak pochopila z iných príspevkov...
cibka1
16.03.12,11:31
ja riešim dilemu:
opatrovateľka, príjem len z rakúska, ale má aj slovenskú živnosť, platí na slovensku odvody do SP a ZP.

príjem z rakúska na základe potvrdenok + stravné 6,54/deň pobytu v rakúsku = celkový príjem
od tohoto celkového príjmu odrátam 40% (alebo aj odvody platené na SVK)?

odvody platené na SVK uvediem pod tabuľku I.?
pohrávala som sa s myšlienkou, že ich tam uvádzať nebudem, keď sa jedná o príjem na základe rakúskej živnosti, ale potom by bol asi problém s ročným zúčtovaním ZP aj s platením odvodov do SP.... takže by som ich do koloniek pod tabuľku I uviedla, ale do výdavkov nezapočítala???
opatrovateľka platila aj dobrovoľné poistné do SP, prirátať toto k ostatným odvodom?

príjem vyplatený v r.2011 za r. 2011 sa počíta do príjmu až v r. 2012 však?
a príjem na prelome rokov 2010/2011, vyplatené v r.2011 sa celý počíta do r. 2011 alebo to musím rozdeliť na počet dní?
Zdenka 0705
16.03.12,12:35
cibka1,
na poslednú otázku máš odpovedané v inej téme, kde si ju tiež položila...
Prečo kladieš rovnaké otázky? ..
cibka1
19.03.12,07:39
časť otázky bola zodpovedaná, to áno, ale až potom, keď som zadala túto otázku...
za odpoveď v tej druhej téme ti ďakujem

dosť ma to súri, lebo opatrovateľka odchádza do rakúska a ja stále nemám odpovede na všetky otázky, preto som zadala aspom časť otázky v inej téme, aby som sa aspom o trošku dostala ďalej...

ak mi vieš pradiť aj v tom ostatnom, tak ťa o to prosím

opatrovateľka je moja sestra, DP jej robím bez nároku na nejakú odmenu, chcem jej to urobiť dobre a už sa tu s tým bavím dva týždne, tak preto som trochu nervózna že sa neviem pohnúť ďalej...
cibka1
19.03.12,07:42
ja riešim dilemu:
opatrovateľka, príjem len z rakúska, ale má aj slovenskú živnosť, platí na slovensku odvody do SP a ZP.

príjem z rakúska na základe potvrdenok + stravné 6,54/deň pobytu v rakúsku = celkový príjem
od tohoto celkového príjmu odrátam 40% (alebo aj odvody platené na SVK)?

odvody platené na SVK uvediem pod tabuľku I.?
pohrávala som sa s myšlienkou, že ich tam uvádzať nebudem, keď sa jedná o príjem na základe rakúskej živnosti, ale potom by bol asi problém s ročným zúčtovaním ZP aj s platením odvodov do SP.... takže by som ich do koloniek pod tabuľku I uviedla, ale do výdavkov nezapočítala???
opatrovateľka platila aj dobrovoľné poistné do SP, prirátať toto k ostatným odvodom?




toto mi zodpovedané nebolo...
Tina855
02.05.12,04:05
Prosím o rýchly model DP B - opatrovateľka v rakúsku - rakúska živnosť - odvody platené tam, do ktorých riadkov mám čo uviesť?

Hrubý príjem 13 855 eur
Odvody 3622,61 eur



Oddiel VI. r. 2 13 855
potom som zaškrtla druhú možnosť pri príjmoch podľa §6 1 a 2 odsek zákona výdavky percentom z príjmov to vyšlo 5542 eur
r. 37 13855 eur
r. 38 5542 eur
r. 39=r. 43 = r. 69=r. 79 8313 eur
r. 82 3559,30 eur
r. 85 4753,70 eur
r. 86 903,20 eur
r. 87 8313 eur
daň 0

uvádzajú sa niekde v DP aj odvody? alebo netreba?
Tina855
02.05.12,06:16
Môžete sa mi na to niekto mrknut?
Tina855
02.05.12,11:16
prosím Vás skontrolujte mi to niekto :-)