vlaka0
09.03.12,10:47
Dobrý deň,

len sa chcem opýtať. Výška stravného (diet) u vodiča jazdiaceho po slovensku je stanovená. A viem aj výšky..Ale otázka znie: To sú fixné sumy, alebo sú to minimá?
Tvrdia mi totiž, že zamestnávateľ môže stanoviť výšku diet. Je to pravda? :confused:
Ďakujem
lianett
29.03.12,12:00
Dobrý deň,

len sa chcem opýtať. Výška stravného (diet) u vodiča jazdiaceho po slovensku je stanovená. A viem aj výšky..Ale otázka znie: To sú fixné sumy, alebo sú to minimá?
Tvrdia mi totiž, že zamestnávateľ môže stanoviť výšku diet. Je to pravda? :confused:
Ďakujem

Zamestnávateľ postupuje podľa Zákona o dani z príjmov a Zákona o cestovných náhradách. V zmysle týchto zákonov sú daňovo uznateľné výdavky (a teda aj výšky stravného pre účely dane z príjmu) určené len do výšky limitu stanoveného príslušným zákonom /v tomto prípade zákonom o cestovných náhradách/. Všetko čo je nadlimit nie je daňovým výdavkom a v podstate sa vypláca zo zisku zamestnávateľa.
veronikasad
29.03.12,15:03
Dobrý deň,

len sa chcem opýtať. Výška stravného (diet) u vodiča jazdiaceho po slovensku je stanovená. A viem aj výšky..Ale otázka znie: To sú fixné sumy, alebo sú to minimá?
Tvrdia mi totiž, že zamestnávateľ môže stanoviť výšku diet. Je to pravda? :confused:
Ďakujem
sú to maximá, ktoré sú daňovým výdavkom firmy