ŠUSKA
09.03.12,11:10
Dobrý deň,
sme občianske združenie študentov realizujúce rôzne formy podpory neformálneho vzdelávania pre študentské rady, nie sme platca DPH. Prvý krát sme získali grantovú dotáciu MŠVVaŠ SR. Nemáme žiadnych zamestnancov a nikdy pred tým sme nezamestnávali študentov. V dotácii máme priznanú položku odmeny zamestnancov mimopracovného pomeru: 500EUR.


Ministerstvo nám odporučilo minúť tých 500 EUR formou dohody o brig. práci študentov pre našich dobrovoľníkov. Mám približne naštudovaný § 227, § 228 Zákonník práce, kde sa DBPŠ spomína.

Avšak žiaľ kedže nemáme predchádzajúce skúsenosti s akoukoľvek formou zamestnania, chcel by som sa informovať aký je postup. Je potrebné prihlásenie do SP aj daňový úrad? Napriek tomu, že sme občianske združenie, nemáme žiadnych zamestnancov a nie sme ani platca DPH,?

Ide nám prioritne o prácu s mládežou, sami študenti pomáhame študentom pri odovzdávaní poznatkov z neform. vzdelávania. Sme dobrovoľníci a študenti, robíme to vo voľnom čase a akákoľvek byrokracia nám berie čas, ktorý chceme venovať samotným študentom.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
o.z. Stredoškolská študentská únia Slovenska
Mila123
09.03.12,10:17
musíte si splniť povinnosť ohlásiť na DU príjem zo závislej činnosti
a prihlásiť závod i zamestnancov na SP....a samozrejme viesť mzdovú evidenciu....
ŠUSKA
09.03.12,10:41
Ďakujeme veľmi pekne za informáciu. Ako som pochopil, postup je teda nasledovný:
1, prihlásiť združenie a dobrovoľníkov, ktorým bude vyplatená odmena formou DBPŠ na SP
2, ohlásiť povinnosť na DU
3, viesť mzdovú evidenciu

Znie to veľmi komplikovane na naše združenie a na fakt, že to všetko robím vo svojom voľnom čase popri štúdiu a práci, rozmýšľam nad tým, že radšej nevyužijeme dotáciu na odmeny ak je to príliš zložité.

Viete mi preto prosím poradiť, ako presne postupovať v tých troch hore uvedených krokoch (ak sú správne)? Či je to také odborne zložité ako sa zdá, alebo to zvládnu aj úplný laici bez akýkoľvek skúseností ako sme my?

Ďakujeme.