polis1
09.03.12,11:53
Živnostník ktorý mal prijem zo živnosti a a uplatnil si výdavky preukazatelné musi do toho preukazatelné prijmy na poistné a zdravotné vypísat kolko uhradil..alebo sa to tam píše len v prípade paušálu?
Tweety
09.03.12,10:59
Áno, píše tam skutočne zaplatené odvody. Odvody nie sú preukázateľné príjmy ako píšeš.
polis1
09.03.12,12:25
napísala som namiesto vydajov príjmy,..a dobre ak to tam niekto nenapísal čo s tým teraz,..lebo znama že sa na to pýtala na danovom a že to nevadí ak to tam nie je
Tweety
09.03.12,12:27
napísala som namiesto vydajov príjmy,..a dobre ak to tam niekto nenapísal čo s tým teraz,..lebo znama že sa na to pýtala na danovom a že to nevadí ak to tam nie je

AK jej to povedali na daňovom, tak možno tej známej to nevadí, ale pre srandu to tam asi neuviedli.
mondes
09.03.12,12:47
Dobrý deň, známy je SZČO a zároveň aj zamestnanec v zahraničí. Zo živnosti nemal žiadne príjmy, platil odvody, takže bol zo živnosti v strate. Chcem si u Vás odobriť postup podania daňového priznania. Podáva DP typ B, príjmy zo živnosti napíšem nulu, stratu si nebude uplatňovať a k tomu čestné prehlásenie, že zo živnosti nemal žiadne príjmy. Príjmy zo závislej činnosti vypíšem podľa potvrdenia zo závislej činnosti a keďže sú to príjmy z Rakúska, použijem metódu vyňatia príjmov. Môže byť?

P.S. Ide mi o to čestné prehlásenie, lebo som tu niekde čítala, že sa nemusí podať, ale podľa mňa tým nič nepokazím. Či? Vďaka.
mondes
14.03.12,21:21
Posúvam.