kubo131
09.03.12,13:09
Ahojte poraďáci,
dnes som prvýkrát v živote posielal niečo na dobierku a v tom zhone na pošte a pri veľmi "sympatickej a ústretovej" pracovníčke som sa zabudol opýtať: Keď to dotyčný ktorému to prišlo zaplatí, ako sa ja dostanem k tým peniazom??
Ďakujem vám za odpoveď :) pretože tá pani bola tak milá a ochotná že jedna radosť :(
Dáša_
09.03.12,12:14
a akú si vypísal dobierkovú poukážku? zelenú na účet alebo modrú?

ak zelenú, tak platba príde na účet, ktorý si na ňu napísal. Ak modrú, tak platba ti príde poštovou poukážkou na poštu.

mmch, ak si to posielal balík, tak tu http://tandt.posta.sk/ možeš zadať číslo balíka a sledovať, kde sa nachádza
kubo131
09.03.12,12:16
a akú si vypísal dobierkovú poukážku? zelenú na účet alebo modrú?

ak zelenú, tak platba príde na účet, ktorý si na ňu napísal. Ak modrú, tak platba ti príde poštovou poukážkou na poštu.

mmch, ak si to posielal balík, tak tu http://tandt.posta.sk/ možeš zadať číslo balíka a sledovať, kde sa nachádza
vypisoval som modrú... :) ďakujem veľmi pekne :) a keď príde na poštu tak mi domov príde nejaké oznámenie?? a potom so sprievodkou to budem môcť ísť vybrať na poštu??
Pidgey
09.03.12,12:58
staci ist s tym sekom, ktory ti pride (cerveny) na postu a po predlozeni obcianskeho preukazu (ak si na seba vypisal poukazku ako prijimatela) ti vyplatia peniaze.
Mária27
09.03.12,12:58
Vypísal si vlastne poukážku - tak ti to aj príde, ako by ti niekto poslal peniaze. Poštárka by mala urobiť pokus o doručenie, ak ťa nezastihne - nechá oznam.
Žabinka
09.03.12,12:59
vypisoval som modrú... :) ďakujem veľmi pekne :) a keď príde na poštu tak mi domov príde nejaké oznámenie?? a potom so sprievodkou to budem môcť ísť vybrať na poštu??
Domov ti príde poštová poukážka, s ktorou si pôjdeš na poštu pre peniažky.
Pidgey
09.03.12,13:00
myslim ze sa to riesi iba hodenim poukazky do schranky, oznamenie neposielaju
Pidgey
09.03.12,13:05
Standradne: ak sa posiela na dobierku, vyplata na ucet (zeleny sek), peniaze nabehnu priamo na ucet, a posta posle listom oznamenie o spracovani (ofoteny sek) a s datumom uhrady na ucet
ak s aposiela na dobierku na vyplatenie v hotovosti, modry sek. Posta spatne zasle cerveny sek, ktory si mozete po predlozeni dokladov vyplatit na danej poste. Posta nic ineho neposiela. Pokial by sek nechodil, riesil by som to informovanim sa na poste, ci ho tam nemaju, resp pockal cca 24 dni (ak nic nepride) a reklamoval na poste (poslanie balika tusim D+3, 18 dni to posta drzi na poste prijemcu plus opat D+3 dni sa to posiela naspat)
kubo131
09.03.12,13:13
všetkým ďakujem :) :) :) :)
avalik
09.03.12,13:52
Vaše peniaze si odteraz môžete vybrať na ktorejkoľvek pošte
Peniaze z poštových poukazov na výplatu si už nemusíte vyberať len na svojej pošte. Od 1. 3. 2012 vám ich vyplatíme na ktorejkoľvek pošte na Slovensku.

zdroj: http://www.posta.sk/ .... cast Aktualne
Dáša_
09.03.12,14:23
Standradne: ak sa posiela na dobierku, vyplata na ucet (zeleny sek), peniaze nabehnu priamo na ucet, a posta posle listom oznamenie o spracovani (ofoteny sek) a s datumom uhrady na ucet
ak s aposiela na dobierku na vyplatenie v hotovosti, modry sek. Posta spatne zasle cerveny sek, ktory si mozete po predlozeni dokladov vyplatit na danej poste. Posta nic ineho neposiela. Pokial by sek nechodil, riesil by som to informovanim sa na poste, ci ho tam nemaju, resp pockal cca 24 dni (ak nic nepride) a reklamoval na poste (poslanie balika tusim D+3, 18 dni to posta drzi na poste prijemcu plus opat D+3 dni sa to posiela naspat)

davala som odkaz na program, kde možno presne sledovať balík http://tandt.posta.sk/ presne vidieť, kedy balík dorazil na poštu, či sa ho pokúšali doručiť. Ja som mala akurát prípad, že pošta sa neunúvala oznámiť balík, u seba ho označili poste restante a tak čakali na neviem čo. Keď som tam zavolala, tak sa chvíľu skúšali vyhovárať, že oznámenie dali - trvala som na svojom, že nedali, lebo to nie je vidieť. A tak zistili, že naozaj vidím, čo sa s balíkom dialo. A kým som zavolala klientovi, čo je s balíkom, už ho mal aj doručený :) Výborná služba to sledovanie balíkov,. Škoda, že to nebeži aj na listy.
avalik
09.03.12,14:30
davala som odkaz na program, kde možno presne sledovať balík http://tandt.posta.sk/ presne vidieť, kedy balík dorazil na poštu, či sa ho pokúšali doručiť. Ja som mala akurát prípad, že pošta sa neunúvala oznámiť balík, u seba ho označili poste restante a tak čakali na neviem čo. Keď som tam zavolala, tak sa chvíľu skúšali vyhovárať, že oznámenie dali - trvala som na svojom, že nedali, lebo to nie je vidieť. A tak zistili, že naozaj vidím, čo sa s balíkom dialo. A kým som zavolala klientovi, čo je s balíkom, už ho mal aj doručený :) Výborná služba to sledovanie balíkov,. Škoda, že to nebeži aj na listy.

ja zakaznikom v emaile o odoslani zasielky pisem aj podacie cislo zasielky ... pre pripad nedorucenia oznamenia o ulozeni zasielky
kubo131
09.03.12,14:53
davala som odkaz na program, kde možno presne sledovať balík http://tandt.posta.sk/ presne vidieť, kedy balík dorazil na poštu, či sa ho pokúšali doručiť. Ja som mala akurát prípad, že pošta sa neunúvala oznámiť balík, u seba ho označili poste restante a tak čakali na neviem čo. Keď som tam zavolala, tak sa chvíľu skúšali vyhovárať, že oznámenie dali - trvala som na svojom, že nedali, lebo to nie je vidieť. A tak zistili, že naozaj vidím, čo sa s balíkom dialo. A kým som zavolala klientovi, čo je s balíkom, už ho mal aj doručený :) Výborná služba to sledovanie balíkov,. Škoda, že to nebeži aj na listy.
súhlasím... to sledovanie je super vec :) :) bodaj by to bolo aj na listy...
Pidgey
09.03.12,21:26
0000003
súhlasím... to sledovanie je super vec :) :) bodaj by to bolo aj na listy...
Pripajam sa, toto je super, ani som nevedel ze to uz funguje. Este raz vdaka za info
Stefan2005
09.03.12,21:51
...Pripajam sa, toto je super, ani som nevedel ze to uz funguje....

... áno, je to super aj vtedy, keď si človek objedná niečo napr. Honkongu, tak sleduje doručenie od podania, opustenia krajiny,... vstup do krajiny príjemcu,...