aRKey
06.02.06,12:14
Ahojte vsetci.
Mam problem s rocnym zuctovanim dane. V roku 2005 som pracoval prve 4 mesiace na Slovensku a od maja pracujem v CR. Zaujimalo by ma, ako mam postupovat pri zuctovani dane. Vobec sa v tom nevyznam.
Potvrdenie o zuctovani zo Slovenska mam.
Rozpraval som sa o tomto probleme z jednym znamym a on mi povedal, ze ked uz potvrdenie o zuctovani na SK mam, tak si este opytam potvrdenie o zuctovani v CR a tieto dve potvrdenia prilozim k danovemu priznaniu, ktore podam na SK. Danove priznanie v CR podavat nebudem.
Je to spravne? Ak sa mylim, prosim Vas o postup, ako postupovat (pre niekoho, co do toho vobec nerozumie).
Dik moc.
Barbara
06.02.06,11:29
Ahojte vsetci.
Mam problem s rocnym zuctovanim dane. V roku 2005 som pracoval prve 4 mesiace na Slovensku a od maja pracujem v CR. Zaujimalo by ma, ako mam postupovat pri zuctovani dane. Vobec sa v tom nevyznam.
Potvrdenie o zuctovani zo Slovenska mam.
Rozpraval som sa o tomto probleme z jednym znamym a on mi povedal, ze ked uz potvrdenie o zuctovani na SK mam, tak si este opytam potvrdenie o zuctovani v CR a tieto dve potvrdenia prilozim k danovemu priznaniu, ktore podam na SK. Danove priznanie v CR podavat nebudem.
Je to spravne? Ak sa mylim, prosim Vas o postup, ako postupovat (pre niekoho, co do toho vobec nerozumie).
Dik moc.


je to správne!! DP si podáš u nás.
Adula
06.02.06,12:43
Z Čiech si vypýtaj: Potvrzení o zdanitelné mzde ze závisle činnosti za rok 2005, tam budeš mať všetko porozpísované - hrubá mzda, poistné, daň, prepočítaš si to kurzom na slovenské, v DP to pripočítavaš k hrubej mzde zo Slovenska a daň vypočítanú v Čechách si započítaš tu na Slovensku. V DP to máš všetko rozpísané, kde máš čo písať, ak nebudeš vedieť, ešte sa ozvi.Adula.
aRKey
07.02.06,07:40
Uz mi je to jasnejsie, len este stale nechapem, preco mam podat DP na SK a nie v CR. Nemal by som podat DP aj v CR?
Budem musiet davat DP na SK dovtedy, pokial nebudem mat v CR trvaly pobyt?
Este k tomu prepocitavaniu kurzu. Mam to prepocitavat priemernym rocnym kurzom aj ked som v CR az od maja?
DP budem vypisovat po prvykrat v zivote, tak mi drzte palce, nech sa z toho vysomarim :-)
Dakujem Vam za rady.
Marína
07.02.06,09:57
Prečítaj si
Zmluva
medzi Slovenskou republikou a Českou republikou o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a z majetku
(Oznámenie č. 238/2003 Z. z.). Hlavne čl. 4 a čl. 14.

a tému
http://www.porada.sk/t18862-dp-typu-a-a-prijmy-z-eiech.html (http://www.porada.sk/t18862-dp-typu-a-a-prijmy-z-eiech.html)