universe6525
09.03.12,14:28
Dobry den prajem!
Som rozvedeny. Momentálne som nezamestnany a poberam davku hmotnej nudzy (62 Eur). Tuto sumu posielam na vyzivne na maloleteho syna (66,40 Eur + treba doplatit ale z coho?). Cize mne ostane -5 Eur. Byvam u priatelky ktora ma tiez maloletu dceru. Byvalá manzelka podala ziadost o zvysenie vyzivneho na 150 eur. Ona je zamestnana, syn ma 15 rokov.
Chcel by som sa spytat ci jej sud moze vyhoviet?
Za odpoved Vam vopred dakujem!
Xanti
09.03.12,13:47
Dal si sám výpoved?
Alebo ťa prepustili kvôli porušeniu pracovnej disciplíny? Ak áno tak áno, môže súd zvýšiť výživné.
bubkoch
09.03.12,14:28
sud posudzuje dovody preco si nezamestnany, aku mas sancu na uplatnenie na trhu prace , prip. ci si neodmietol ponuku uradu prace a pod. ...
ak si nezamestnany nie z vlastnej vole, vyzivne ti sud nezvysi, skor naopak, ty daj návrh na znízenie na zakonom stanovene minimum ...
Iveta Sajdakova Ivanova
22.05.12,06:26
Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
Zijem v BA.
dakujem Iveta
mattto
22.05.12,06:53
Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
Zijem v BA.
dakujem Iveta

tlačivo neexistuje, máš spísať návrh na súd, kde uvedieš okolnosti prečo požaduješ zvýšenie výživného, náklady dieťaťa, tvoje príjmy atď.
bubkoch
22.05.12,06:54
Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
Zijem v BA.
dakujem Iveta

1. sadnes za PC, napises súdu list s nazvom "navrh na zvysenie vyzivneho", kde uvedies terajsi skutkovy stav, svoj návrh a dovody
2. vytlacis, priloziš kopie relevantnych dokumentov (terajsi rozsudok, doklady o sucasnych nakladoch a prijmoch - inkaso, pásky a pod.)
3. odnesies na súd do podatelne v 4 kopiach, jednu ti opeciatkovanu vratia
4. čakaš na termin pojednavania
Pikoška
22.05.12,07:10
1. sadnes za PC, napises súdu list s nazvom "navrh na zvysenie vyzivneho", kde uvedies terajsi skutkovy stav, svoj návrh a dovody
2. vytlacis, priloziš kopie relevantnych dokumentov (terajsi rozsudok, doklady o sucasnych nakladoch a prijmoch - inkaso, pásky a pod.)
3. odnesies na súd do podatelne v 4 kopiach, jednu ti opeciatkovanu vratia
4. čakaš na termin pojednavania... a do termínu pojednávania je potrebné získať všetky hodnoverné informácie o príjmoch exmanžela. Teda aj z predaja hmotného, nehmotného majetku, či iných príjmov. Hodnoverne preukazovať aj jeho životnú úroveň, pretože k nej by sa mala priblížiť životná úroveň dieťaťa. Rovnako ak je podnikateľ, pozor na jeho stratové podnikanie, či nedajbože firmu v predĺžení, to chlapci súdom vcelku radi predložia. Rovnako je potrebné zistiť, ako veľmi sa starajú o svoje nové priateľky a ich potomstvo, lebo všetky tieto položky sú možné až po výživnom na vlastné dieťa. Celé konanie je o relevantných dokazoch, a v občianskom konaní je potrebné zadovážiť si ich vlastným úsilím. Vedľa advokáta by som volila v prípade exmanžela - podnikateľa aj pomoc ekonóma.
bubkoch
22.05.12,08:16
... a do termínu pojednávania je potrebné získať všetky hodnoverné informácie o príjmoch exmanžela. Teda aj z predaja hmotného, nehmotného majetku, či iných príjmov. Hodnoverne preukazovať aj jeho životnú úroveň, pretože k nej by sa mala priblížiť životná úroveň dieťaťa. Rovnako ak je podnikateľ, pozor na jeho stratové podnikanie, či nedajbože firmu v predĺžení, to chlapci súdom vcelku radi predložia. Rovnako je potrebné zistiť, ako veľmi sa starajú o svoje nové priateľky a ich potomstvo, lebo všetky tieto položky sú možné až po výživnom na vlastné dieťa. Celé konanie je o relevantných dokazoch, a v občianskom konaní je potrebné zadovážiť si ich vlastným úsilím. Vedľa advokáta by som volila v prípade exmanžela - podnikateľa aj pomoc ekonóma.

neboj, presne toto vsetko si pozistuju aj exmanželovia o exmanzelkach zlatokopkach ... a prosim neprezentuj tu matky ako chudobne chudery a exmanzelov ako hnusnych podvodnikoch topiacich sa v peniazoch rozhadzujucich na milenky ... často je to naopak :)
Pikoška
22.05.12,08:36
neboj, presne toto vsetko si pozistuju aj exmanželovia o exmanzelkach zlatokopkach ... a prosim neprezentuj tu matky ako chudobne chudery a exmanzelov ako hnusnych podvodnikoch topiacich sa v peniazoch rozhadzujucich na milenky ... často je to naopak :)Ale no, ja zvyčajne píšem na základe prežitého a nie počutého.;) A čo sa týka zlatokopiek, tie prichádzajú po manželkách, alebo súbežne s nimi, milý bubkoch.:) Ja som len vecne popísala o potrebných zisťovaniach navrhovateľa vo veci výživného. A je mi šuma fuk, či je to žena, alebo muž. Každý, kto dieťa odvrhol je nehodný tvor. Pokiaľ viem, tak je len málo žien, ktoré sa detí vzdajú. A nevkladaj mi do úst, čo som nepovedala. Pre mňa je podvodník ako podvodník. Je jedno, či v sukni, alebo s motýlkom.:)
mattto
22.05.12,08:46
Ale no, ja zvyčajne píšem na základe prežitého a nie počutého.;) A čo sa týka zlatokopiek, tie prichádzajú po manželkách, alebo súbežne s nimi, milý bubkoch.:) Ja som len vecne popísala o potrebných zisťovaniach navrhovateľa vo veci výživného. A je mi šuma fuk, či je to žena, alebo muž. Každý, kto dieťa odvrhol je nehodný tvor. Pokiaľ viem, tak je len málo žien, ktoré sa detí vzdajú. A nevkladaj mi do úst, čo som nepovedala. Pre mňa je podvodník ako podvodník. Je jedno, či v sukni, alebo s motýlkom.:)

samozrejme, že ON musel odvrhnúť dieťa, nemohla sa ONA zbaliť aj s deckom a odísť :D začni rozmýšľať pred tým, než niečo napíšeš, inak vyzeráš ako ...
Pikoška
22.05.12,10:15
samozrejme, že ON musel odvrhnúť dieťa, nemohla sa ONA zbaliť aj s deckom a odísť :D začni rozmýšľať pred tým, než niečo napíšeš, inak vyzeráš ako ...No Ty si dal tomu korunu...:)