aishinka
09.03.12,18:45
Dobry den.
Je niekde urcene aku mzdu bude dostavat konatel s.r.o, ked je v nej zamestnany na zmluvu? Moze mu byt vyplateny takmer cely zisk firmy? Aky je rozdiel medzi zdanovanim platu konatela a spolocnikov, ked konatel je slovenskej narodnosti a spolocnici rakuskej.? Mozu spolocnici zisk z s.r.o vyuzit na osobne ucely, ale musia investovat do firmy na Slovensku? A este malickost...zdanuje sa nieco dvojmo, ak ide o Rakuskych spolocnikov...? Niekde som citala, ze odmeny spolocnikov sa po zdaneni este raz zdanuju o nejakych 15 %.. ??? PROSIIIIM...POMOOOOC.
KEJKA
09.03.12,17:49
máš veľa otázok, a zrejme si nečítala žoadne príspevky na túto tému - takže trochu pohľadaj, poštuduj a opýtak sa konkrétne ak niečomu nebudeš rozumieť.
pre začiatok
odmena, mzda - nákladová položka
zisk - podiel na zisku patrí spoločníkom nie konateľom /ale môžu dostať aj konatelia podiel na zisku/
výška odmien nie je určená zákonom.
aishinka
09.03.12,21:27
Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )
avalik
09.03.12,21:56
Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )

taketo sumarne informacie sa poskytuju na komercnej baze - google ti nejake publikacie urcite vyhlada
ciastocne odpovede najdes aj tu na porade vyhladavanim pomocou klucovych slov

ale urcite odporucam prestudovat aj zakony - napr. zakon o dani z prijmov (link mas dole na tejto stranke)
KEJKA
10.03.12,05:00
Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )
to mi potom pripomínaš niekoho, kto sa zaujíma, ako sa vyoperuje slepé črevo, alebo postaví dom, alebo opraví tlmič v aute, alebo.......
skráka si mimo oboru, ktorý sa roky študuje a následne roky ďalším štúdiom udržiava v prehľad v legislatve a zmenách.
15% sa zmenilo na 19%.
hubatá
10.03.12,05:37
Dobrý konateľ čo si dá vyplatiť takmer celý zisk firmy..........:)
aishinka
10.03.12,08:15
Ved ja viem ,ze som mimo odboru...inak by som asi nehladala stranku s nazvom porada :) Priatel ide zalozit s.r.o na Slovensku, je rakuskeho obcianstva a ja potrebujem pozistovat tie hlavne veci, aby sme do toho nesli uplne ako teliatka.