gbellini
10.03.12,08:13
ahojte,
chcel by som sa opýtať ak som PN a zo Zľ-om sa dohodnem na ukončení pracovného pomeru dohodou, k určitému dňu, mal by som v ten istý deň ukončiť aj PN? Ďakujem
rodina1
10.03.12,07:29
Nie, nemusíš PN nemusíš ukončiť, môže pokračovať aj po ukončení PP.
gbellini
10.03.12,09:05
niekde som predsa len čítal že je dôležitý dátum podpisu, aj počas trvania PN
ewita888
10.03.12,09:26
počas trvania PN sa možeš dohodnúť so zamestnávateľom o ukončení prac. pomeru.. tu je samozrejme doležitý dátum ... ale PN nemusíš ukončiť..
gbellini
10.03.12,09:58
môžeš mi to prosím ťa vysvetliť? v čom je dôležitý dátum? dátum podpisu alebo ukončenia PP? Ďakujem
veronikasad
10.03.12,10:05
gbellini, z akého dôvodu chceš končiť pracovný pomer počas PN ? Je to pre teba nevýhodné, ak trvá prac.pomer, trvá aj tvoje poistenie v nezamestnanosti a obdobie dôchodkového poistenia
gbellini
10.03.12,10:20
možno aj preto, že sa chcem zamestnať inde. A teda ak budem voľný teda, nezamestnaný na PN mohol by som do nového zamestnania nastúpiť okamžite.. a tak ak sa nedohodnem zo Zľ na dohode u ukončení prídem tak o možnosť pracovať inde tým, že budem musieť dať výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou. :-(
veronikasad
10.03.12,10:28
možno aj preto, že sa chcem zamestnať inde. A teda ak budem voľný teda, nezamestnaný na PN mohol by som do nového zamestnania nastúpiť okamžite.. a tak ak sa nedohodnem zo Zľ na dohode u ukončení prídem tak o možnosť pracovať inde tým, že budem musieť dať výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou. :-(
Moc tomu nerozumiem čo píšeš, pretože počas PN-ky k novému zamestnávatelovi nastúpiť nemôžeš ...
Alebo si myslíš, že počas PN-ky sa ľahšie dohodneš so súčasným zamestnávatelom na skončení prac.pomeru dohodou ?
gbellini
10.03.12,10:34
to viem PN by som musel ukončiť a až tak by som mohol nastúpiť k novému zamestnávateľovi. A čo sa toho týka, si nemyslím že by to šlo ľahko, po tom všetkom ako to prebehlo
gbellini
10.03.12,11:09
no a teda ak dám výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, toto poistenie či už v nezamestnanosti alebo dôchodkové poistenie bude platené ešte po dobu 2 mesiacov pokiaľ sa neskončí PP, ak som to pochopil
veronikasad
10.03.12,11:11
no a teda ak dám výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, toto poistenie či už v nezamestnanosti alebo dôchodkové poistenie bude platené ešte po dobu 2 mesiacov pokiaľ sa neskončí PP, ak som to pochopil
Počas PN-ky môžeš podať výpoveď. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl.mesiaca. Poistenie v nezam. a dôch.poistenie počas výpovednej doby trvá.