rony303
10.03.12,09:20
Ahojte poraďáci.Mám dilemu.Dostala som účtovníctvo za rok 2010 spolu s výkazmi.Poprosila mi kamarátka či jej s tým nepomôžem,nahodiť celý rok 2011 do penažného denníka.Všetko som si potriedila podla dátumu,bločky,faktúry aj výpisy.Čo mám dať do riadku počiatočný stav?mám tam dať sumu z výkazu na riadku peniaze a ceniny?a potom zostatok na bu?A čo mám urobiť s pokladnou,tam mám inú sumu v knihe pokladnice?Mám oberon vedel by mi niekto poradiť?dakujem
szivics
14.03.12,10:14
Čo sa týka počiatočných stavov, tak sa prenášajú z minulého roka automaticky v každom softe. Oberom nepoznám, tak neviem poradiť lepšie.

Skrátka ako počiatočný stav sa uvedie koncový stav - vo výkaze majetku a záväzkov - peniaze, ceniny = pokladňa

Ten rozdiel v knihe pokladnice a pokladni ako myslíte?
katarina.j
14.03.12,10:44
Ak robiš učtovnictvo za r.2011 tak si prenes zostatky z predchadzajuceho obdobia (v kazdom učtovnom programe sa da nahodi začiatočný zostatok)-pokladnu/teda prijem v hotovosti si nahodis podla výkazu o majetku a záväzkov-peniaze a ceniny-pokladna(pozor na výkaze más začiatočný stav a konečný stav-tak ty vychádzas z konečneho stavu k 31.12.2010=to bude tvoj začiatočný stav k 1.1.2011)na tom istom výkaze máš aj stav BU alebo si to jednoducho nájdes hned na prvom tohtoročnom bankovom výpise-ako počiatočný stav k 1.1.2011.
saxana 1
08.12.12,21:36
Ahojte,
chcela som sa spýtať, ak robím jednoduché účtovníctvo prvý rok, musím tam nahodiť začiatočný stav nula, alebo môžem rovno účtovať?
A keď som zaúčtovala napr. v peňažnom denníku úhradu faktúry od dodávateľa, následne som si ju zaevidovala do knihy záväzkov, ako mám túto faktúru označiť ako uhradenú?. Mne to ide iba keď zaevidujem najskôr faktúru do knihy záväzkov a potom ju účtujem. Opačne neviem ako to mám spraviť.
Ďakujem za radu.
veronikasad
08.12.12,21:37
Ahojte,
chcela som sa spýtať, ak robím jednoduché účtovníctvo prvý rok, musím tam nahodiť začiatočný stav nula, alebo môžem rovno účtovať?
A keď som zaúčtovala napr. v peňažnom denníku úhradu faktúry od dodávateľa, následne som si ju zaevidovala do knihy záväzkov, ako mám túto faktúru označiť ako uhradenú?. Mne to ide iba keď zaevidujem najskôr faktúru do knihy záväzkov a potom ju účtujem. Opačne neviem ako to mám spraviť.
Ďakujem za radu.
V akom účtovnom SW robíš JU ? Robíš účto začínajúcemu podniktelovi, alebo podniká už viac rokov ?
saxana 1
09.12.12,00:32
Účtovníctvo robím v Oberone. Je to pre začínajúceho podnikateľa. Začatie živnosti 1.1. 2012.
Sarlotka
09.12.12,01:19
Ahojte,
chcela som sa spýtať, ak robím jednoduché účtovníctvo prvý rok, musím tam nahodiť začiatočný stav nula, alebo môžem rovno účtovať?
A keď som zaúčtovala napr. v peňažnom denníku úhradu faktúry od dodávateľa, následne som si ju zaevidovala do knihy záväzkov, ako mám túto faktúru označiť ako uhradenú?. Mne to ide iba keď zaevidujem najskôr faktúru do knihy záväzkov a potom ju účtujem. Opačne neviem ako to mám spraviť.
Ďakujem za radu.

opačne to ani nejde, najskor musis zaevidovat doslu faktúru do knihy zavazkov a následne ju uhradis.. ak podnikatel nema na pokladni ziadnu hotovost , je mozne urobit vklad podnikatela na pokladnu...