chanah
10.03.12,10:43
Dobry den, z mojej nevedomosti som vyhodila doklad o zaplateni dobierky na poste. Az uctovnicka mi povedala, ze to potrebujem, na vydokladovanie v uctovnictve, ze som platila. A co je najhorsie bolo to platene z dotacie urad. prace.Takze este aj pre nich potrebujem ten doklad. Je to ten papier co je v sacku a prilepeny na krabicu.Tak sa teda pytam je mozne ten papier este ziskat? napadlo ma ze by som napisala firme od ktorej som kupovala ci by mi vedeli vystavit fakturu kde by bolo napisane ze dobierka bola uhradena , alebo sa spytat slov. posty. dakujem
veronikasad
10.03.12,09:45
Doklad o zaplatení dobierky ti vystaví pracovník pošty, ktorý zásielku priniesol, alebo si ju preberala priamo na pošte.

Doklad zo sáčka na balíku nie je dokladom o zaplatení.
luja5
10.03.12,09:55
Môžeš skúsiť osloviť aj firmu. Ja som mala podobný problém (v inej súvislosti) a bez problémov mi poslali potvrdenie o tom, za čo, kedy a koľko som zaplatila ;). Len ja som to nepotrebovala pre účely vydokladovania v účtovníctve, tak neviem, ako by malo také potvrdenie (doklad) vyzerať pre účely, na ktoré to potrebuješ. Možno poradia poraďáci-účtovníci.
chanah
11.03.12,16:01
Dakujem skusim aj to aj to, ze by som do buducna vedela.
chanah
21.03.12,19:43
Tak som bola na poste, postarka musela pretacat datum na peciatke(nebola z toho vesela), potom mi vystavila potvrdenie o zaplateni dobierky, nabuduce ho budem pytat hned, ked uz viem. Nemala by posta take potvrdenie davat automaticky?
Xanti
21.03.12,19:48
Tak som bola na poste, postarka musela pretacat datum na peciatke(nebola z toho vesela), potom mi vystavila potvrdenie o zaplateni dobierky, nabuduce ho budem pytat hned, ked uz viem. Nemala by posta take potvrdenie davat automaticky?
No mala by , ale nerobí to. Nechápem či si myslia, že človek má súkromnú poštu opečiatkovanú firemnými pečiatkami. Vždy musim žiadať doklad o zaplatení. Aby som poštovné nemusela platiť zo svojich.
Detto pri každej službe pošta automaticky nevydáva doklady a treba ich vždy pýtať.
avalik
21.03.12,19:59
Tak som bola na poste, postarka musela pretacat datum na peciatke(nebola z toho vesela), potom mi vystavila potvrdenie o zaplateni dobierky, nabuduce ho budem pytat hned, ked uz viem. Nemala by posta take potvrdenie davat automaticky?

posta pri zaplateni dobierky ti da ustrizok seku, ktory vypisal odosielatel ... toto je tvoj doklad o uhrade = odoslani penazi dodavatelovi - ziadne ine potvrdenia v tomto pripade posta vydavat nemusi
veronikasad
21.03.12,20:01
mimotemy Dá sa sledovať u Slovenskej pošty čo sa deje s balíkovou zásielkou ?

Dnes som sa dozvedela, že jedna firma mi dňa 8.3.2011 poslala balík na dobierku a žiadny balík ani oznámenie o uložení zásielky som nedostala.
avalik
21.03.12,20:07
mimotemy Dá sa sledovať u Slovenskej pošty čo sa deje s balíkovou zásielkou ?

Dnes som sa dozvedela, že jedna firma mi dňa 8.3.2011 poslala balík na dobierku a žiadny balík ani oznámenie o uložení zásielky som nedostala.

ano, potrebujes cislo zasielky
http://tandt.posta.sk/
veronikasad
21.03.12,20:10
ano, potrebujes cislo zasielky
http://tandt.posta.sk/
Poslali mi kopiu poštovej sprievodky,
hlási mi nesprávny formát podacieho čísla
avalik
21.03.12,20:20
Poslali mi kopiu poštovej sprievodky,

CP 97 923 282CP - hlási mi nesprávny formát podacieho čísla

na konci ma byt SK nie CP
veronikasad
21.03.12,20:21
na konci ma byt SK nie CP
Na poštovej sprievodke mám podacie číslo v tvare ako som uviedla. Gabika mi to už vypátrala - zasielka je na pošte na našom sídlisku. Dara ďakujem aj tebe za link.
avalik
21.03.12,20:24
mas to tam od 14.3. :)
veronikasad
21.03.12,20:28
škoda, že o tom nič neviem - žiadne oznámenie o uložení zásielky som nedostala,
avalik
21.03.12,20:51
ked mas cislo tak chod na postu a zaroven podaj staznost