Viliam84
10.03.12,20:30
Dobrý večer,

obraciam sa na Vás s otázkou, ako účtovať v daňovom priznaní príjem, resp. potvrdenie o príjmoch FO od zahraničnej spoločnosti... Som študentka a brigádne som pracovala pre jednu českú firmu, avšak prácu som vykonávala na Slovensku. Teraz mi prišlo Potvrdenie o príjmoch a záloha na daň je vyčíslená, pochopiteľne, v českých korunách. Moja otázka znie, ako to potom zaúčtovať v programe Kros a akým spôsobom sa prepočítava suma v odlišnej mene?
Ďakujem za každú reakciu.
Ice dive
10.03.12,20:25
no a daň z tejto dohody bola odvedená kde? v SR alebo v ČR? a na základe akej pracovnej zmluvy?
Katy a R
10.03.12,20:31
Viliam84
10.03.12,20:38
Daň neviem, kde bola odvedená, ale to potrvdenie mi poslali a potom neviem prečo mi to poslali. Zmluva bola o brigádnickej práci študenta. Ďakujem
tuta
10.03.12,20:55
Predpokladám, že keď sa jedná o českú firmu, tak si dostala Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, kde máš vyčíslenú daň v Kč. Ak je príjem vyšší ako 15 000,- Kč si povinná podať DP v ČR a zaplatenú daň Ti Finančný úrad vráti. Nemôžeš nárokovať vrátenie v SR. Ty nepotrebuješ nič účtovať v programe Kros, pre SR stačí vypísať daňové priznanie typ A, za predpokladu, že príjem je vyšší ako 1 779,65 €.
Viliam84
10.03.12,21:09
Predpokladám, že keď sa jedná o českú firmu, tak si dostala Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, kde máš vyčíslenú daň v Kč. Ak je príjem vyšší ako 15 000,- Kč si povinná podať DP v ČR a zaplatenú daň Ti Finančný úrad vráti. Nemôžeš nárokovať vrátenie v SR. Ty nepotrebuješ nič účtovať v programe Kros, pre SR stačí vypísať daňové priznanie typ A, za predpokladu, že príjem je vyšší ako 1 779,65 €.



Ďakujem za takúto presnú a plnohodnotnú odpoveď. A čo sa týka daňového priznania v SR, to podávam, aj keď môj príjem nebol presiahnutý. Žiadam totiž o vrátenie preddavkov na daň. Ďakujem ešte raz...