polis1
11.03.12,10:09
ahojte,

konečne sa mi klient prihlásil na zasielanie elektronicky s tým, že sa chcem spýtať robím mu danové za rok 2011 je možné ho teda zaslat aj s výkazmi elektronicky?ALEBO OSOBNE ODNIESť?
KEJKA
11.03.12,09:43
elektronicky cez EZU?
DPPO môžeš podať elektronicky, výkazy v pdf prejdú, ale je tam upozornenie, že sa to nemá posielať
ale môžeš v pdf isto pridať poznámky.
hubatá
11.03.12,09:45
Ach jaj škoda že tu nie je nejaká pracovníčka z podateľne daňového úradu aby vám povedala koľko peňazí stojí štát podávanie pošty na ústredné orgány elektronicky či už e-mailom alebo kľúčom so ZEP. Ak je len e-mailom zaslaná pošta, tak okrem tohto e-mailu ju musíte verifikovať do 3 dní aj klasickou poštou, takže sa zakladá do vášho spisu 2x to isté.

Ak je podané elektronicky prostredníctvom ZEP tak tie prílohy sú nečitateľné, jedno podanie sa tlačí na podateľni daňového úradu aj niekoľko minút, musia ho pracovníčky podľa strán poskladať, pocvakať, urobiť z neho klasický spis. A to všetko na náklady štátu: elektrika, svetlo, papier, sponky, plat pracovníkov podateľne ....... atď. Najväčšie chudery sú práve tie pracovníčky podateľne pretože nemôžu cezčasovať keďže je vidno čas vytlačenia, nejedia, necikajú ........
KEJKA
11.03.12,09:51
na to sa zaviedlo e-podávanie, aby sa klasické spisy nerobili. Takýto systém mi pripomína starý vtip, prečo si Rusi kupujú dve automatické práčky..................
e-podania sa majú ukladať do "e-spisov", či virtuálnych spisov a tlačiť iba podľa aktuálnej potreby.

pre nepamätníkov pointa vtipu bola v tom, že na dve automatické pračky si môžu položiť dosku a na ňu vaničku s valchou, a prať ručne.....
hubatá
11.03.12,09:55
To je ešte veľmi ďaleká budúcnosť aby každý svoj spis mal nahratý na CD a v prípade nezrovnalostí bolo CD dôveryhodné aj pred súdom....... takže to nie je vtipné, ale mi to pripadá veľmi, veľmi smutné a hlavne drahé pre nás všetkých.
KEJKA
11.03.12,09:59
nie každý, ale DU by mal mať virtuálny archív. tie vytlačené a zospinkované obstoja pred súdom?
A prečo by neobstáli, ak by boli vytlačené z virtuálneho archívu len v prípade súdneho konania?
avalik
11.03.12,10:00
Ach jaj škoda že tu nie je nejaká pracovníčka z podateľne daňového úradu aby vám povedala koľko peňazí stojí štát podávanie pošty na ústredné orgány elektronicky či už e-mailom alebo kľúčom so ZEP. Ak je len e-mailom zaslaná pošta, tak okrem tohto e-mailu ju musíte verifikovať do 3 dní aj klasickou poštou, takže sa zakladá do vášho spisu 2x to isté.

Ak je podané elektronicky prostredníctvom ZEP tak tie prílohy sú nečitateľné, jedno podanie sa tlačí na podateľni daňového úradu aj niekoľko minút, musia ho pracovníčky podľa strán poskladať, pocvakať, urobiť z neho klasický spis. A to všetko na náklady štátu: elektrika, svetlo, papier, sponky, plat pracovníkov podateľne ....... atď. Najväčšie chudery sú práve tie pracovníčky podateľne pretože nemôžu cezčasovať keďže je vidno čas vytlačenia, nejedia, necikajú ........

mimotemy
1.maju pracu
2. aj ludia vo fabrikach nejedia a necikaju kedy sa im chce ale len cez prestavku
hubatá
11.03.12,10:18
ľudia vo fabrikách si ju môžu odložiť na druhý deň, pracovníčky podateľne ako som už uviedla nie: vidno čas vytlačenia a preto nemôžu ani po pracovnej dobe tlačiť poštu doručenú e-mailom alebo cez ZEP. Na spätné potvrdenie o overení ZEP sa na NBÚ čaká aj niekoľko dní.
polis1
11.03.12,10:25
tak nechápem prečo to elektronicky všetko vymysleli ked sa nemaju vykazy zasielat pre FO.
KEJKA
11.03.12,10:33
FO nerobím, vyjadrila som sa za PO.
prečo by sa nedalo elektronicky?
len ešte nedávno výkazy na EZU neboli, čaká sa.
ved ešte nedávno tam nebolo ani DPPO
avalik
11.03.12,10:38
ľudia vo fabrikách si ju môžu odložiť na druhý deň, pracovníčky podateľne ako som už uviedla nie: vidno čas vytlačenia a preto nemôžu ani po pracovnej dobe tlačiť poštu doručenú e-mailom alebo cez ZEP. Na spätné potvrdenie o overení ZEP sa na NBÚ čaká aj niekoľko dní.

je to len vec organizacie prace - ked im tlaci datum vytlacenia, urcite im tlaci aj datum a cas dorucenia - a ten je podstatny, zakon nehovori, ze podania sa elektronicky dorucuju len v uradnych hodinach DU

PS: ti co pracuju za pasom si asi tazko mozu odlozit robotu na druhy den - pas ide a makaju
hubatá
11.03.12,10:52
Podnikateľ ušetrí na pracovnej sile na úkor štátu. Pretlačili si to v parlamente podnikatelia (aj napr. advokáti, notári, exekútori) na obchodných registroch, na súdoch, daňových a katastrálnych úradoch a štát im platí sekretárky, papiere, elektriku, tonery, tlačiarne.......
Zasa biznismeni zarábajú na štáte.
avalik
11.03.12,11:27
Podnikateľ ušetrí na pracovnej sile na úkor štátu. Pretlačili si to v parlamente podnikatelia (aj napr. advokáti, notári, exekútori) na obchodných registroch, na súdoch, daňových a katastrálnych úradoch a štát im platí sekretárky, papiere, elektriku, tonery, tlačiarne.......
Zasa biznismeni zarábajú na štáte.

ach hubata, furt ti lezia len podnikatelia v zaludku :)

stat chce mat prijem, stanovil pravidla, napr. aj na kontrolu vyberu platenia dani - danove priznania ... to ci si ich vytlaci, alebo nie, mna nezaujima - podklady na kontrolu dostal - ja platim dane a teda prispievam na chod tohto statu.

ak by tu neboli podnikatelia - ludia nemaju pracu, menej podnikatelov - menej ludi v statnej sprave, dalsi ludia pridu o pracu, ....

pozri sa na to inak,

preberanie v papierovej forme - navaly ludi, nervozita, sirenie choroboplodnych zarodkov osobnym stykom :), nutnost tieto materialy rozopnut, vlozit do skenera, zoskenovat, vymenit papier a znova sken, zopnut, skontrolovat zalozit

pri elektronickom podani
zobrazi sa v PC, je to v systeme - to, ze je momentalne nutne aj tlacit je ta najjednoduchsia vec, ktora casom nebude nutna
srska
11.03.12,11:42
FO nerobím, vyjadrila som sa za PO.
prečo by sa nedalo elektronicky?
len ešte nedávno výkazy na EZU neboli, čaká sa.
ved ešte nedávno tam nebolo ani DPPOešte nedávno nebolo ani EZÚ:)
srska
11.03.12,11:44
ach hubata, furt ti lezia len podnikatelia v zaludku :)

stat chce mat prijem, stanovil pravidla, napr. aj na kontrolu vyberu platenia dani - danove priznania ... to ci si ich vytlaci, alebo nie, mna nezaujima - podklady na kontrolu dostal - ja platim dane a teda prispievam na chod tohto statu.

ak by tu neboli podnikatelia - ludia nemaju pracu, menej podnikatelov - menej ludi v statnej sprave, dalsi ludia pridu o pracu, ....

pozri sa na to inak,

preberanie v papierovej forme - navaly ludi, nervozita, sirenie choroboplodnych zarodkov osobnym stykom :), nutnost tieto materialy rozopnut, vlozit do skenera, zoskenovat, vymenit papier a znova sken, zopnut, skontrolovat zalozit

pri elektronickom podani
zobrazi sa v PC, je to v systeme - to, ze je momentalne nutne aj tlacit je ta najjednoduchsia vec, ktora casom nebude nutna1Dara - netráp sa. musí byť aj opozičný názor na vec
hubatá
11.03.12,20:23
haha ha, podnikateľ že dáva robotu? Nie - okráda živnostníkov ktorí makajú na blahobyt celej jeho rodiny, vytvára korupčné prostredie od obecných úradov až po parlament, vyhýba sa plateniu daní, neplatí zdravotné a sociálne poistenie, špekuluje kde obabrať chorých, invalidov, deti, poberie všelijaké dotácie, granty, ale ich nepoužije tam kde sú určené. Za ním zostáva zničené životné prostredie, budovy, podnikateľský bordel, dlžoby na mzdách a voči štátu. Ale kľudne si založí novú firmu a podniká tým istým spôsobom ďalej. Môže si to dovoliť veď mu to umožňuje zákon, ktorý si cez poslancov dal schváliť. Ale o tom som tu už nie jeden krát písala a mnohí mi dali za pravdu. Sú to jedným slovom darmožráči. Najradšej by som bola keby sa k tomu vyjadrili živnostníci čo na nich musia robiť alebo kvôli nim museli skončiť so živnosťou. Za pravdu mi nedali jedine účtovníčky a daňové poradkyne - ktovie prečo.
avalik
11.03.12,20:37
haha ha, podnikateľ že dáva robotu? Nie - okráda živnostníkov ktorí makajú na blahobyt celej jeho rodiny, vytvára korupčné prostredie od obecných úradov až po parlament, vyhýba sa plateniu daní, neplatí zdravotné a sociálne poistenie, špekuluje kde obabrať chorých, invalidov, deti, poberie všelijaké dotácie, granty, ale ich nepoužije tam kde sú určené. Za ním zostáva zničené životné prostredie, budovy, podnikateľský bordel, dlžoby na mzdách a voči štátu. Ale kľudne si založí novú firmu a podniká tým istým spôsobom ďalej. Môže si to dovoliť veď mu to umožňuje zákon, ktorý si cez poslancov dal schváliť. Ale o tom som tu už nie jeden krát písala a mnohí mi dali za pravdu. Sú to jedným slovom darmožráči. Najradšej by som bola keby sa k tomu vyjadrili živnostníci čo na nich musia robiť alebo kvôli nim museli skončiť so živnosťou. Za pravdu mi nedali jedine účtovníčky a daňové poradkyne - ktovie prečo.


mimotemy neviem ci som ti to uz niekde pisala ... ale asi mas medzery v pojmoch

(2) Podnikateľom podľa tohto zákona je:
a) osoba zapísaná v obchodnom registri,
b) osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia,
c) osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa osobitných predpisov,
d) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu.

takze aj zivnostnici su podnikatelia

a ze si podnikatelia dali schvalit nejaky zakon? ... co si urobila ty preto aby zakon, ktory ti nevyhovuje sa zmenil?
najjednoduchsie je nadavat na "podnikatelov" ...

aj ja mam svoju firmu a teda som podla teba zlodej a odpad spolocnosti ... taktiez vsetci ostatni co si dovolili zalozit si sro a nie zivnost?

ked je tak "vyhodne" byt podnikatelom - preco nepodnikas aj ty?
vjejka
14.03.12,11:40
už sa dá posielať aj súvaha a výkaz ziskov elektronicky? posielate to tak? na školení hovorili, že elektronicky len bez príloh, ale ked to tam je prečo to neposielať, nie?
michaelak
14.03.12,11:53
ja som včera poslala elektronicky všetko - teda DP PO, súvahu, výkaz ziskov a k tomu som dala prílohu Poznámky v pdf. Prešlo to, tak hádam to bude dobre
vjejka
14.03.12,11:58
ja som tam zabudla tú prílohu s poznámkami, chystám sa ich zaniesť osobne, myslíte, že to bude problém, ked ostatné slo elektronicky, lebo teraz už to tam neviem vložiť.
michaelak
14.03.12,12:23
určite to nebude problém :)
Maria3
15.03.12,09:21
ja som včera poslala elektronicky všetko - teda DP PO, súvahu, výkaz ziskov a k tomu som dala prílohu Poznámky v pdf. Prešlo to, tak hádam to bude dobre

Ahojte, prosím vás, kde nájdem možnosť tej prílohy? Poslala som už DP aj Suvahu, idem na VZaS a nejako to stále neviem nájsť... Vopred vdaka za znavigovanie.
michaelak
15.03.12,09:31
ak idete cez EZU, tak keď dáte vytvoriť podanie, vyberiete napr. Výkaz ZaS a dole vľavo máte Neštruktúrované prílohy - Pridať prílohu (v modrom rámčeku), tam potom vyberiete cestu, kde to máte uložené v PC a dáte pridať (odporúčam uložiť poznámky v pdf súbore)
Maria3
15.03.12,09:51
Cez EZU sa neviem dostat, mam ZEP a chodím cez eDane. Tam tú možnosť nikde nevidím. Máte s tým niekto skúsenosť, či sa dajú poslať poznámky aj so ZEPom? Vďaka sa všetky rady.
michaelak
15.03.12,09:57
tak to vám neporadím, ľutujem :(
KEJKA
15.03.12,14:40
Cez EZU sa neviem dostat, mam ZEP a chodím cez eDane. Tam tú možnosť nikde nevidím. Máte s tým niekto skúsenosť, či sa dajú poslať poznámky aj so ZEPom? Vďaka sa všetky rady.
minulý rok sa nedalo - posielala som poštou.
t.r. sa tiež nedajú - nevidím tam takú možnosť, čakám, dúfam, že to tam pricapia, kedže na EZU tá možnosť je.
maartin
15.03.12,17:14
ahojte,
minule som sa teda prihlasil do EZU, a teraz skusam tam poslat Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkaov na dan z prijmu zo zav. cinnosti. Nejde mi to.

Nedava mi tam na vyber rok 2012 ani moznost tam zaskrtnut mesacne. Aj vam to robi?
tamara
20.03.12,09:00
ahojte, mam otazocku, poslala som na du elektronicky suvahu, avsak so zlym datumom , suvaha k 20.03.2012, namiesto 31.12.2011..vsimla som si to az ked som odoslala, tak som hned poslala suvahu s dobrym datumom..mam zaniest na du aj krycie listy k tej so zlym datumom? dakujem
Stanka 2
22.03.12,13:13
ahojte, mám otázočku, treba posielať krycie listy, keď som cez EZU posielala DP a ostatné prílohy??? už mám v tom hokej, na DU povedali že áno, na daňovom riaditeľstve že nie, a v médiách že áno .... prosím ....
lenka.ba
31.03.12,21:21
Dobrý večer, musím poslať DP a výkazy elektronicky, keď som podala žiadosť o vydanie identifikátora a podpísala dohodu o elektronickom doručovaní a mám Protokol o generovaní identifikátora alebo ich môžem podať aj osobne? ĎAKUJEM
Anja111
01.04.12,05:42
Dobrý večer, musím poslať DP a výkazy elektronicky, keď som podala žiadosť o vydanie identifikátora a podpísala dohodu o elektronickom doručovaní a mám Protokol o generovaní identifikátora alebo ich môžem podať aj osobne? ĎAKUJEM
Môžeš podať aj osobne...
Vladimír Ozimý
18.04.12,18:25
Kamaráti, potreboval by som poradiť, uzavreli sme dohodu so správcom dane tú novú...poslali mi mail, avšak mi vyhadzuje že nemám v počítači nejaký privátny kľúč...čo je myslené pod týmto pojmom...neviem sa k tomu dopátrať...predpokladám že je to problém s mailom ktorý nie je totožný s mailom uvedeným dohode so správcom dane. poprosil by som ak by mi niekto kto má v tom jasno napísal do súkromných správ...dakujem veľmi pekne
tuta
18.04.12,18:33
Ten privátny kľúč musíš inštalovať v počítači v ktorom si robil dohodu.
Inštaluješ kliknutím na mail od PKI DR SR.
korduľa
11.02.13,09:38
viete mi poradit, ako poslat poznamky k DPPO elektronicky cez e-dane?
Ivenka
11.02.13,09:43
Nijak...v papierovej forme poštou alebo osobne.
korduľa
11.02.13,09:58
je aj nejaka pokuta za nedorucenie? neviem, teda, ci som iba ja koho to s poznamkami a ich dorucovanim nebavi, ale pride mi to chore, ked vsetko posielam elektronicky a poznamky nie, nahodou na zbierku listin, sa neda dorucovat elektornicky?
Ivenka
11.02.13,10:31
Poznámky sú povinnou prílohou DP.
Na OR sa bude vraj dať od budúceho roka elektronický.
korduľa
11.02.13,11:28
to som zvedava, lebo planov je kopec...
Iwett
25.03.13,19:49
Dobrý večer, prosím keď výkazy k DP zašlem elektronicky, nemusia sa už nosiť aj v papierovej forme?
Iwett
26.03.13,05:09
Prosím, musím odniesť výkazy k DP aj v papierovej forme na DU keď sa podajú elektronicky?
KEJKA
27.03.13,17:36
Prosím, musím odniesť výkazy k DP aj v papierovej forme na DU keď sa podajú elektronicky?nemusíš.