mimina31
11.03.12,12:05
Od 13.3. začínam podnikať popri zamestnaní. Čo všetko musím povybavovať na začiatku? Živnostenský list vyzdvihnúť, ist na zdrav.poisť. kolko budem platiť odvody, do 30 dní nahlásiť svoje súkromné auto, a do konca januára 2013 zaplatiť cestnú dan. Už ma nič nenapadá čo treba povybavovať. Ak som zabudla na nejaké doležité veci, poradte.

Dalej sa chcem spytat, ak som zamestnaná a dostávam str.lístky, mozem si uplatnovať hodnotu stravného do výdavkov v podnikaní 3,80EUR? Ak ano akym sposobm ak nie prečo, čo musím viesť aby som si mohla dať do výdavkov stravné?

Čakajú ma nejaké komplikácie pri podnikaní popri zamestnaní.

Ďakujem a prajem pekný den.
Ice dive
11.03.12,11:40
tak to musíš mať super podnikanie, keď už teraz si lámeš hlavu nad nákladmi a nie nad tým ako zarobiť... na všetky otázky nájdeš odpovede tu na porade, len stačí používať vyhľadávanie...
živnostenský úrad resp. jednotné kontaktné miesto ťa nahlási aj na daňovom úrade aj na zdravotnú poisťovňu... auto ako aj podnikateľský účet by si mala nahlásiť na DÚ do 30 dní...
čo sa týka stravného tak ako každý náklad musia súvisieť časovo a vecne s podnikaním... neviem ako by si preukazovala pri daňovej kontrole, že popri riadnom zamestnaní si sa ešte venovala denne minimálne 4 hodiny podnikaniu... jednoduchšie je podľa mňa uplatňovať si stravné prostredníctvom cestovných príkazov...
mimina31
12.03.12,12:14
Nemyslím si, že by som mala super podnikanie, len som strašný zmätkár a potrebujem mať všetko premyslené. Žial začiatky sú ťažké a hlavne v dnešnej dobe.
Vyplýva mi zo začiatočného podnikania ešte nejaká povinnosť?
P.S. Dnes mi prišlo platiť 59 EUR od firmy Firmdata, prečítala som si zopár príspevkov, že je to podvod. Ako rýchle reagujú ,,podvodníci,,
Ďakujem