ketring
11.03.12,11:20
Dobrý deň!

Prosím o radu. Klientka pracovala 3 mesiace z roku 2011 v Rakusku ako opatrovatelka na rakusku zivnost, zvyšok roka bola zamestnaná v SR. Má nárok uplatniť si celý daňový bonus na jedno dieťa?
Mila123
11.03.12,10:31
pozri § 33 ZDP....
má nárok.....
Melnick
11.03.12,10:51
Nebrala v Rakúsku prídavky na dieťa?
ketring
12.03.12,09:14
a ak brala v Rakúsku prídavky na dieťa tak si nemôže uplatniť za tie tri mesiace bonus?...lebo na slovensku si ho uplatňovala ona
ketring
12.03.12,17:19
poradí mi niekto????
zistila som, že si požiadala za 3 mesiace odrobene v Rakúsku o prídavky na dieťa...viem, že rakúsko si vyžiada potvrdenie o prídavkoch na dieťa so slovenska a že vyplatí rozdiel medzi slovenskými a rakúskymi prídavkami...takže mi s toho vychádza, že by som mala uplatniť bonus v SR len za 9 mesiacov...je to správne?
AnnaČ
24.04.12,06:44
Zamestnankyňa začala pracovať vo februári, podpísala vyhlásenie a žiadosť na poberanie DB na dve deti. Splnila podmienky o výške zárobku /178€ hrubá mzda. Nie a nie mi doniesť rodné listy detí . Teraz však doniesla len synov, že dcérin má muž v Taliansku a údajne na ňu tam poberá asi DB. Teraz neviem, čo má urobiť s tým, čo som jej vyplatila vo febriári. Teraz jej ešte opravím marcovú mzdu.
Tweety
24.04.12,06:56
Zamestnankyňa začala pracovať vo februári, podpísala vyhlásenie a žiadosť na poberanie DB na dve deti. Splnila podmienky o výške zárobku /178€ hrubá mzda. Nie a nie mi doniesť rodné listy detí . Teraz však doniesla len synov, že dcérin má muž v Taliansku a údajne na ňu tam poberá asi DB. Teraz neviem, čo má urobiť s tým, čo som jej vyplatila vo febriári. Teraz jej ešte opravím marcovú mzdu. To, že podpísala Vyhlásenie nestačí, ani splnenie výšky príjmu, ak nemáš RL, alebo potvrdenie o štúdiu. DB nemal byť vyplatený ak toto všetko nebolo splnené.
ingak
24.04.12,06:58
Ak nemam rodny list, tak danovy bonus nepriznam, lebo potom clovek len nahana a nahana a dotycny si ustretovost nevazi. Bonus dostane dodatocne pri rocnom zuctovani, ked nie je snaha doniest rodny list, tak asi tak surne peniazky netreba.
Danovy bonus este danovy urad nevyplatil, tak zrazka zo mzdy a ziadost v prehlade o vyplatenie bonusu ponizena o neopravnene vyplateny bonus.
AnnaČ
11.07.12,10:58
Syn zamestnankyne prerušil štúdium a doniesol potvrdenie o ukončení štúdia dňa 15.6.2012. Patrí jej daňový bonus za jún?
katka50
11.07.12,11:30
Syn zamestnankyne prerušil štúdium a doniesol potvrdenie o ukončení štúdia dňa 15.6.2012. Patrí jej daňový bonus za jún?
Áno-patrí.
Azalee
27.07.12,06:41
dobry den! ako suvisi poberanie pridavkov na deti v inom state s danovym bonusom? dakujem
tictac7
27.07.12,06:44
dobry den! ako suvisi poberanie pridavkov na deti v inom state s danovym bonusom? dakujem

nijako. Nárok na prídavky na deti a nárok na daňový bonus riešia dva rozdielne zákony a teda na jeho priznanie sú aj rôzne podmienky.

Aj cudzinec pracujúci na SR v SK firme pri dodržaní stanovených podmienok má nárok na DB, hoci prídavky na deti poberá v inej krajine.
Azalee
27.07.12,06:46
dakujem