anita
06.02.06,13:39
Ahoj poraďáci,
Máte niekto skúsenosť s novým zákonom platným od 1.1.06? Ide mi o to, že podľa nového platiteľ dane nemusí byť majiteľom vozidla. Čo v takom prípade, ak si PO z Bratislavy prenajala od FO zo Žiliny motorové vozidlo? Kam má podať (a zaplatiť) priznanie k dani z motorových vozidiel? Do Bratislavy alebo do Žiliny?
Ďakujem za každú radu.
Peterka
06.02.06,12:50
Myslím že podľa evidenčného čísla - kde bolo pridelené.
ZEvina
06.06.06,07:36
Dobrý deň. Mám podobný problém. V roku 2005 majiteľ auta, ktorý prenajíma podnikateľovi, podal daňové priznanie aj zaplatil cestnú daň. V roku 2006 cestnú daň z motorových vozidiel podal, aj zaplatil prenájomca vozidla v mieste svojho podnikania, odkiaľ platbu presmerovali na DÚ BA V. Mal majiteľ vozidla odhlásiť toto vozidlo z miestne príslušného Daňového úradu, ak sa auto naďalej využíva na podnikanie len daň uhradil miesto majiteľa nájomca?
JarkaL
27.06.06,08:03
Myslím že podľa evidenčného čísla - kde bolo pridelené.

Naša firma si prenajala auto od zahraničného podnikateľa (Švajčiarsko). Robím priznanie na daň z MV. Kam ho poslať a odviesť daň - na DÚ podľa sídla našej firmy? Ďakujem.
plavčík
27.06.06,08:06
Podľa mňa je to teraz tak, že vozidlo sa má prihlásiť tam, kde najviac jazdí... čže ak PO z BA má auto zo ZA a najviac jazdí po Ba , mala by to byť BA
Melnick
28.06.06,20:22
Myslím že podľa evidenčného čísla - kde bolo pridelené.

Súhlas, na základe dnešnej skúsenosti na DÚ.
ajacik
08.01.07,19:31
podnikateľ má auto s českou ŠPZ. Má zaplatiť DzMV na slovensku? Nie som si istá. Auto využíva hlavne pri pracovných cestách práve v čechách.
ajacik
09.01.07,08:48
lebo v zákone 582/2004,§89 odst. 1 čítam: ak ide o vozidlo, ktoré nie je evidované v SR, ale je v SR používané na podnikanie.

a o to ide, že auto je používané viac v čechách.
ajacik
09.01.07,09:31
posúvam........

dakujem
Julča
09.01.07,11:57
podnikateľ má auto s českou ŠPZ. Má zaplatiť DzMV na slovensku? Nie som si istá. Auto využíva hlavne pri pracovných cestách práve v čechách.
Ja som mala takýto prípad v roku 2004. Neviem či sa odvtedy niečo zmenilo. Zaplatili sme cestnú daň na auto ktoré bolo evidované v ČR. Nebolo zaradené v majetku firmu a tak sme si uplatňovali cestovné náhrady podľa knihy jázd.