soniq1
11.03.12,13:20
Dobrý deň, som študentka Vš, minulý rok som pracovala len na dohodu o vykonávaní práce, u viacerých zamestnávateľov a omylom som si uplatnila nezdaniteľnú čiastku 296,60 eur u dvoch zamestnávateľov súčasne.
Konkrétne v mesiaci apríl, takže jeden zo zamestnávateľov za mňa v tomto mesiaci neodvádzal daň v plnej výške.
Moje celkové príjmy za celý rok predstavujú - 1762,8 pričom žiadam o vrátenie daňového preplatku vo výške 40,03 eur. Chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri vypĺňaní daňového priznania? Mám si zvýšiť základ dane o túto daň, ktorú mal za mňa zamestnávateľ odviesť a uviesť ju do riadku 35?
Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
ewita888
11.03.12,12:25
nie, nič nezvyšuj, podaj DP tak, ako keby si si tú nčzd podpísala iba u jedného zamestnávatela..
soniq1
11.03.12,12:53
takže vyplniť daňové priznanie ako keby som si čiastku uplatnila iba u jedného zamestnávateľa, a priložiť prílohy - potvrdenie o príjmoch FO - od obidvoch zamestnávateľov?Pretože v týchto potvrdeniach je uvedené, že som si nezdaniteľnú čiastku uplatnila u obidvoch. Môže sa stať, že mi dajú dodatočne zaplatiť túto daň, ktorú za mňa mal ten jeden mesiac odviesť jeden o zamestnávateľov?aj keď v podstate keby daň odviedol v plnej výške, tak si ju teraz v daňovom priznaní pýtam späť....
ewita888
11.03.12,12:55
no čo už, stalo sa.. neboj, nič ti nevyrúbia, podaj DP ako som napísala, prilož potvrdenia od zamestnávatelov..
Xanti
11.03.12,12:55
Soniq,
ak by si si u jedného neuplatnovala nezdan. čiastku tak máš teraz väčší preplatok dane. Ved výška NČZD je 3559,30 eur ... tvoj príjem bol nižší . Ak by bol vyšší , tak potom by ti pritejto chybe vznikol nedoplatok na dani. Tak nerieš vypíš podla čísel čo máš v potvdeniach a daj NČZD 3559,30 eur .. neže dáš dvojnásobok :D
soniq1
11.03.12,12:58
ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli :)