jalenka
06.02.06,13:44
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.
Chobot
06.02.06,12:51
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.

Áno, pokiaľ máš na mysli, či sa zdaňujú. Tieto príspevky sú považované ako príjme a treba ich zahrnúť do základu dane.
Tweety
06.02.06,12:57
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť: patrí príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie od zamestnávateľa k úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti? Už som sa raz pýtala, jeden mi odpísal tak, a jeden inak a takže som znova tam, kde som bola. Ďakujem.
Áno patrí medzi príjmy, podliehajúce zdaneniu zo ZČ.:eek:
deha
09.02.06,08:49
Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď.
Tweety
09.02.06,08:53
Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď. Príspevok zamestnávateľa podlieha dani, teda zahrňame ho do príjmu zamestnanca, podliehajúcemu dani. Zároveň je daňovým nákladom zamestnávateľa. :eek:
Zamestanec si v RZD môže uplatniť len svoje odvedené príspevky.
Chobot
09.02.06,08:59
Dobre príspevok zamestnávateľa do príjmu to patrí, ale zároveň si to zamestnanec može v RZD uplatniť včetne svojho príspevku na DDP do nezdaniteľných častí základu dane, nie? Lebo ked požiada DDP individ. o výpis zaplatených príspevkov za kal. rok, tak to tam má včetne príspevku aj za zamestnávateľa!Lebo čo som na stránke čítala predtým je to žmiešané hrušky s jablkami a samé protichodné odpovede.Dosť súrne by som prosila, kto môže k tomu fundovane zaujať postoj.Ď.

Zo základu dane si môžeš odpočítať iba príspevky na DDP/DDS, ktoré si si platila Ty ako zamestnanec. Hovorí o tom konkrétne § 11 ods. 5ň zák. o DzP:
"Príspevky daňovníka na doplnkové dôchodkové sporenie podľa odseku 1 písm. c)..."

Príspevky zamestnávateľa nie sú odpočítateľnou položkou. Neverí, že by Ti tu poskytol niekto opačnú odpoveď.

DDP Ti možno poskytne vo výpise o zaplatených príspevkoch informáciu o zaplatených príspevkoch zamesnaávateľa, ale Ty si môžeš uplatniť len svoje príspevky.
ajacik
28.02.07,15:20
Chcem Vás poprosiť o radu ;):

Sú príspevky zamestnávateľa na DDS už zahrnuté v "Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov"? Alebo ich mám ešte pripočítať k ZD?

Myslím si, že už sú tam započítané, len nie som si istá.

Veľmi pekne Vám dakujem za odpoved
katka50
28.02.07,16:36
Ak boli priebežne mesačne zdaňované, tak by tam mali byť zahrnuté.Skontroluj si Úhrn príjmov so mzdovým listom.
ajacik
28.02.07,16:58
dakujem ti :)

Nemôžem to skontrolovať, lebo mi to doniesol klient ;)
katka50
28.02.07,17:25
A klient Ti doniesol Potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti?
katjab
28.02.07,17:31
A klient Ti doniesol Potvrdenie o príjmoch zo záv.činnosti?

Ak áno, tak je to tam zahrnuté?
ajacik
28.02.07,17:36
Mám od klienta potvrdenie.

Hore je Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a v spodnej časti je ešte aj zvlášť uvedený príspevok zamestnávateľa na DSS. ČI je to tam zahrnuté, to neviem :(
katka50
28.02.07,17:36
Ak bol príspevok zamestnávateľa na DDS mesačne zdaňovaný tak by mal byť zahrnutý aj v Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov. A nakoniec za Potvrdenie je zodpovedný ten, kto ho vystavil.
ajacik
28.02.07,17:41
dobre teda :)

dakujem pekne

Budem teda brať, že príspevok je zahrnutý v Úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov a nebudem ho pripočitávať k ZD.

ešte raz dakujem
katka50
28.02.07,17:47
Hore je Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a v spodnej časti je ešte aj zvlášť uvedený príspevok zamestnávateľa na DSS. ČI je to tam zahrnuté, to neviem

V spodnej časti Potvrdenia je DDS príspevok zrazený zamestnancovi a DDS príspevok zamestnávateľa ako informačný údaj.
ajacik
28.02.07,17:48
ahaaaaaa, a nás to tak poplietlo ;)

dakujem :)
Darana
20.03.07,13:35
Niekde som okrajom započula, že v mesiaci tuším august 2006 - nastali nejaké zmeny ohľadom DDS, je to prosím vás pravda?