Slovanka
11.03.12,17:43
Chcem sa opýtať či je nejakým spôsobom nutné priložiť doklad o tom, že som za uplynulý rok platila do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Všetko platím cez internet banking.
Ak tomu dobre rozumiem, tak životná poistka sa už neuplatňuje, však?

Ďakujem.
veronikasad
11.03.12,16:46
Chcem sa opýtať či je nejakým spôsobom nutné priložiť doklad o tom, že som za uplynulý rok platila do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Všetko platím cez internet banking.
Ak tomu dobre rozumiem, tak životná poistka sa už neuplatňuje, však?

Ďakujem.
Bankový výpis máš ? Účet je nahlásený na DU ? Vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?
Slovanka
11.03.12,18:40
Len celkové mesačné bankové výpisy, preto som sa pýtala či to treba dokumentovať a či si mám tie transakcie povytláčať. Pokiaľ viem, tak účet nie je nahlásený na DÚ, aj keď presne nerozumiem, čo to znamená. Výdavky mám len paušálne 40%.
Luna
11.03.12,19:01
Bolo by dobre tie transakcie uchovať si aj v papierovej forme. V prípade že sa o pár rokov na niečo príde, že čosi nesedí čo sa bežne pri Soc.poisť. a Zdrav.poisťovni stáva.
veronikasad
11.03.12,19:10
Len celkové mesačné bankové výpisy, preto som sa pýtala či to treba dokumentovať a či si mám tie transakcie povytláčať. Pokiaľ viem, tak účet nie je nahlásený na DÚ, aj keď presne nerozumiem, čo to znamená. Výdavky mám len paušálne 40%.
K DP neprikladáš bankové výpisy. Treba ich uchovať pre príp. kontrolu. Na bankový účet mu chodia príjmy súvisiace s podnikaním ?
Slovanka
11.03.12,19:22
Ďakujem, mám ich aj v papierovej forme.
Aja912
12.03.12,07:18
Ahojte, môžem si dať do nákladov aj dobrovolné poistenie v nezamestnanosti?
kukučka
12.03.12,07:19
áno