Erika Helena
11.03.12,21:53
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, vo výkaze súčty a obraty (všetko) sa nachádzajú riadky:

DPH príjmy - ok
DPH výdavky - pri žiadnej firme mi nesedia
rozdiel - ani rozdiel, tým pádom

sumy by malo ťahať zo všetkých DPH dokladov za celý rok 2011, príjmy tak aj sedia ale výdavky nie, viete mi poradiť prečo?

Ďakujem.
Niuška
11.03.12,22:08
DPH výdavky myslíš tým DPH na vstupe, predpokladám. aby si si to skontrolovala, musíš prejsť doklad po doklade. Ak si Q.tálny platca, pozri jednotlivé doklady po kvartáli, budeš to mať rýchlejšie. najpravdepodobnejšie bude chyba tam. sadzby DPH máš nastavené správne? skontroluj si pre istotu aj tie..
Niuška
12.03.12,06:53
a ešte ma napadlo, že ti to "sedieť" podľa DP nebude aj preto, lebo tam účtuješ aj platbud vlastnej daňovej povinnosti. tak tak .-)
Erika Helena
13.03.12,18:02
a ešte ma napadlo, že ti to "sedieť" podľa DP nebude aj preto, lebo tam účtuješ aj platbud vlastnej daňovej povinnosti. tak tak .-)


no neviem.... na kóde 12 z pohybov PD - DPH mám naúčtovaných 283,22 EUR a na kóde 33 - platba DPH mám 325,03 EUR

výdavky v súčtoch a obratoch sú 8590,32 EUR
a vo výdavkoch podľa DPH dokladov v MRP, pričom to sedí aj s podanými výkazmi DPH je 8633,23 EUR

pravdou je, že neviem odkiaľ presne MRP tú sumu výdavkov ťahá, z kódov pohybov z PD zrejme nie.....malo by z DPH kódov jednotlivých dokladov, ktoré boli zaúčtované v priebehu roka, logicky, ak je to tak, prečo tá suma nesedí???

:/
adinka55
14.03.12,12:04
Neviem ci dobre rozumiem, ale pridam svoj nazor:
DPH nemozes porovnavat so Suctami a obratmi nakolko niektore doklady napr. vydane fa alebo prijate fa ak su nezaplatene tak v denniku nie su, a tym padom nie su ani v suctoch a obratoch.