peterbudaj97
11.03.12,23:00
PROSIM VAS o radu chcem kupit alebo zobrat do podnajmu ornu podu alebo ttp podu,nevie mi niekto poradit ako zistim ktora poda je volna?alebo nieaky postup pri vybavovani?hoco co co by mi mohlo pomoct dakujem pekne
Ľubica 025
11.03.12,23:45
Skús sa popýtať na poľnohospodárskych družstvách, viem, že dávajú pôdu do prenájmu aj súkromníkom...
bulnova
12.03.12,07:03
Kde chceš - lokalita - obce- získať pôdu ? Môžeš to tu zverejniť. Aj medzi nami sú vlastníci poľnohosp. pôdy . Najlepšie ísť priamo do obce, zistiť dokedy, s kým a za akú cenu majú podpísané zmluvy - vypracovať lepšiu ponuku na prenájom.
peterbudaj97
12.03.12,08:25
dik,1 druzstvo som kontaktoval ze nemaju nic volne,asi dostavaju na podu dotacie preto nechcu prenajat,predat ale skusim zistit aj inde,ale dik.

Podu by som chcel v presovskom,alebo aj v kosickom kraji.keby nahodou niekto mal volnu podu alebo poznatky o volnej pode bol by som vdacny.
bulnova
13.03.12,06:05
No vidíš, oslovil si správneho. Môžeš ma kontaktovať - akú chceš výmeru ?
Indeed
13.03.12,06:09
že byvalý minister Peter Šimon vlastní nejakú podu /rádovo 100-vky ha/ , pytaj od neho.
peterbudaj97
13.03.12,07:37
bulnova

Re: ako najdem volnu ornu podu?
No vidíš, oslovil si správneho. Môžeš ma kontaktovať - akú chceš výmeru ?

nechaj mi na seba kontakt
Laura1
13.03.12,07:53
Mám na predaj ornú pôdu v katastr.úz. Revúca.
V prípade záujmu sa ozvi.
peterbudaj97
13.03.12,09:33
nechajte mi na Vas kontakt kde by som vas mohol kontaktovat,dik
kurtas
14.03.12,19:03
Pocul som ze na 100 hektarov luk/pasienkov je mozne dostat od statu dotaciu 20 000 EUR/rok nemate s tym niekto skusenost. ROzmyslam dat do kopy tuto plochy a skusit.
Ak sa s tym mate skusenost pripadne viete nieco k tomu rad uvitam vase nazory. Pripadne ake naklady su s tym aby som splnil povinnost voci statu ktora je v tomto pripade udrziavat to pokosene....

dakujem
jahoszmsk
14.03.12,19:13
dik,1 druzstvo som kontaktoval ze nemaju nic volne,asi dostavaju na podu dotacie preto nechcu prenajat,predat ale skusim zistit aj inde,ale dik.

Podu by som chcel v presovskom,alebo aj v kosickom kraji.keby nahodou niekto mal volnu podu alebo poznatky o volnej pode bol by som vdacny.

ved na internete je plno inzerátov, stačí hľadať, prípadne dať inzerát napr. na Bazos.sk
jahoszmsk
14.03.12,19:20
Pocul som ze na 100 hektarov luk/pasienkov je mozne dostat od statu dotaciu 20 000 EUR/rok nemate s tym niekto skusenost. ROzmyslam dat do kopy tuto plochy a skusit.
Ak sa s tym mate skusenost pripadne viete nieco k tomu rad uvitam vase nazory. Pripadne ake naklady su s tym aby som splnil povinnost voci statu ktora je v tomto pripade udrziavat to pokosene....

dakujem

skus pozriet http://hnonline.sk/2-49322510-k00000_d-64
khg
14.03.12,19:55
ak by mal niekto volnu pôdu v okrese Partizanske budem tiez rad:), ale pochybujem ze sa taky dakto najde:mee:


co sa tyka tej dotacie, tak ano, a dokonca v niektorych krajoch môžeš dostať dotaciu aj 300€/ha, a ak maš šťastie a najdeš na lukach nejakeho "vzacneho" vtačika tak si v baliku:cool:
len od koho zoženieš toke pozemky??? každy kto ma nejaky ten hektar radšej požiada o dataciu sam....
čo sa týka nakladov, stači 2x do roka pokosiť, a zaplaťiť odvody pravdaže
mlisa
15.03.12,05:48
Pocul som ze na 100 hektarov luk/pasienkov je mozne dostat od statu dotaciu 20 000 EUR/rok nemate s tym niekto skusenost. ROzmyslam dat do kopy tuto plochy a skusit.
Ak sa s tym mate skusenost pripadne viete nieco k tomu rad uvitam vase nazory. Pripadne ake naklady su s tym aby som splnil povinnost voci statu ktora je v tomto pripade udrziavat to pokosene....

dakujem

mimotemy na porade je XY tem kde vsetci spolocne somreme na politkov, "podnikatelov" a pod, ako za nic beru peniaze... a potom si tu navzajom radime, ako robit presne to iste. Co tak skusit ziskat podu a NAOZAJ NA NEJ NIECO PESTOVAT? Jasne, to uz je praca a zisk neisty, je jednoduchsie nerobit nic a nechat si za to platit. Presne preto je tento stat tam kde je, presne preto musime vsetci statu platit mnohonasobne viac ako od neho dostavame. Aby niekto za nic ziskaval viac... Takze si kazdy pracujuci nezivime len svoju vlastnu romsku rodinu (a ked sa pozriem na vyplatnu pasku kolko z mojej mzdy ide statu, mam pocit ze ta moja sa ma podstatne lepsie ako ja), ale aj vlastneho majitela pody, ktory dostava peniaze za to ze nieco ma... a my za to iste platime...
milan5232
26.03.12,16:24
toto je pravda,ale preco druhy mozu a mi nie? tak preco to nevyuzit ak sa to da,myslim si ze to neni take jednoduche .ze zoberes podu a dva krat pokosis a daju ti dotaciu.ja ties hladam info co treba splnit na dotaciu.,ale chcem pestovat zemiaky alebo krmnu repu
peterbudaj97
26.03.12,18:21
Re: ako najdem volnu ornu podu?
toto je pravda,ale preco druhy mozu a mi nie? tak preco to nevyuzit ak sa to da,myslim si ze to neni take jednoduche .ze zoberes podu a dva krat pokosis a daju ti dotaciu.ja ties hladam info co treba splnit na dotaciu.,ale chcem pestovat zemiaky alebo krmnu repu


oplati sa pestovat zemiaky??v ktorej casti SK?
khg
27.03.12,14:33
noo popravde to take jednoduche je...ale už onedlho idu takymto ludom co maju xy hektarov luk a len to kosia zneprijemniť živoť tým že ak nebudu chovať aj dobytok tak im budu dotacie krátit:D

musíš mať minimálne 1 hektár pôdy v celku aby si mohol požiadať o dotáciu, to je asi jedine kritérium...ale neviem ake konkretne podmienky su na zemiaky a krmnu repu....jedine čo viem je že keby chcceš pestovať cukrovu repu musiš mať pridelenu kôtu kolko jej môžeš vypestovať...
milan5232
27.03.12,16:21
aha,ved ja by som aj choval nieco len treba zarobyt na to,a repu cukrovu ja nemozem dsko som zo stredneho slovenska je tu zyma na nu asi,kvotu? to preto aby som s nej palivo nevyrabal?sranda.no pozeram to cize staci mat j´hektar v celku a daju ti dotaciu? cital som ze je to uz pase, uz len na druhy rok ak,ze sa to malo nahlasit do marca ci ako,nepisal si mi to ty?
khg
28.03.12,12:26
ak by si chcel zlegalizovať chov hocijakeho zvieraťa, či uz krava, byk prasa ovca prisiel by si o nervy kolko papierov od teba budu chcieť, a to nehovorim o priležitostnych navštevach veterinarov, či zvierata netrpia, pravidelnych odberoch krvy zvierat atd....
žiadosťi sa podavaju tušim až do konca maja, ak chces požiadať o dotaciu musiš isť na prislušny urad PPA, tam si zober zosebov papier z banky o založení učtu /budu to potrebovať/, nejaky doklad že maš pôdu, a na stranke www.podnemapy.sk (http://www.podnemapy.sk) si najdi presne tu tvoju parcelu a odpíš si jej číslo /je ine ako katastralne číslo/, podla tohto čísla ti oni vytlačia mapu a ty si na nej budeš musiet zaznačiť kde sa ta pôda nachadza...
najťažšie je začať s tym prvy rok, potom sa už budeš v tych papierovačkach orientovať lepšie.
kvôty som myslel preto lebo cukrovary kupia od teba iba tolko repy kolko maš s nimi urobenu zmluvu....
milan5232
28.03.12,16:23
aha,tak teraz uz nechapem,,cize mozem si to este vybavyt ci nie?lebo chlapy tu pisali ze uz sa neda podat,do marca sa dalo,kukni prispevky vysie.a to hovorym ze na nete je toho vela ale co chces sa s tych stranok nedozvies,ze do kedy teda.no chov zlegalizovat,ak sa nemusi tak nie,ale tuna u nas maju ludia nejake kravy asi 3 ks a normalne im dali dotaciu,,nemyslim si ze by ich nejako kotrolovali,to by sa na to vykaslali.chcel som pestovat krmnu repu,to by bol asi problem predat,ale viac menej som chcel luky na seno,a potom na vyrobu peliet so sena.hladal som tu aj urady ze de sa mam ist zapisat ale mi to ukazuje blbosti,
khg
28.03.12,17:01
určite sa ešte da...chod na www.apa.sk (http://www.apa.sk) , najdi si tam kde je v tvojom kraji pobočka a nadrzo tam nabehni nech ti vysvetlia čo a ako, inač v tom budeš mať stále bordel...
No nehovorim že sa neoplati mať nejake kravy doma, ale musis ratať s tym že ti môzu kedykolvek prist skontrolovať, pozru ako sa staraš o zvierata, či maju dosť miesta, či maju naušnice, semtam pošlu veterinara na odber krvi....
sena je škoda na pelety, skôr ho predaj v balikoch, to iste aj slama, nebudeš veriť aky je zaujem o slamu a seno, hlavne rakusko,nemecko, švajčiarsko sa ide potrahať za takymito vecami:)
milan5232
28.03.12,17:22
ale to by som ho musel strasne vela nsusit aby som mohol ponuknut .a iste s nim aj oni kuria alebo pelety hihi.to bol moj sen kosyt luky jarky ,vies co ludia nehaly a este aj pomozem k obnove trav.ale neni to jednoduche ked nemas na zacatie,treba kosacku zberac traktor a td,a aj nejake pvolenia,cize chcel by som zacat potrosky,a vyuzit ajj dotacie nie len zbohatlici budu brat a mi to nevyuzivame,tuna u nas je jeden hospodar chova ovce,a keby nebral dotacie uz je v kely,a nove auto stale ma,minule rozpraval naco stare auto on ide a kupy nove,a ja s mojou 10 rocnou sunkou autom som co na to mal povedat? ked sa pokazy tak len opravyt,
khg
28.03.12,17:29
nooo, vela ako vela ide o to či sa tomu chceš venovať naplno...ja tiež začinam len tento rok s "podnikanim popri praci", snažim sa nabrat čim viacej pôdy, niečo zarobiť, znovu nabrať pôdu atd....
ale popravde ked človek ma chuť a trosku sa polnohospodarstvu venuje tak dokaže vyrižovať krasny zisk.....ide len oto riadne si to v hlave premyslieť...
jahoszmsk
28.03.12,17:41
nooo, vela ako vela ide o to či sa tomu chceš venovať naplno...ja tiež začinam len tento rok s "podnikanim popri praci", snažim sa nabrat čim viacej pôdy, niečo zarobiť, znovu nabrať pôdu atd....
ale popravde ked človek ma chuť a trosku sa polnohospodarstvu venuje tak dokaže vyrižovať krasny zisk.....ide len oto riadne si to v hlave premyslieť...

hlavne že sa farmári pravidelne sťažujú že dostávajú malé dotácie, a my preto musíme platiť stále viac a viac za potraviny možno horšej kvality. to nie je s kostolným poriadkom asik. :confused::D
milan5232
28.03.12,17:45
hej tak je to prisla ti sprava? neviem ci som spravne odpovedal ci napisal,
milan5232
28.03.12,17:46
malo to byt pre khg prepac
milan5232
28.03.12,17:47
nooo, vela ako vela ide o to či sa tomu chceš venovať naplno...ja tiež začinam len tento rok s "podnikanim popri praci", snažim sa nabrat čim viacej pôdy, niečo zarobiť, znovu nabrať pôdu atd....
ale popravde ked človek ma chuť a trosku sa polnohospodarstvu venuje tak dokaže vyrižovať krasny zisk.....ide len oto riadne si to v hlave premyslieť...

presne tak aj ja zmyslam ako ty.
khg
28.03.12,17:53
hlavne že sa farmári pravidelne sťažujú že dostávajú malé dotácie, a my preto musíme platiť stále viac a viac za potraviny možno horšej kvality. to nie je s kostolným poriadkom asik. :confused::D

sťažuje sa každy a na všetko....to patri k životu... Ide o to ze ked clovek robi niekde vo firme tak odpracuje 8 hodin a môze sa na vsetko zvysoka *****. Ale nepoznam ani jedneho polnohospodara ktory by mal cez den volne chvile, jar-leto-jeseň -pracana poli zima-oprava a udržba strojov. No nie že "horšia kvalita" ale popravde žiadna kvalita, chovam ja zvierata a viem čo všetko sa môže dať do krmnych davok pre zvierata a preto si ani nepametam kedy som kupil v obchode mäso či mlieko....
khg
28.03.12,18:18
len keby boli tie peniaze na začiatok...
jahoszmsk
28.03.12,18:24
akože neber to tak, že nedoprajem úspešným... ja len že sú aj "podnikatelia", berú dotácie, statok je po kolená v blate, maštale napoly rozpadnuté, a oni majú každý rok nové auto, a večer ich vidíš v správach že potraviny musia zdražieť, lebo štát im dáva málo...
milan5232
28.03.12,18:29
vsak je to tak berem to ako vravys
milan5232
28.03.12,18:31
u nas je jeden pan co ma ovce a salas a ma podu od ludi prenajatu,a vobec im nedava najom,nic,a zase druhy co tu je ma trochu menej toho ale ten si obeha lud a vsetko si vyrovna
peterbudaj97
28.03.12,18:47
na podnemapy.sk je produkcne cislo,ako si porovnam parcelu z katastralnej mapy a podnych map?to sa da ako?trebars na kat.mape mam parcelu priklad 226 ako ju najdem na podnemapy.sk?skuste mi to vysvetlit,dik
peterbudaj97
28.03.12,18:49
alebo zohnal som 1HA pody jeden pan m ju prenajme,ale nevie kde ta poda sa nachadza ako zistim kde sa tato poda nachadza?kto mi ju vymera?dikes
khg
28.03.12,19:10
hmm cely ten system podnemapy je dost oničom, ak nevieš kde tu podu maš /katastralna mapa/ tak ju na tej aplikaci nenajdes, totižto to si iba uradnici spravili vlastny system aby sa nemuseli namahat hladať parcely a role podla čisiel KU ale jednoducho ti daju mapu a TY si nakresli ze kde tvoj pozemok je:rolleyes:
asi ti neostane nič ine iba ist na kataster a obetovať 8 eur na vypis z katastra a uz budes vediet kde sa ta pôda nachadza.... je to komplikovane ale inač to nejde....
peterbudaj97
28.03.12,19:28
hm myslel som si ja som kontaktoval nieakeho pana z podnemapy,pytal som sa tieto veci tak mi len povedal ze parcelne cislo na tychto mapach nenajdes...tieto mapy su uplne iba orientacne si myslim.spravim to tak ze pojdem na kataster,ale viete priklad je 10ha pozemok a trebars niekde v strede je ta moja parcela xy,tto som pozeral na katastralnej mape a problem je v tom ze ako ten 1ha presne vymerm ze ktory je moj?zavolam geodeta?to bude asi riadne drahe ci?neveite ako??
khg
29.03.12,12:21
no vymeranie môze stat do 200€.
ak sa nevie kde presne na parcele je ten konkretny 1 ha, su 2 možnosti
1. ak ma vsetky ostatne parcely na danej roli 1 človek /napr. družstvo/ da sa dohonut ze vam vymeraju ten 1 ha niekde na kraji role kde nebudete mat problem dostat sa k nej, totižto ludi z PPA vôbec nezaujíma ze či ten hektár ktorý máte prenajaty presne na mieste kde je na katastralnej mape alebo niekde inde, im ide iba oto aby sedela celková výmera konkrétného pôdneho dielu /to su tie čísla na podnemapy.sk, je tam vzdy napísana len celková výmera/
2. ak je tam viacej ludi co tam obrabaju pôdu je to problem, jedine vymerať....