MIKRA66
12.03.12,06:27
Dobrý deň chcem sa spýtať ako mám správne uviesť v daňovom priznaní daňový bonus, ktorý som mala od zamestnávateľa uplatnený v celej výške - čiže nepotrebujem nič doplatiť.
- Uvádzam na druhej strane i mená detí?
- Uvádzame nárok na daňový bonus a zároveň i vyplatený bonus zamestnávateľom, alebo tieto údaje neudávam, keďže nič nechcem doplatiť?

Ako potom správne uvediem v daňovom priznaní daňovníka, ktorý si napríklad uplatňoval daňový bonus napríklad prvé dva mesiace a zvyšok roka si uplatňovala manželka?


Ja som bola v tom, že deti uvádzam v daňovom priznaní len ak chcem doplatiť nevyplatený bonus.


Vopred ďakujem za radu
tictac7
12.03.12,05:38
- musíš vypísať deti, na ktoré sa uplatňuje DP a označiť mesiace, v ktorých sa DB uplatňuje
- treba uviesť aj nárok, aj vyplatenú sumu od zamestnávateľa, aj keď je to tá istá suma
Xanti
12.03.12,05:40
Dobrý deň chcem sa spýtať ako mám správne uviesť v daňovom priznaní daňový bonus, ktorý som mala od zamestnávateľa uplatnený v celej výške - čiže nepotrebujem nič doplatiť.
- Uvádzam na druhej strane i mená detí? Ano.
- Uvádzame nárok na daňový bonus a zároveň i vyplatený bonus ANo zamestnávateľom, alebo tieto údaje neudávam, keďže nič nechcem doplatiť? Udávaš.

Ako potom správne uvediem v daňovom priznaní daňovníka, ktorý si napríklad uplatňoval daňový bonus napríklad prvé dva mesiace a zvyšok roka si uplatňovala manželka? Krížikom na druhej strane pri mesiacoch za kt. si uplatnoval DB.


Ja som bola v tom, že deti uvádzam v daňovom priznaní len ak chcem doplatiť nevyplatený bonus. To ako keby si robila DP len ak by si chcela späť daň. A nie je to tak, DP musíš robiť ak si prekročila príjem. A DB je uvedené na potvrdení od zamestnávateľa tak to tam musíš uviesť.


Vopred ďakujem za radu
v texte.
MIKRA66
12.03.12,06:17
Je potrebné ešte dokladovať i rodné listy, prípadne ďalšie doklady... ak už boli predložené zamestnávateľovi?
Xanti
12.03.12,06:18
Ano prílohou DP sú rodné listy detí, a potvrdenie o návšteve školy ak je dieťa staršie ako 16 rokov.
To že to má zamestnávateľ nezohráva rolu, DU to nemá. Tak treba dať aj DU.
Judith18
12.03.12,06:22
Ved v DP je napísané že rodné listy netreba prikladať ak už boli predložené zamestnávateľovi u ktorého sa DB uplatnoval ....
Xanti
12.03.12,06:27
7) Uvádzajú sa údaje o vyživovanom dieťati (deťoch), na ktoré za rovnaké obdobie kalendárneho roka neuplatnil nárok na daňový bonus iný daňovník.
Pri uplatňovaní daňového bonusu na viac ako štyri vyživované deti sa uvádzajú údaje o ďalších vyživovaných deťoch v členení podľa r. 31 v IX. oddiele daňového priznania. Prílohou daňového priznania sú aj doklady preukazujúce nárok na uplatnenie daňového bonusu (§ 32 ods. 10 zákona), napríklad kópia rodného listu dieťaťa, potvrdenie školy, že dieťa (deti) žijúce s daňovníkom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo potvrdenie príslušného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa (deti) alebo potvrdenie príslušného úradu o tom, že dieťa (deti) žijúce s daňovníkom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemóže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz. Ak daňovník v zdaňovacom období, za ktoré podáva daňové priznanie, takéto doklady predložil svojmu zamestnávateľovi a neuplatňuje si daňový bonus ani jeho pomernú časť podaním daňového priznania, uvedené doklady nie sú súčasťou daňového priznania.