eva ant
06.02.06,14:10
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu ľudí, ktorí pracujú s programom MRP. Pri tlačení mesačných výkazov do poistovní mi tlačí ešte staré kódy poistovní. Mám si to dakde nakonfigurovať ja, alebo je to chyba MRP?
Ďaľším problémom je i to, že mi vo výkazoch nezadáva faxové číslo, štát, e-mailovú adresu firmy - i keď v údajoch o firme to je nastavené, a v prílohe spoločnej zdravotnej poistovne nevyznačí krížikom, že sa jedná o prvotný výkaz. Čo s tým? Poradí mi niekto? Alebo treba poprosiť o radu ľudí z MRP ? Zatiaľ ďakujem.:) :( :o
sobubo
06.02.06,14:01
Tažko radiť keď si nenapísala aký program MRP používaš (DOS alebo Windows) a tiež verziu ( Mzdy a personalistika verzia 4.50 (005). Ja používam Windows verziu a kody poisťovní sa menia v menu: Číselníky->Mzdový číselník->Práca so mzdovým číselníkom. Tam si nájdeš kartu "Poistné". V zozname si vyberieš konkrétne poisné napr. VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA, otvoríš si ho (2x klik), a nájdeš si kartu "Adresa pobočky a čísl. platiteľa". No a tu sa dá zmeniť kód poisťovne.
Čo sa týka emailu, v mojem verzii (4.50) ho tlačí do zostavy Spol. zdr. poisť. v poriadku. Fax a štát štandartne do zostavy netlačí, ale dalo by sa to tam dorobiť ak sa odhodláš editovať zostavu. Nie je to nič strašné.
Kľudne napíš.
pingino
06.02.06,14:02
Pri tlačení mesačných výkazov do poistovní mi tlačí ešte staré kódy poistovní. Mám si to dakde nakonfigurovať


Ano, v mzdovom ciselniku. Najdes poistne, das enter a tak kde sa nastavuje adresa pobocky je aj kod poistovne.



Ďaľším problémom je i to, že mi vo výkazoch nezadáva faxové číslo, štát, e-mailovú adresu firmy - i keď v údajoch o firme to je nastavené, a v prílohe spoločnej zdravotnej poistovne nevyznačí krížikom, že sa jedná o prvotný výkaz. Čo s tým? Poradí mi niekto? Alebo treba poprosiť o radu ľudí z MRP ?

Posli im mail, opravia to.
eva ant
07.02.06,07:08
Ďakujem pekne. Robím v MRP win.- verzia 4.5. Už to mám aj opravené. O tej prílohe výkazu som upovedomila MRP. Ak dačo vymyslia, hodím to na poradu, aby mali i ostatní úžitok. Ešte raz vďaka.
eva ant
11.02.06,13:22
Pre ostatných poraďákov pracujúcich v MRP win. prikladám stanovisko MRP k prílohe výkazu :

Dakujem za upozornenie. Zasielam opravenu predlohu tlacovej zostavy.
Prilozeny subor po14_104.pts predstavuje formular vystupnej zostavy. Tento
subor ulozte do podadresara Predlohy t.j. ak ste program MRP Mzdy a
personalistika nainstalovali do implicitneho adresara cesta je:

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Predlohy

Uvedený súbor je v prílohe - je ale zazipovaný lebo súbor pts nie je povolený na tomto serveri. Takže si uvedený súbor stiahnite, rozbalte a potom skopírujte do zadaného adresára Predlohy.
__________________________________________________ ___________
avipe
lenkak
11.02.06,14:00
Predpokladám, že pôvodný súbor treba prepísať.
pingino
12.02.06,15:45
Predpokladám, že pôvodný súbor treba prepísať.

samozrejme
lenkak
12.02.06,17:21
No pre mňa je to samozrejmé, ale radšej by som bola a takisto aj ostatní používatelia MRP, aby takéto drobnosti sa pridávali automaticky do novšej verzii.
Marína
12.02.06,17:41
Hádam by to malo byť samozrejmosťou.
avipe
12.02.06,18:40
Reagujem na tvoju snahu pomoct k editacii zostavy. Ide o faxove cislo a stat.
Ak to nie je moc komplikovane skus mi poslat cestu, ktorou sa k tomu dopracujem. Zatial dakujem.
anto
12.02.06,18:45
Zisťujem, že aj v MRP -DOS nie sú kódy poisťovní, alebo sa mýlim? Nemá s tým niekto skúseností?
pingino
13.02.06,06:39
Zisťujem, že aj v MRP -DOS nie sú kódy poisťovní, alebo sa mýlim? Nemá s tým niekto skúseností?

V mzdovom ciselniku, najdes poistne, das Enter a kliknes na Udaje poistovne.
pingino
13.02.06,06:47
ale radšej by som bola a takisto aj ostatní používatelia MRP, aby takéto drobnosti sa pridávali automaticky do novšej verzii.

Je to aj v novej verzii, od piatka je 4.50.006.
lenkak
13.02.06,18:13
To ma teší. A určite viacerých z nás.
Anja111
02.10.07,18:14
Prešla som na spracovanie miezd v MRP - win. a mám problém.
1. Neviem čo mám zle nastavené, ale vo Výkaze pre Spoločnú ZP, v kolonke ČPP mi vypisuje sumu vymeriavacieho základu, namiesto čísla platiteľa poistného. Poradí mi niekto, ako to opraviť?
2. Tiež by som potrebovala vysvetliť, čo mám nastaviť, aby mi vypĺňalo kolonku počet strán prílohy, lebo program to ignoruje.
Monika Kováčová
02.10.07,18:16
k bodu 2. : píšem ručne 1/1 (ale niekedy zabudnem a nič sa nedeje...)
k bodu 1: nevšimla som si, idem pozrieť.
Anja111
02.10.07,18:19
Díky. Aj ja píšem ručne, ale lezie mi to na nervy, lebo tiež niekedy zabudnem. A na bod 1 si počkám...
Monika Kováčová
02.10.07,18:49
TOTO máš nastavené v číselníku dobre?
Anja111
03.10.07,04:07
TOTO máš nastavené v číselníku dobre?
Áno. Skontrolovala som to už x-krát... A do príkazu na úhradu to aj zoberie správne, ale vo Výkaze to ako ČPP nepoužije, ale namiesto toho tam šupne VZ... Už neviem, čo by som mala skontrolovať... (Ozývam sa až teraz, lebo včera večer mi vypadol internet a už mi nenaskočil.)
Anja111
03.10.07,04:28
Doplním: vyskúšala som pri SZP vystaviť aj Oznámenie zamestnávateľa a tam mi zoberie ČPP správne. Neberie ho iba vo Výkaze preddavkov...
Monika Kováčová
03.10.07,04:44
Ja to mám správne, mám najnovšiu verziu 4.92(023). Skontroluj si akú máš, možno je problém vo výrobcovi a stihol ho už odstrániť...
Anja111
03.10.07,05:03
Ja to mám správne, mám najnovšiu verziu 4.92(023). Skontroluj si akú máš, možno je problém vo výrobcovi a stihol ho už odstrániť...
Tiež mám túto verziu, ale môžem ju skúsiť preinštalovať... Ďakujem veľmi pekne. Ak budem vedieť niečo nové, ozvem sa...
Anja111
03.10.07,05:56
Preinštalovanie programu pomohlo. Už mi dopĺňa ČPP správne... Ďakujem a oceňujem snahu pomôcť.
Anja111
13.10.07,14:31
Trápim sa ďalej... Tentokrát mám problém zasa s výkazmi...
Pracovník bol celý mesiac PN. Všetko mám správne vypočítané, ale program mi pracovníka nezahŕňa do prílohy výkazu do sociálnej poisťovne, ani do prílohy výkazu do zdravotnej poisťovne. Mal by mi zobrať rodné číslo, počet dní poistenia a VZ = 0.
Kto mi poradí, čo mám zle nastavené v MRP win?
Monika Kováčová
13.10.07,14:40
mne sa zdá Anja111, že títo zamestnanci sa už vo výkazoch neuvádzajú.... idem to pozrieť...
Anja111
13.10.07,14:47
Monika, ale čo potom toto Usmernenie zo SP?
Monika Kováčová
13.10.07,14:49
áno mám to.... takže omyl vážený ermon, niečo sa ti pletie v hlave. Prepáč Anja.
Anja111
13.10.07,14:51
A nevieš mi poradiť, čo mám zle nastavené?
Monika Kováčová
13.10.07,14:54
Výpočet poistné organizácie si predpokladám urobila.
Skús VÝSTUPY, POISTNÉ, MES. Mes. VýKAZ SP- PRíLOHA pozri tabuľku pred samotným náhľadom, tam ti toho zamestnanca vypíše?

Pretože mne to ide správne...
Anja111
13.10.07,14:57
Práveže všetko mám správne, ale zamestnanca mi tam nevypíše vôbec... A keď chcem do výkazu vstúpiť cez opravu, tak ma program nepustí pridať ďalšieho človeka...
Monika Kováčová
13.10.07,14:59
zavrieť program a znovu spustiť, opraviť indexy si skúšala, mne to ide dobre aj pri celomesačnej péen, teraz som to skúšala. aj vstúpiť opravu prílohy ide.
Antonia1
13.10.07,15:00
Program MRP to robí až od verzie 5.00/003/
Anja111
13.10.07,15:05
Ďakujem veľmi pekne za pomoc... Už to ide!
Nemala som v parametroch prílohy výkazov zaškrtnuté "Tlačiť zamestnancov s nulovým VZ".
(Proste: učeň - mučeň. V MRP DOS som mohla robiť aj so zatvorenými očami, ale ten WIN mi ešte dáva zabrať...)
Ešte raz ďakujem.
Monika Kováčová
13.10.07,15:14
no super Anja111 ale ako hľadám tak hľadám, ja tam také okienko na zaškrnutie nemám.... mám 5.00.(003) ......... :confused:
Anja111
13.10.07,15:19
no super Anja111 ale ako hľadám tak hľadám, ja tam také okienko na zaškrnutie nemám.... mám 5.00.(003) ......... :confused:
Choď: "Poistné - Výstupy - Výkaz SP (ZP) - príloha" a potom vpravo, v tabuľke je "PARAMETRE", tam klikni...
Monika Kováčová
13.10.07,15:25
"Tlačiť zamestnancov s nulovým VZ" -nemám
"Tlačiť poistencov bez vystavenej mzdy" - mám....
Anja111
13.10.07,15:37
"Tlačiť zamestnancov s nulovým VZ" -nemám
"Tlačiť poistencov bez vystavenej mzdy" - mám....
... zaujímavé. Ja mám tak, ako som písala... Asi máme každá inú verziu. Podstatné je, že to robí to, čo robiť má. Díky...
lenkak
13.10.07,18:37
vyzerá to byť tou verziou, asi v mrp zase vylepšovali.
pingino
16.10.07,10:11
"Tlačiť zamestnancov s nulovým VZ" - nemám
Od verzie 5.00 tento parameter nie je pristupny, program sa vsak sprava tak ako keby existoval, a bol stale zapnuty


"Tlačiť poistencov bez vystavenej mzdy" - mám
Tento parameter existuje od verzie 5.00, a po upgrade je zapnuty.
Bebak76
06.11.07,13:57
Prosim skusenejsich o radu, prave som si stiahla novu verziu MRP mzdy a personalistika oktober 2007 a pri tlaceni mam problem s niektorymi tlacivami. Nevypise mi vobec podpisovu listinu, mam ju uplne cistu a taktiez napriklad "prehlad odvodov pracovnikov a zamestnavatela podrobne". Je to uplne ciste. Doteraz som s tym vobec nemala problem. Neviete niekto poradit, co s tym?
lenkak
06.11.07,18:30
skús si preinštalovať verziu, ešte raz.
Bebak76
07.11.07,06:31
Lenka, dakujem velmi pekne. Po preinstalovani verzie, to funguje.
B.