vicsstef
12.03.12,09:27
Dobry den

v roku 2010 som nastupila na MD, v maji 2011 mi skoncila MD, hned po jej skonceni som si VYCERPALA DOVOLENKU (10dni), nasledne som pokracovala na RD. v roku 2012 idem na MD priamo z RD (1.dieta bude mat v tom case 2roky, zamestnanecky pomer stale trva). jedna sa v mojom pripade o retazovy porod, ked som si po MD cerpala dovolenku u zamestnavatela? dakujem.
ivka70
12.03.12,08:32
A k comu potrebujes tuto informaciu?
vicsstef
12.03.12,08:40
potrebujem to k tomu, aby som vedela, ako sa mi bude pocitat vyska materskej. pri retazovom porode mi je to jasne. ak by sa nejednalo o retazovy porod tak by som nevedela akym sposobom mi to vyrataju.
Mila123
12.03.12,09:01
potrebujem to k tomu, aby som vedela, ako sa mi bude pocitat vyska materskej. pri retazovom porode mi je to jasne. ak by sa nejednalo o retazovy porod tak by som nevedela akym sposobom mi to vyrataju.
termín reťazový pôrod sa neužíva pre výpočet MD....
v tomto prípade sa bude MD počítať z pravdepodobného zárobku (taký aký by zrejme dosiahla keby pracovala)....v tomto prípade ak by mala dobrú mzdárku .....
a neodporúčam čerpať riadnu dovolenku, tú nech vyčerpe až po rodičovskom príspevku pred nástupom do zamestnania......(bude zrejme vyššia mzda a možno jej pomôže aj pri výpočte PvN - nikdy nevieš čo a ako bude)
ivka70
12.03.12,17:38
termín reťazový pôrod sa neužíva pre výpočet MD....
v tomto prípade sa bude MD počítať z pravdepodobného zárobku (taký aký by zrejme dosiahla keby pracovala)....v tomto prípade ak by mala dobrú mzdárku .....
a neodporúčam čerpať riadnu dovolenku, tú nech vyčerpe až po rodičovskom príspevku pred nástupom do zamestnania......(bude zrejme vyššia mzda a možno jej pomôže aj pri výpočte PvN - nikdy nevieš čo a ako bude)

Praveze si myslim, ze v tomto pripade, kedze mala v roku 2011 prijem a bola riadne prihlasena pocas cerpania dovolenky v SP a platila z dovolenky nemocenske poistenie, tak sa materska vypocita z tychto dni cerpania dovolenky.

Pravdepodobny zarobok by sa pouzil v pripade, ze by nemala v rozhodujucom obdobi ziadny prijem, z ktoreho by sa platilo nemocenske poistenie, teda v pripade, ze by dovolenku necerpala.

Ja tiez neodporucam takymto sposobom cerpat dovolenku, zide sa urcite viac po RD.
riska007
18.05.12,19:23
Dobrý deň chcem sa opýtať. Kamarátka nastúpila na MD v apríli 2009. RD končí 28. mája 2012 Teraz je opäť tehotná a termín má v júli 2012. Chcem vedieť či je pre ňu lepšie čerpať si dovolenku medzi RD a nástupom na MD. Alebo jej lekár má skôr vypísať žiadosť o materské? (Keďže môže 6 - 8 týždňov pred pôrodom). Z čoho vlastne sa bude počítať nasledujúca materská? Z PVZ? Má vlastne čerpanie dovolenky medzi ukončením RD a nástupom na MD vplyv na výšku tejto materskej?