oveckas23
12.03.12,12:24
zdravim vsetkych, prosim viete mi niekto poradit aky kapital by som potrebovala pri podnikani v zmenarenskej cinnosti ?
tictac7
12.03.12,11:57
...netuším, ale si si istá, že to je voľná živnosť?
oveckas23
12.03.12,16:01
toto som tu nasla ohladom tej zivnosti

Koncesované živnosti sú od 1. 6. 2010 zrušené. Živnosti, ktoré do 1. júna 2010 boli zaradené medzi koncesované, budú zaradené medzi viazané živnosti. Od 1. 6. 2010 sa živnosti rozdeľujú na remeselné živnosti, viazané živnosti a voľné živnosti. Uvedená zmena súvisí so zrušením paragrafu 9 Živnostenského zákona (§ 9 Rozdelenie živností sa zo Živnostenského zákona vypúšťa).
Danielle369
12.03.12,17:20
A toto už neplatí??

Aké povolenia, aký druh živnosti, prípadne iné náležitosti potrebujem k tomu, aby som si mohol otvoriť zmenáreň?


Prevádzkovanie zmenárne je viazanou živnosťou, ktorú Vám vydá živnostenský úrad. Na vydanie živnostenského listu potrebuje žiadateľ mať devízovú licenciu. Devízovú licenciu na zmenárenskú činnosť vydáva Národná Banka Slovenska podľa devízového zákona. V § 6 zákona č. 202/1995 Z.z. devízový zákon máte uvedené všetky náležitosti a žiadosti potrebné k tomu aby Vám bola takáto licencia vydaná. Ak budete robiť obchody s devízovými hodnotami, ktorých predmetom je predaj peňažných prostriedkov v cudzej mene za eurá v hotovosti, budete musieť preukázať aj ročnú prax a absolvovanie odborného kurzu na rozpoznávanie platidiel podozrivých z falšovania alebo pozmeňovania. Samozrejmosťou je preukázanie bezúhonnosti.

http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie