mariana11
12.03.12,13:12
Čo s pohľadávkou vo výške 900€, ktorá v lehote určenej v uznesení o povolení reštrukturalizácie nebola prihlásená?
dadika22
13.09.12,07:52
aj ja mám tento istý problém...nájde sa niekto, kto s tým má skúsenosť?

a ešte jedna otázka, v zákone o reštrukt. sa píše, že sa nemôžu započítavať pohľadávky, ktoré si veriteľ uplatňuje prihláškou v reštrukt. konaní. Keďže sme si pohľadávku neprihlásili v stanovenej lehote, tak by tu bola možno jedna možnosť, samozrejme ak by bol dlžník vôbec ochotný pristúpiť, a to na dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok a záväzkov (ak teda medzi nimi existujú - my máme ten prípad).
Podľa mňa zákon neobmedzuje započítanie neprihlásených pohľadávok, dobre si to vykladám? Poraďte prosím, toto je pre mňa nová oblasť, ešte som sa s tým nestretla.
Dáša_
13.09.12,07:59
kedy bola reštrukturalizácia povolená?
dadika22
13.09.12,08:20
kedy bola reštrukturalizácia povolená?

reštrukturalizácia bola povolená 25. júla 2012

naša pohľadávka bola splatná v 4/2012 (teda dávno pred povolením)
ich pohľadávka voči nám vznikla 9/2012 (po povolení reštrukturalizácie)
sameika
13.09.12,08:49
reštrukturalizácia bola povolená 25. júla 2012

naša pohľadávka bola splatná v 4/2012 (teda dávno pred povolením)
ich pohľadávka voči nám vznikla 9/2012 (po povolení reštrukturalizácie)


Dadika22 - my sme po restrukturalizacii a môžem Ti povedať, že so zápočtom neuspeješ, oni budu chcieť svoju pohľadávku v plnej výške a tvoja Ti zanikne, keďže si ju do reštrukturalizácie neprihlásila.. bohužiaľ :(
dadika22
13.09.12,09:54
Dadika22 - my sme po restrukturalizacii a môžem Ti povedať, že so zápočtom neuspeješ, oni budu chcieť svoju pohľadávku v plnej výške a tvoja Ti zanikne, keďže si ju do reštrukturalizácie neprihlásila.. bohužiaľ :(

a kde je spravodlivost? jaj :( ano ja viem,moja vina, mala som sledovat OV a vcas prihlasit...lenze pri tolkych inych povinnostiach som to jednoducho prehliadla :( a je to len zopar dni po funuse.

no aj napriek tomu, zakon vyslovene nezakazuje zapocitavanie neprihlasenych pohladavok, teda aspon ja si to tak vykladam, co povies Sameika ? pri konkurze je tam vysloveny zakaz, ale pri reštrukturalizacia nie je, či?

tu je citacia zo zakona: f) pohľadávku, ktorá sa v reštrukturalizácii uplatňuje prihláškou, nemožno voči dlžníkovi započítať.
Lotarka
10.10.12,08:54
Prosím Vás, ako je to s faktúrou za dodanie služby, ktorá bola dodávaná počas viacerých dní ( 11.8.-10.9.) a firma je v reštrukturalizácii od 5.9.? My sme faktúru vystavili ako vždy po dodaní a ukončení služby k 10.9. o reštrukturalizácii sme vôbec nevedeli. Teraz nám prišla žiadosť o rozdelenie faktúry na dve - do a po povolení reštrukturalizácie. Musíme to urobiť? A na základe čoho?
Lotarka
12.10.12,07:48
Prosím Vás, ako je to s faktúrou za dodanie služby, ktorá bola dodávaná počas viacerých dní ( 11.8.-10.9.) a firma je v reštrukturalizácii od 5.9.? My sme faktúru vystavili ako vždy po dodaní a ukončení služby k 10.9. o reštrukturalizácii sme vôbec nevedeli. Teraz nám prišla žiadosť o rozdelenie faktúry na dve - do a po povolení reštrukturalizácie. Musíme to urobiť?

Prosím, viete niekto poradiť?
JAJA11
24.10.12,11:35
vypĺňal už niekto prihlášku pohľadávky do reštrukturalizácie ? http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/premyslim.gif potrebovala by som sa uistiť, či to robím dobre, lebo za každou kolonkou je napísané, že ak to vyplním nesprávne , tak sa na prihlášku nebude prihliadať http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/premyslim.gif a to by ma mrzelo :o
Zita5
24.10.12,11:42
vypĺňal už niekto prihlášku pohľadávky do reštrukturalizácie ? http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/premyslim.gif potrebovala by som sa uistiť, či to robím dobre, lebo za každou kolonkou je napísané, že ak to vyplním nesprávne , tak sa na prihlášku nebude prihliadať http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/premyslim.gif a to by ma mrzelo :o

Ja som dávala prihlášku pohľadávky do konkurzu .Prešla mi , tak sa pýtaj pokiaľ budem vedieť tak Ti zodpoviem .
JAJA11
24.10.12,12:04
Ja som dávala prihlášku pohľadávky do konkurzu .Prešla mi , tak sa pýtaj pokiaľ budem vedieť tak Ti zodpoviem .

jedná sa o prihlásenie pohľadávky, ktorú nám už vymáhal exekútor...
kolonka 24 - uviedla som číslo faktúry a dodacie listy, istinu viem, ale čo mám napísať ako úroky? mám vypočítať výšku úrokov ku dňu podania prihlášky, aj keď si myslím, že je to zbytočné, lebo nebude uhradená ani pohľadávka ?
kolonka 34 uviedla som exekučné záložné právo, ale neviem či sa to tam uvádza a ktoré z nasledujúcich koloniek ešte mám vyplniť ? :o
Zita5
24.10.12,12:18
jedná sa o prihlásenie pohľadávky, ktorú nám už vymáhal exekútor...
kolonka 24 - uviedla som číslo faktúry a dodacie listy, istinu viem, ale čo mám napísať ako úroky? mám vypočítať výšku úrokov ku dňu podania prihlášky, aj keď si myslím, že je to zbytočné, lebo nebude uhradená ani pohľadávka ?
kolonka 34 uviedla som exekučné záložné právo, ale neviem či sa to tam uvádza a ktoré z nasledujúcich koloniek ešte mám vyplniť ? :o

Tak Ty máš iné tlačivo ...hoď ho na Poradu , nech si to pozriem .Ja mám v kolonke 24 štát ....
JAJA11
25.10.12,04:40
Tak Ty máš iné tlačivo ...hoď ho na Poradu , nech si to pozriem .Ja mám v kolonke 24 štát ....


tak dúfam, že mám dobré tlačivo, vybrala som ho odtiaľto (https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Konkurz-a-restrukturalizacia.aspx), hneď to prvé :o

teraz pozerám, že asi máme rovnaké tlačivo, len ja dobre nevidím, je to tuším až 26:o
Zita5
25.10.12,04:40
Ja som mala vyplnenú priloženú prihlášku
JAJA11
25.10.12,04:43
hej je to to isté :-)
Zita5
25.10.12,05:06
jedná sa o prihlásenie pohľadávky, ktorú nám už vymáhal exekútor...
kolonka 24 - uviedla som číslo faktúry a dodacie listy, istinu viem, ale čo mám napísať ako úroky? mám vypočítať výšku úrokov ku dňu podania prihlášky, aj keď si myslím, že je to zbytočné, lebo nebude uhradená ani pohľadávka ?
kolonka 34 uviedla som exekučné záložné právo, ale neviem či sa to tam uvádza a ktoré z nasledujúcich koloniek ešte mám vyplniť ? :o

Tak sú rovnaké , ale nie je to kolonka 24, ako si uviedla .No to nevadí , to bol asi preklep.

Takže do kolonky 26 som napísala, čo bolo predmetom fakturácie , číslo FA , dátum vyhotovenia, dátum splatnosti .Úroky som počítala, i keď u mňa sa nejednalo o vysokú sumu a napísala som tam podľa akého zákona som úroky počítala a v akej výške .

Citujem svoj text k úrokom :
Úroky z omeškania predstavujú sumu XY .Výška úrokov z omeškania je vypočítaná v zmysle § 517 ods.2 OZ v nadväznosti na §3 nariadenia vlády č.87/1995 Z.z..Z toho dôvodu je výška o 8 percentuálnych bodov bodov vyššia , ako základná úroková sadzba ECB platná k prvému dňu omeškania s plnením peňažného dlhu .
Ku dňu omeškania bola výška základnej úrokovej sadzby ECB 1,00%,to znamená, že výška úrokov je 9%. Počet dní omeškania XY , výška úrokov XY eur.
--------------------------
Ja som podávala prihlášku 1-2011 .
Úrok vypočítaš ku dňu podania prihlášky .Ja som mala podanú smiešnu sumu 238 euro a poviem Ti , výťažok som dostala na 3x v sume celkom 2,91 euro a koniec .Tie úroky vyčísli, lebo ak prečítaš poučenie , tak je tam výkričník !

Nezabudni dať X na Poradie pohľadávky .

K exekúcii a záložnému právu tak s tým praktickú skúsenosť nemám .Ale idem si to preštudovať a napíšem .
Ešte nezabudni napísať vyhlásenie o výške pohľadávky na samostatnú A4, že pohľadávka sa vedie riadne v účtovnej evidencii a toto vyhlásenie riadne očísluješ a uvedieš ako prílohu k prihláške .
Zita5
25.10.12,05:16
Čo viem z praktických skúseností u môjho bývalého klienta,exekúcie pri vyhlásenom konkurze zastavujú, v jeho prípade, tiež mal záložné právo si v I.kole podala exekútorka zo strany veriteľa prihlášku na súd, kde vyčíslila len svoje skutočné náklady a neprihliadlo sa na to , lebo spravila v prihláške chybu . V druhom kole už ani prihlášku nepodala.
Preto v tej časti exekúcie , by bolo vhodné ísť osobne za správcom konkurznej podstaty a spýtať sa ho , čo s exekúciou .Lebo ak pozerám do toho popisu , nie som veľmi z toho múdra.
JAJA11
25.10.12,05:53
Čo viem z praktických skúseností u môjho bývalého klienta,exekúcie pri vyhlásenom konkurze zastavujú, v jeho prípade, tiež mal záložné právo si v I.kole podala exekútorka zo strany veriteľa prihlášku na súd, kde vyčíslila len svoje skutočné náklady a neprihliadlo sa na to , lebo spravila v prihláške chybu . V druhom kole už ani prihlášku nepodala.
Preto v tej časti exekúcie , by bolo vhodné ísť osobne za správcom konkurznej podstaty a spýtať sa ho , čo s exekúciou .Lebo ak pozerám do toho popisu , nie som veľmi z toho múdra.

nám náš exekútor povedal, že exekúcia sa reštrukturalizáciou zastavuje a preto si máme sami prihlásiť pohľadávku....
ja tam však chcem dať tú informáciu o exekúcii, pretože pohľadávka je ešte z roku 2008 a bez týchto informácii, by ju mohli vyradiť ako premlčanú....
a viem, že peniaze už neuvidíme, lebo tento človek prepísal takmer všetky majetky na manželku a má veľa veriteľov, ale rada by som pohľadávku odpísala do nákladov, aspoň niečo :mee: tak asi radšej skočím po vypísaní prihlášky za správcom, aby mi ju skontroloval... teda dúfam, že bude mať na nás čas...
mimotemy jedná sa síce o malú sumu a úroky budú podobné, ale mňa hnevá, že niekto prepíše majetky, spraví reštrukturalizáciu a môže si podnikať ďalej.... mal by to mať aspoň niekde povinnosť uvádzať, alebo by mu mali prideliť špeciálne číslo, aby zákazník vedel s kým bude podnikať... kto raz podvádza sa reštrukturalizáciou nezmení.... :eek:
Zita5
25.10.12,05:57
nám náš exekútor povedal, že exekúcia sa reštrukturalizáciou zastavuje a preto si máme sami prihlásiť pohľadávku....
ja tam však chcem dať tú informáciu o exekúcii, pretože pohľadávka je ešte z roku 2008 a bez týchto informácii, by ju mohli vyradiť ako premlčanú....
a viem, že peniaze už neuvidíme, lebo tento človek prepísal takmer všetky majetky na manželku a má veľa veriteľov, ale rada by som pohľadávku odpísala do nákladov, aspoň niečo :mee: tak asi radšej skočím po vypísaní prihlášky za správcom, aby mi ju skontroloval... teda dúfam, že bude mať na nás čas...
mimotemy jedná sa síce o malú sumu a úroky budú podobné, ale mňa hnevá, že niekto prepíše majetky, spraví reštrukturalizáciu a môže si podnikať ďalej.... mal by to mať aspoň niekde povinnosť uvádzať, alebo by mu mali prideliť špeciálne číslo, aby zákazník vedel s kým bude podnikať... kto raz podvádza sa reštrukturalizáciou nezmení.... :eek:

JAJA v podstate prihláška je vypísaná , ozaj sa oplatí ísť za správcom na kontrolu .Však prihlášku podávate ku správcovi .Potom nezabudni, aby Ti podpísal a opečiatkoval každú jednu A4 .Veľmi rada by som Ti pomohla s tou exe tam vpísať , ale nie som si istá a ak tam bude chyba, súd bude prihliadať na prihlášku, akoby nebola podaná .Ak je správca človek, tak pomôže.
Zita5
30.10.12,11:33
JAJA ako si dopadla s prihláškou ?
JAJA11
30.10.12,11:37
zatiaľ ju mám na stole, budúci týždeň chcem ísť za správcom.... potom sa ozvem :)
JAJA11
07.11.12,08:28
JAJA ako si dopadla s prihláškou ?

môžem sa ešte spýtať? k tej prihláške mám znova ako prílohu dať faktúru a všetky podklady, ktoré som dávala na súd a aj rozsudok ?
Chcela by som to dnes odniesť, ak teda bude mať správkyňa na nás čas... cez telefón nebola moc ochotná.... :confused: vraj nemôže zvýhodňovať veriteľa