Miselka11
12.03.12,13:33
Dobry den.Potrebovala by som zistit čo mi hrozi ked postavim oplotenie alebo ohradenie mojho pozemku bez suhlasu obce. Viackrat som podala ohlasenie drobnej stavby a obec mi dalo nesuhlasne stanovisko bez udania dovodu.Ked som sa osobne pytala starostu preco nesuhlasí jeho odpoved bola, nemusím suhlasit. Podľa mňa je to napriek od starostu.Ako mam postupovať a kam sa mam odvolať.Riaditeľ spoločneho stavebneho úradu je dobrý kamarat so starostom a tvrdi,že to je plne v kompetencii starostu.
Indeed
12.03.12,12:37
Ja by som zabetonoval 2 stlpiky a počkal , čo sa bude diať.
220870
12.03.12,12:43
Nie som si 100% istý .A aký plot idete stavať.Ak jednoduchý stlpikový tak máte ohlasovaciu povinnosť musíte ju podať písomne.Ak ste tak urobili môžete stavať.Starosta sa nevyjadruje (nepotrebujete jeho vyjadrenie)či súhlasí alebo nesúhlasí.Je to len ohlasovacia povinnosť.Ak stavate na vašom pozemku tak po podaní ohlásenia vám môže ......domyslite si čo.
msa
12.03.12,12:43
Žiadala by som písomné uvedenie dôvodu na akom základe odmietol dať povolenie. a tiež by som zabetonovala tie stlpiky. A máš so starostom nejaké spory, lebo nevidím dôvod, prečo by niečo také odmietal. V podstate ty máš len ohlásiť drobnú stavbu, nie?
wagner
12.03.12,15:16
Dobry den.Potrebovala by som zistit čo mi hrozi ked postavim oplotenie alebo ohradenie mojho pozemku bez suhlasu obce. Viackrat som podala ohlasenie drobnej stavby a obec mi dalo nesuhlasne stanovisko bez udania dovodu.Ked som sa osobne pytala starostu preco nesuhlasí jeho odpoved bola, nemusím suhlasit. Podľa mňa je to napriek od starostu.Ako mam postupovať a kam sa mam odvolať.Riaditeľ spoločneho stavebneho úradu je dobrý kamarat so starostom a tvrdi,že to je plne v kompetencii starostu.

To ohlásenie splňalo všetky náležitosti ?- teda žiadosť, LV, Snímka z mapy, náčrtok 2x, stavebný dozor. Ak to všetko splňalo, tak sa treba písomne sťažovať. Ak nesplňalo všetky požadované prílohy, tak to nemohol považovať za žiadosť o súhlas na drobnú stavbu. Tlačivo žiadosti vydáva obec, alebo ak ho majú na stránke treba si ho stiahnuť. To že napíšeš že ohlasujem Vám oplotenie pozemku, nie je v súlade so stavebným zákonom.
draik
12.03.12,15:17
Nie som si 100% istý .A aký plot idete stavať.Ak jednoduchý stlpikový tak máte ohlasovaciu povinnosť musíte ju podať písomne.Ak ste tak urobili môžete stavať.Starosta sa nevyjadruje (nepotrebujete jeho vyjadrenie)či súhlasí alebo nesúhlasí.Je to len ohlasovacia povinnosť.Ak stavate na vašom pozemku tak po podaní ohlásenia vám môže ......domyslite si čo.

Aj v prípade ohlášok je možné začať stavať až po obdržaní súhlasu obce (stavebného úradu), že nemá námietky. Obec si totiž môže vymieniť, že bude požadovať stavebné povolenie.
Za stavbu bez ohlášky je pokuta do 331,9 eur. Podajte ohlášku ešte raz a proti zamietavému stanovisku sa odvolajte na Krajský stavebný úrad.