lassire
12.03.12,13:43
som obchodnikom a dodavam rozne produkty. Fyzicky dovoz mi vsak zabezpecuju tretie strany. Narazil som na problem pri jednom tendri. Zakaznik ma velky areal a chce, aby kazdy kto vstupuje do jeho arealu dodrziaval jeho BOZP (zakaznikove BOZP je prisnejsie ako legislativa). Takze v tendri ma podmienku, ze kazdy, kto vstupuje do ich arealu prejde jeho zaskolenim a bude dodrziavat jeho BOZP. Tu som narazil.... moji fyzicky distributori mi odmietli dat potvrdenie, ze ich zamestnanci sa budu dodrziavat BOZP inej firmy(ze to je samozrejme, ze pri vstupe do arealu si pustia koho chcu a toho aj zaskolia). Lenze ak zamestnanec distributora odmietne zaskolenie BOZP daneho arealu, tak dodavka nepride, cize ja porusim zmluvu. Pravny vztah je medzi mnou a zakaznikom a nie velmi medzi zakaznikom a fyzickym distributorom. Co mozem v danej situacii urobit? Klasicky zakon 124/2006 to neriesi.... Je v nejakom zakone povedane, ze moj fyzicky distributor musi dodriavat nariadenia a BOZP mojho zakaznika (alebo skutocne sa k tomu musi pisomne zaviazat moj fyzicky distributor?) Dakujem