Stacie
12.03.12,17:41
Dobrý deň,
Potrebujem pomôcť s daň.priznaním, pomáham kamarátke, radi by sme vedeli, keď pracovala 2 mesiace cez agentúru ktorá jej nedala jednu výplatnú pásku a ani jej nedala potvrdenie k daňovému priznaniu, bude stačiť aj len výpis z účtu, ale potom nevieme ako zistíme poistné.
A keď bola na materskej dovolenke kam sa to má napísať? A keď poberala rodičovský príspevok kam to máme doplniť?

Veľmi pekne ďakujem
Tweety
12.03.12,16:46
Dobrý deň,
Potrebujem pomôcť s daň.priznaním, pomáham kamarátke, radi by sme vedeli, keď pracovala 2 mesiace cez agentúru ktorá jej nedala jednu výplatnú pásku a ani jej nedala potvrdenie k daňovému priznaniu, bude stačiť aj len výpis z účtu, ale potom nevieme ako zistíme poistné.
A keď bola na materskej dovolenke kam sa to má napísať? A keď poberala rodičovský príspevok kam to máme doplniť?
Bez dokladov o príjme sa to nedá, skús urgovať agentúru, alebo priamo zamestnáv., veď mali povinnosť dať doklad o príjmoch. Do DP neide príjem ani z M, ani z RD.
Veľmi pekne ďakujem
Odpovede máš v texte.
Stacie
12.03.12,16:59
Ďakujem, no len problém je v tom že tá agentúra už ani neexistuje, a ten príjem musíme nejako tam dať, takže iná možnosť není? Lebo niekto mi spomínal že keď si dávali urobiť DP učtovníčke tak stačilo aj výpis z účtu
Tweety
12.03.12,17:30
Ďakujem, no len problém je v tom že tá agentúra už ani neexistuje, a ten príjem musíme nejako tam dať, takže iná možnosť není? Lebo niekto mi spomínal že keď si dávali urobiť DP učtovníčke tak stačilo aj výpis z účtu

A pracovala na PZ alebo mala dohodu?
Olgica
12.03.12,18:05
Ďakujem, no len problém je v tom že tá agentúra už ani neexistuje, a ten príjem musíme nejako tam dať, takže iná možnosť není? Lebo niekto mi spomínal že keď si dávali urobiť DP učtovníčke tak stačilo aj výpis z účtu
Ak agentura neexistuje tak zašli list konateľke-konateľovi, adresu nájdeš v obch.registri.
Stacie
13.03.12,17:17
mala PZ, no ale dozvedela som sa že stačí iba vypočítať odvody z čistej mzdy ktorú dostala na účet, len neviem ako na to
veronikasad
13.03.12,17:26
mala PZ, no ale dozvedela som sa že stačí iba vypočítať odvody z čistej mzdy ktorú dostala na účet, len neviem ako na to
Výplatné pásky dostávala ?
kn-alka
13.03.12,17:27
hned v zadaní píše, že nie... :(
kn-alka
13.03.12,17:30
Ďakujem, no len problém je v tom že tá agentúra už ani neexistuje, a ten príjem musíme nejako tam dať, takže iná možnosť není? Lebo niekto mi spomínal že keď si dávali urobiť DP učtovníčke tak stačilo aj výpis z účtu

ak nemala príjem vyšší ako 1779,65 €, tak DP ani nemusí podávať, ak mala väčšie príjmy a zamestnávateľ jej nevystavil potvrdenie, podajte na daňový úrad odklad na podanie DP a podajte trestné oznámenie na zamestnávateľa.
ewita888
13.03.12,17:34
ak nemala príjem vyšší ako 1779,65 €, tak DP ani nemusí podávať, ak mala väčšie príjmy a zamestnávateľ jej nevystavil potvrdenie, podajte na daňový úrad odklad na podanie DP a podajte trestné oznámenie na zamestnávateľa.
trestné oznámenie za nevystavenie potvrdenia?
skor inšpektorát práce.. ale keďže firma neexistuje.. ..
ten príjem zrejme nebol prekročený.. tak tu by bolo východisko..
veronikasad
13.03.12,17:36
Stacie, kolko dostala za tie dva mesiace na účet ?
kn-alka
13.03.12,17:39
Minulý rok som mala takýto problém u jedného daňovníka, zamestnávateľ mu nechcel vystaviť potvrdenie, vtedy "pani z daňového úradu" navrhla toto riešenie, či mala alebo nemala pravdu som našťastie nemusela riešiť, lebo zamestnávateľ sa v MÁJI spamätal a potvrdenie vystavil.
tokoska
13.03.12,18:09
Prosím doplniť:
- Jedná sa o pracovnú zmluvu alebo dohodu o vykonaní práce (prípadne dohodu o pracovnej činnosti)?
- Napíšte výšku mzdy - príjem na účet za jednotlivé mesiace.
- Mala u zamestnávateľa podpísané "Vyhlásenie na zdanenie príjmov ...."?

Materská, ani rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy pre daň z príjmu.

Ak mala daňovníčka príjem do 1779,65 €, nemá povinnosť podávať daňové priznanie.
V prípade predpísanej a odvedenej dane z príjmu (zamestnávateľom) má však nárok na vrátenie tejto dane, podľa výšky dane treba uvážiť, či podá daňové priznanie. Treba mať potvrdenie od zamestnávateľa.

Podáva sa daňové priznanie typ A.
Marikaby
18.03.12,09:15
Do 31.3.2012 pošli na daňový úrad doporučený list: OZNÁMENIE o POSUNUTÍ TERMÍNU na podanie dań. priznania (najneskôr do 30.6.2012). V tomto liste môžeš uviesť, že si termín posúvaš z dôvodu, že bývalý zamestnávateľ odmieta vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde za r.2011.
Kópiu tohto oznámenia pošli aj býv. zamestnávateľovi (konateľ firmy) spolu so žiadosťou,aby vystavil a zaslal potvrdenie o zdaniteľnej mzde za r.2011.
Nepoznáš mzdovú účtovníčku bývalého zamestnávateľa???? Tá by určite vedela vystaviť
potvrdenie.