deejay117
12.03.12,16:56
Dobry den

Mam predajnu so sportovymi potrebami / dneska som mal 11- ty den ovoreny/. Za tych 11 dni som mal kontrolu SOI, zo zivnostenskeho a dneska aj colnici prisli. NA 99 % kazdy bol spokojny ale ja by som sa rad spytal ci to takto chodi alebo len na zaciatku takto kontroluju.

Este nieco: nie som platitel dph, pokial dobre viem zo zahranicia mozem dovazat tovar rocne za 12 000 euro
Je to s dph alebo bez a co ked trosku budem mat viac. / pripadne vraj existuje neaka kombinacia neplatic-platic podla paragrafu 4 alebo 7 keby dakto vysvetlil/

DAAAAKUJEM prajem krasny den !
vanlenka
12.03.12,16:01
Ahoj môj, neboj sa to je úplne ok - na začiatku takto chodia všetky možné aj nemožné kontroly. Splnia si svoju povinnosť, ale pozor ak si mal dáke nedostatky, ktoré boli predmetom zápisu, alebo ti dačo slovne vytkli, čo naskôr to odstráň, lebo môžu prísť znovu za krátku dobu a skontolujú to !
Niuška
12.03.12,16:01
ešte prídu ďalšie.treba naplniť štátnu kasu. očakávaj SOZU, OZIS, teda ak by si mal rádio alebo TV a pod...:-))
deejay117
12.03.12,16:05
Vysvetlis tieto SOZS OZIS mam on line radio v predajni. Inak Soi nieco naslo /mal som len anglicke zlozenie na ponozkach :) ale som vytlacil a nalepil/ Spravu som in o tom poslal hned :P co ked ma nechaju uz na pokoji
Dáša_
12.03.12,17:24
Este nieco: nie som platitel dph, pokial dobre viem zo zahranicia mozem dovazat tovar rocne za 12 000 euro
Je to s dph alebo bez a co ked trosku budem mat viac. / pripadne vraj existuje neaka kombinacia neplatic-platic podla paragrafu 4 alebo 7 keby dakto vysvetlil/

DAAAAKUJEM prajem krasny den !

priamo zo zákona




§ 7
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.
220870
12.03.12,17:27
V Tescu takto dopodrobna nekontrolujú.Vedia že tam úplatok od nikoho nedostanú . smradi.
blavaciko
12.03.12,19:58
nezabudni na danovy urad, ti tiez radi chodia...
co sa tyka kontrol v tescu, ver mi ze chodia a aj pokuty radi davaju, viem o tom svoje...
misoft
12.03.12,20:10
A neskôr očakávaj ďalších "kontrolórov" (ak sa ti začne dariť)!
deejay117
12.03.12,22:54
Pred nadobudnutim ??? ved ja este na zaciatku roka neviem za kolko budem objednavat / ako sa bude darit/. Ma to logiku ?!
Dáša_
13.03.12,15:32
Pred nadobudnutim ??? ved ja este na zaciatku roka neviem za kolko budem objednavat / ako sa bude darit/. Ma to logiku ?!

za kolko objednávaš naraz? nepredpokladám, že jedna dodávka je 13941,45€. To sa proste postupne nasčítava. Takže, keď budeš niekde na hranici 10 tisíc za kalendárny rok, tak spozornieš a dobre si tie svoje objednavky spočítaš. Prípadne si to koriguješ tak, ako potrebuješ. Ak sa dá. t.j. ak máš dodávky 13900, tak napríklad už do konca kalendárneho roka neobjednávaš. Hovorím, ak sa to dá. Ak nie, tak pred najbližšou dodávkou sa musíš registrovať.

Upozorňujem, že tu sa sleduje kalendárny rok a nie 12 mesiacov ako pri obrate na platiteľa dph.
srska
13.03.12,15:39
za kolko objednávaš naraz? nepredpokladám, že jedna dodávka je 13941,45€. To sa proste postupne nasčítava. Takže, keď budeš niekde na hranici 10 tisíc za kalendárny rok, tak spozornieš a dobre si tie svoje objednavky spočítaš. Prípadne si to koriguješ tak, ako potrebuješ. Ak sa dá. t.j. ak máš dodávky 13900, tak napríklad už do konca kalendárneho roka neobjednávaš. Hovorím, ak sa to dá. Ak nie, tak pred najbližšou dodávkou sa musíš registrovať.

Upozorňujem, že tu sa sleduje kalendárny rok a nie 12 mesiacov ako pri obrate na platiteľa dph.pred objednávkou
deejay117
13.03.12,15:50
Aha dik tak som to myslel aj ja. Osobne mam tu nevyhodu,že som na zivnosti od 1,1,2012 ale dalsi rok uz budem vedie lepsie kombinovat. Uz mam 9000 a je marec a ajked mam plnu predajnu asi viac buem objednavat v tuzemsku do konca roka. Dakujem este raz.