slashforever
12.03.12,17:11
V roku 2001 som skončil vojenskú strednú školu, keď som podpisoval záväzok podpísal som odslúžit minimálne dvojnásobok školy (do roku 2009), medzi tým sa však v roku 2005 zmenil zákon o štátnej službe a podľa nového zákona sa mi zmenila doba výsluhy na hodnosti. Tým sa mi však záväzok nedobrovoľne predĺžil a ja nechcem ďalej slúžiť. Žiadosti o prepustenie veliteľ odôvoďnuje rozprávkami aký som nenahraditeľný a žiadosť o premiestnenie bližšie k trvalému bydlisku mi nechce podpísať, lebo vraj založenie rodiny nie je adekvátny dôvod...
avalik
15.03.12,07:06
Jasne, ze mozu. Mas podpisany zavazok a velitel, ked nema za teba nahradu, nemusi vyhoviet tvojej ziadostou o prepustenie pred uplynutim doby vysluhy v hodnosti.

§ 57
Zmena miesta výkonu štátnej služby(1) Profesionálnemu vojakovi možno, ak je to v záujme služobného úradu, zmeniť miesto výkonu štátnej služby (ďalej len "premiestnenie").
(2) Profesionálneho vojaka možno premiestniť podľa odseku 1 aj na vlastnú žiadosť na výkon funkcie rovnakej úrovne, ak tento zákon neustanovuje inak.
(3) Žiadosť o premiestnenie podľa odseku 2 môže podať profesionálny vojak do 31. januára. Z naliehavých dôvodov môže profesionálny vojak požiadať o premiestnenie kedykoľvek.
(4) Na účely tohto zákona sa za naliehavé dôvody na premiestnenie profesionálneho vojaka podľa odseku 3 považujú najmä rodinné, sociálne alebo osobné dôvody, ktoré si vyžadujú nevyhnutnú trvalú osobnú prítomnosť profesionálneho vojaka v mieste, do ktorého o premiestnenie žiada.

Pravdepodobne v ziadosti o premiestnenie nedostatocne "dokladoval" nevyhnutnú trvalú osobnú prítomnost. Verím, ze ak by tvoj velitel mal za teba nahradu rad by ti vyhovel. Skus si najst za seba nahradu a "vymente" si funkcie.
Inac premiestnovanie bol vzdy problem a nie vzdy sa kazdemu vyhovelo.
Ja sama som uz daaaavno tehotna dochadzala z BA do Prahy a az po skonceni materskej sa uvolnilo miesto v BA. Mala som aj kolegov co celu svoju vojensku karieru dochadzali na druhy koniec republiky a mali aj 3 deti.

Nuz, aj toto su specifika vojenskeho povolania.
slashforever
15.03.12,08:23
To je síce pekné, ale ja za seba náhradu mám, veliteľovi horí pod pätami, pretože mojej náhrade konči v septembri doba výsluhy na hodnosti a ak nebude miesto mňa ustanovený do funkcie tak pôjde do civilu. Veliteľ argumentuje tým, že mi ponúkne iné miesto v mojej hodnosti ale to nerieši môj problém dochádzania. Jediný záväzok, čo som podpisoval bol záväzok, ktorý vypršal 2 roky dozadu. Zmenou zákona sa mi však nedobrovoľne predĺžila doba výsluhy na hodnosti.