silviaproch
12.03.12,18:45
Prosím poradakov o radu v tomto pripade:
mali sme problemoveho zamestnanca - sofera kamionu, ktory okrem ineho ukradol natankovanu naftu z kamionu postupne v priebehu roka 2011, podali sme nanho trestne oznamenie a momentalne coskoro bude sud, kde prokurator na zaklade dohody o vine a treste navrhuje uznat ho vinnym z kradeze a sposobenej skody na ukradnutej nafte v celkovej sume 2400 eur - tuto sumu som povodne uviedla v trestnom oznameni a ide o vycislenu sumu nadspotreby kamionu bez DPH (suma mi vysla jednoduchym porovnanim spotreby PHM roka 2010 a 2011) = moja otazka sa tyka uctovnictva, dane z prijmov a DPH - kedze predpokladam ze sud ho uzna vinnym kedze sa k skutku priznal, mali by sme do uctovnictva premietnut pohladavku voci tomuto zamestnancovi za tuto skodu. v tejto chvili totiz v uctovnictve k 31.12.2011 figuruje len privysoka spotreba PHM na ucte 501, ktoru by som za inych okolnosti riesila len ako pripocitatelnu polozku k zakladu dane z prijmov PO. Ako by som mala zauctovat pohladavku voci zamestnancovi za tuto skodu? Mam mu jednorazovo vyfakturovat tych 2400 eur + DPH - 311/648 + 343 (kedze z tejto ukradnutej nafty sme si DPH pri nakupoch uplatnili) alebo len internym dokladom si zauctovat pohladavku voci nemu a znizit ucet 501 aby nevznikla taka nadspotreba 335/501 a DPH do toho nemontovat? Budem vam vdacna za akukolvek radu alebo postreh