martinez
12.03.12,21:00
Ahojte, precital som si vela prispevkov o registracnej pokladnici a aj to co zverejnili na MF SR. Nenasiel som vsak odpoved na moju otazku : co sa povazuje za tovar.

Podla zakona o pouzivani reg.pokladnici je "tovarom akýkoľvek výrobok, polotovar, materiál alebo surovina predávaný podnikateľom".

Ak ma firma auto, ktore pouziva na podnikanie a odpisuje ho ako dlhodoby majetok, nasledne ho preda v hotovosti.... musi tento prijem prehnat cez registracku alebo staci iba prijmovy pokladnicny doklad ? Povazuje sa dlhodoby majetok vyuzivany na podnikanie tiez za tovar v zmysle zakona o pouzivani reg.pokladnice ?

Dakujem za vase nazory.
tictac7
12.03.12,20:03
je to akýkoľvek výrobok - takže áno, v zmysle tohto zákona je to tovar, pri predaji ktorého je pri úhrade v hotovosti potrebná ERP.
martinez
13.03.12,15:33
Ok, dakujem za nazor... volal som na FR SR osobe, ktora je urcena pre poradenstvo na zakon o pouz.el.reg.pokl.... a povedala, ze nie, netreba to prehnat cez registracku... tovar sa v tomto pripade chape ako hmotna vec, s ktorou podnikatelsky subjekt pravidelne obchoduje