ivetperdikova
12.03.12,21:39
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Som študentkou tretieho ročníka a neviem si rady s týmto príkladom, vedel by mi niekto pomôcť? Ako vlastne s tohto vypočítam hrubú mzdu. Ďakujem

V rámci gastronomickej akcie ktorú organizujete ja vašou úlohou navrhnúť jednotlivé základné formy miezd (úkolovú, časovú, podielovú)pre vašich pracovníkov. Pracovníci pracujú v troch pozíciách:
A, barman (1 deti, stavebné sporenie 200€)
B, Hlavný kuchár (2 deti, osobné ohodnotenie 50 €, spláca úver 200)
C, prevádzkar (2 deti)
Poznáte tieto údaje: Zariadenie je otvorené každý pracovný deň od 14.00 – 21,30 počas celej prevádzky je otvorený aj bar. Súčasťou zariadenia je kuchyňa v ktorej hlavný kuchár za mesiac vyrobil 1500 hlavných jedál. Normovaná prácnosť jedného hlavného jedla bola 11 min. Pracovníci sú odmeňovaní podľa mzdovej tarify 5 €/hod. Prevádzkara ste sa rozhodli odmeňovať podľa dosiahnutých výkonov celého strediska. Pri dosiahnutom ročnom obrate strediska 50 000 € ste mu plánovali dať základnú mesačnú mzdu 500 €. V sledovanom mesiaci dosiahlo stredisko obrat 5000 €. Barman bol v sledovanom mesiaci(20 pracovných dní) 8 dní chorý. Vymeriavací základ za predchádzajúci rok mal vo výške 10 000€.