bibitraub
13.03.12,06:07
jednoosobová sro, plátca dph má v majetku firmy auto ktoré bude mať v septembri 4roky.
Je možné po 4rokoch, teda v septembri toto auto vylúčiť z majetku s.r.o. a môže ho darovať majiteľ firmy osobe blízkej napr.synovi? má to vplyv na dph a DzP?
KEJKA
13.03.12,05:59
len veľmi stručne - viac pozri v podobných témach:
auto vyraďuješ, predajom, likvidáciou, darom
Blízkej osobe aj v prípade daru odvádzaš DPH z ceny obvyklej
momaria
02.12.12,07:50
Dobrý deň,
prosím poradiť: Je možné vyradiť auto z s.r.o.-obchodného majetku s tým, že v tech preukaze bude figurovať naďalej s.r.o.?..Auto by potom konatelia naďalej používali na služobné cesty a uplatňovali si PHM + základnú náhradu za km?Auto bolo vložené s nulovou hodnotou/ ide o staršie auto/. DPH žiadna.Ide o to, že takto by sa zvýšili náklady s.r.o.
Tweety
02.12.12,08:25
Dobrý deň,
prosím poradiť: Je možné vyradiť auto z s.r.o.-obchodného majetku s tým, že v tech preukaze bude figurovať naďalej s.r.o.?..Auto by potom konatelia naďalej používali na služobné cesty a uplatňovali si PHM + základnú náhradu za km?Auto bolo vložené s nulovou hodnotou/ ide o staršie auto/. DPH žiadna.Ide o to, že takto by sa zvýšili náklady s.r.o.
A aký bude spôsob vyradenia? Predaj, likvidácia, darovanie či ide len o špekuláciu?
KEJKA
02.12.12,19:58
Dobrý deň,
prosím poradiť: Je možné vyradiť auto z s.r.o.-obchodného majetku s tým, že v tech preukaze bude figurovať naďalej s.r.o.?..Auto by potom konatelia naďalej používali na služobné cesty a uplatňovali si PHM + základnú náhradu za km?Auto bolo vložené s nulovou hodnotou/ ide o staršie auto/. DPH žiadna.Ide o to, že takto by sa zvýšili náklady s.r.o.
nemôžeš vyradiť a súčasne auto v sro nechať. lebo takto to zo zadania vychádza.
Auto predáš, daruješ, a následne musí byť zmena v TP - logicky. SRO je samostatný právny subjekt.
aj o tom vklade s nulovou hodnotou pochybujem, že to bolo korektné.
2weird2die
02.12.12,20:22
je korektné po odpísaní viesť auto na podsúvahových účtoch - mimo DHM, v TP uvedená s. r. o. a uplatňovať si náklady? Ďakujem
marjankaj
02.12.12,21:06
§19 ods.2)
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

Momaria.
Dosť pochybujem, že SROčka je daňovníkom podľa §6.:rolleyes:

Ešte, že ti nenapadlo uplatňovať si výdavky 40% z príjmu.:eek::---:rolleyes:
momaria
08.12.12,05:54
nemôžeš vyradiť a súčasne auto v sro nechať. lebo takto to zo zadania vychádza.
Auto predáš, daruješ, a následne musí byť zmena v TP - logicky. SRO je samostatný právny subjekt.
aj o tom vklade s nulovou hodnotou pochybujem, že to bolo korektné.
ďakujem.myslela som si to aj ja
momaria
08.12.12,05:58
A stou nulovou hodnotou si myslím, že keď bolo auto bez zost,hodnoty a konateľ ho vložil do obch.majetku firmy, že by tam nemusel byť problém, alebo áno?
comodo
08.12.12,06:16
Podotazka :
1.vyradanie likvidaciou je v pripade auta do srotu ?
2. cena obvykla kvoli DPH - byva dost velky problem predat auto za dobru cenu kto posudi ze cena z ktorej bola pri darovani odvedena DPH je korektna ?
KEJKA
08.12.12,06:25
1. ano
2. správca dane - dokázať, že predajná cena bola obvyklá, bude tvojou úlohou. Daj si podotázku - ak predáš auto manželke, otcovi, bratovi za 1700 EUR /príklad/, za tú cenu ho predáš aj mne? ak si pravdivo odpovieš áno, je to cena obvyklá.
comodo
08.12.12,09:06
1. ano
2. správca dane - dokázať, že predajná cena bola obvyklá, bude tvojou úlohou. Daj si podotázku - ak predáš auto manželke, otcovi, bratovi za 1700 EUR /príklad/, za tú cenu ho predáš aj mne? ak si pravdivo odpovieš áno, je to cena obvyklá.
Suhlasim , presne to som mal na mysli. Bolo by snad dobre pred darovanim , alebo predajom auta ist za spravcom dane a ponuknut mu to dost lacno ci to nekupi. Ak nie tak v buducnosti by nemal pindat :D
lubka0907
07.01.13,07:00
Dobré ránko..zamestnanci mali v apríli haváriu, auto bolo od vtedy nepojazdné a predalo sa k 31.12.2012. Poisťovňa urobila obhliadku, ale zatiaľ sa nevyjadrila. Auto bolo z DÚ odhlásené. V tomto prípade mám auto vyradiť v deň, kedy sa prestalo používať, alebo v deň predaja? Ako mám v tomto prípade postupovať pri odpisovaní? Auto bolo obstarané formou spotrebného úveru.
Ďakujem
lubka0907
07.01.13,07:07
Ešte chcem podotknúť, že auto bolo kúpené za 4000 € a predalo sa na náhradné diely za 300 €.
Tweety
07.01.13,07:11
Dobré ránko..zamestnanci mali v apríli haváriu, auto bolo od vtedy nepojazdné a predalo sa k 31.12.2012. Poisťovňa urobila obhliadku, ale zatiaľ sa nevyjadrila. Auto bolo z DÚ odhlásené. V tomto prípade mám auto vyradiť v deň, kedy sa prestalo používať, alebo v deň predaja? Ako mám v tomto prípade postupovať pri odpisovaní? Auto bolo obstarané formou spotrebného úveru.
Ďakujem
Nárok za daňový odpis za rok 2012 nie je. Z majetku ho vyradíš dátumom predaja. Vyradíš ho v OC.
lubka0907
07.01.13,07:39
Ďakujem veľmi pekne :)