roman33
06.02.06,15:13
Dobry den,

Chcel by som Vas poziadat o radu, aku zmluvu by som mal spisat v pripade ze:

1, mam vlastnu s.r.o., kde jedinym zamestnancom som ja
2, chcem pracovat pre dalsiu firmu formou "outsourcingu" - prenajmu mojej prace v oblasti vyvoja software na dobu neurcitu.

vo vypise v OR mam napr.:
- poskytovanie a sprostredkovanie informačných služieb v rozsahu voľných živností
- dávky a poradenské služby ohľadne programov na spracovanie dát
- poskytovanie software -predaj hotových výrobkov na základe dohody s autorom
- podnikateľské poradenstvo v predmete podnikania

Doteraz som mal vzdy uzavretu zmluvu:
Zmluva o poskytovaní softwarových služieb
uzavretá podľa § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka a príslušných ustanovení Autorského zákona

Pocul som ze takato forma zmluvy nie je celkom v poriadku co sa tyka zakona a moze byt napadnutelna v tom vyzname ze by som mal byt v tej spolocnosti zamestnany na trvaly pracovny pomer.

Vacsie spolocnosti uzatvaraju medzi sebou zmluvu o outsourcingu - raz som taku videl -
islo o jednu ramcovu zmluvu s roznymi doplnkovymi zmluvami.

Chcel by som Vas poprosit o radu ako je mozne najlepsie zabezpecit moju spolupracu
tak aby bolo vsetko v medziach zakona - ktora zmluva je najvhodnejsia?
Mohol by pripadne niekto poslat priklad takejto zmluvy.

Dakujem

Roman
rada
06.02.06,15:21
Je to vzor z mojej databáty, je potrebné zmluvu upraviť na svoje podmienky.
ZMLUVA O OUTSOURCINGU
medzi
1. Dodávateľom:
.................................................. ....... (meno a priezvisko, obchodné meno)
sídlo/miesto podnikania:....................................... .......................
IČO: ................................................
zastúpený:...................................... ..... (neuvádza sa pri fyzickej osobe)
fyzická osoba – podnikateľ, vedený Živnostenským
registrom Okresného úradu v .................................................. .,
registračné číslo .................................
alternatívne:
právnická osoba zapísaná v Obchodnom registri
Okresného súdu v ........................, oddiel .............., vložka č. .....................
resp. uvedenie iného registra, v ktorom je zmluvná strana, ak je podnikateľom, registrovaná
a
2. Odberateľom:
.................................................. ....... (meno a priezvisko, obchodné meno)
sídlo/miesto podnikania:....................................... .......................
IČO: ................................................
zastúpený: .......................................... (neuvádza sa pri fyzickej osobe)
fyzická osoba – podnikateľ, vedený Živnostenským
registrom Okresného úradu v .................................................. .,
registračné číslo .................................
alternatívne:
právnická osoba zapísaná v Obchodnom registri
Okresného súdu v ........................, oddiel .............., vložka
č. ..................... resp. uvedenie iného registra, v ktorom je
zmluvná strana, ak je podnikateľom, registrovaná
I.
Úvodné ustanovenie
Odberateľ je:............................................... .................................................. ............. (napr. výrobcom ..................................).
Dodávateľ je v zmysle živnostenského listu (alternatíva: výpisu z obchodného registra zo dňa .............) oprávnený na .................................................. .............. (postačí vypísať činnosť, ktorá bude predmetom tejto zmluvy) . V záujme dlhodobej spolupráce sa zmluvné strany dohodli na nasledujúcich podmienkach zmluvy.
II.
Predmet zmluvy
1. Predmetom tejto zmluvy je záväzok:
a. dodávateľa zabezpečiť pre odberateľa ................................, a to podľa podmienok podľa tejto zmluvy,
b. odberateľa zaplatiť dodávateľovi za riadne a včasné splnenie záväzkov dodávateľa vyplývajúcich mu z tejto zmluvy dohodnutú odmenu.
III.
Podmienky plnenia predmetu zmluvy
1. Spolupráca dodávateľa a odberateľa sa bude uskutočňovať na základe objednávok zasielaných odberateľom dodávateľovi faxom. Jednotlivá objednávka odberateľa musí znieť minimálne na ........................... (napr. objem služieb, tovarov, alebo rozsah práce pre minimálne .... pracovníkov a pod., maximálne však na ............... denne/týždenne/mesačne) . Dodávateľ je povinný objednávku potvrdiť do ............... hodín/dní od momentu jej doručenia.
Alternatíva 1:
Spolupráca dodávateľa a odberateľa sa bude uskutočňovať na základe harmonogramov dodávok zasielaných odberateľom dodávateľovi faxom, vždy najneskôr do 12:00 hod. v posledný pracovný deň týždňa na nasledujúci týždeň. Dodávateľ sa zaväzuje tieto harmonogramy pri splnení uvedených podmienok akceptovať. V opačnom prípade je ich povinný splniť len po zvážení svojich kapacitných možností.
Alternatíva 2:
Dodávateľ sa zaväzuje všetky harmonogramy odberateľa akceptovať. Ak budú doručené neskôr, ako je dohodnuté vyššie, je dodávateľ oprávnený dodávky uskutočniť neskôr o počet hodín alebo dní, o ktoré bol harmonogram neskôr zaslaný.
Možno doplniť:
Harmonogram musí znieť minimálne na ............................, v opačnom prípade ho dodávateľ nie je povinný akceptovať.
2. Dodávateľ sa zaväzuje plniť potvrdené objednávky (doručené harmonogramy) odberateľa zadané podľa podmienok tejto zmluvy sám, resp. vlastnými zamestnancami, pričom na ich plnenie je povinný v objednávke dohodnutom (harmonograme žiadanom) termíne. Plnenie prostredníctvom tretej osoby podlieha predchádzajúcemu písomnému súhlasu odberateľa.
3. Dodávateľ je povinný plniť predmet tejto zmluvy v s odbornou starostlivosťou a v dohodnutej kvalite v zmysle špecifikácie podľa Prílohy č. 1 (v prílohe môžu byť výkresy, popisy, žiadané parametre alebo charakteristiky výstupov, balenie, súčasti – napr. návody a pod., pracovné postupy uskutočňovania činnosti, požiadavky na použitý materiál, suroviny, súvisiace služby a pod.).
4. Odberateľ má právo iniciovať kontrolu kvality postupov dodávateľa, a to minimálne ........ – krát ročne. Kontrola sa musí uskutočniť za nasledovných podmienok: .......................... Kontrola nesmie pozastaviť alebo narušiť činnosť dodávateľa, okrem nevyhnutnej miery súvisiacej so zisťovaniami smerujúcimi k cieľu kontroly.
5. Vadné alebo neskoré plnenie dodávateľa je viazané na právo odberateľa fakturovať dodávateľovi zmluvnú pokutu vo výške ................... Tým nie je dotknutý nárok odberateľa na náhradu škody.
6. Záručná doba na dodané ....................... je .................... odo dňa podpisu Dodacieho listu.
IV.
Termín a miesto plnenia a dodania
1. Dodávateľ je povinný uskutočňovať plnenie predmetu zmluvy v priestoroch ............................. v ......................................
Možno doplniť:
Iné miesto výroby ako dohodnuté v tomto odseku podlieha predchádzajúcemu písomnému súhlasu odberateľa.
2. Dodávky .................................................. . (čoho) sú dohodnuté v čase podľa jednotlivých objednávok (harmonogramov) s dodaním podľa doložky INCOTERMS 2000 ................................
Možno doplniť:
Tovar sa považuje za dodaný momentom podpisu Dodacieho listu odberateľom.
V.
Odmena dodávateľa a platobné podmienky
1. Odmena dodávateľa je dohodnutá v zmysle cenníka, ktorý tvorí Prílohou č. 2 tejto zmluvy. Cenník je možné meniť len po vzájomnej dohode oboch zmluvných strán.
2. Odmena dohodnutá v ods. 1 tohto článku zahŕňa ...................../nezahŕňa ........................
3. Odmena dohodnutá v ods. 1 tohto článku je splatná v lehote ......... dní odo dňa doručenia.
Alternatíva:
... odo dňa vystavenia faktúry dodávateľa. Dodávateľ je povinný vystaviť faktúru do napr.: ....... dňa kalendárneho mesiaca za mesiac predchádzajúci, na základe Dodacích listov podpísaných odberateľom.
4. Dodávateľ má právo fakturovať odberateľovi úrok z omeškania v prípade omeškania s úhradou faktúry, a to vo výške ....... % z dlžnej sumy za každý deň omeškania.
VI.
Povinnosť mlčanlivosti
Zmluvné strany považujú obsah tejto zmluvy za dôverný a zaväzujú sa zachovať mlčanlivosť o ňom, resp. zabezpečiť zachovanie mlčanlivosti zamestnancami alebo spolupracujúcimi tretími osobami o obsahu tejto zmluvy, ako aj o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedeli pri plnení záväzkov vyplývajúcich im z tejto zmluvy, a to voči všetkým subjektom, okrem zmluvných strán. V opačnom prípade má poškodená zmluvná strana nárok na zmluvnú pokutu vo výške ................. Tým nie je dotknutý nárok poškodenej strany na náhradu škody. Za porušenie mlčanlivosti sa nepovažuje poskytnutie informácii uvedených v tomto článku orgánom, ktoré sú na vyžiadanie takýchto informácií oprávnené zo zákona.
VII.
Osobitné ustanovenia
V zmysle ustanovenia § 28 Zákonníka práce v platnom znení dochádza zo zákona dňom účinnosti tejto zmluvy k prechodu práv a povinností z odberateľa ako zamestnávateľa voči zamestnancom ................................... (uviesť akej prevádzky) na dodávateľa, ktorý sa stáva zamestnávateľom zamestnancov špecifikovaných v Prílohe č. 3 zmluvy.
Poznámka:
Mnohé zmluvy týkajúce sa outsourcingu sa vykonávajú priamo v prevádzkach odberateľa, v ktorých predtým pracovali jeho zamestnanci. Takéto prípady podliehajú právnej úprave § 28 Zákonníka práce.
VIII.
Skončenie zmluvy
1. Zmluva môže skončiť:
a. dohodou zmluvných strán,
b. výpoveďou ktorejkoľvek zo zmluvných strán,
c. odstúpením od zmluvy ktoroukoľvek zo zmluvných strán.
2. Výpoveď zmluvy môže dať ktorákoľvek zo zmluvných strán aj bez udania dôvodu, zaslaním písomnej výpovede druhej zmluvnej strane na adresu jej sídla zapísanú v obchodnom registri v čase odosielania výpovede. Výpovedná lehota je ............ a začína plynúť prvého dňa mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola výpoveď doručená.
Alternatíva:
... a začína plynúť dňom jej doručenia druhej zmluvnej strane.
3. Odstúpiť od zmluvy môže ktorákoľvek zo zmluvných strán v prípade hrubého porušenia zmluvných podmienok druhou zmluvnou stranou. Na tento účel sa hrubým porušením zmluvných podmienok rozumie aj:
zo strany dodávateľa:..................................... .................................................. .................................................. .
zo strany odberateľa:...................................... .................................................. .................................................. .
Odstúpenie musí byť uskutočnené písomnou formou a je účinné dňom jeho doručenia druhej zmluvnej strane na adresu jej sídla zapísanú v obchodnom registri v čase odosielania odstúpenia.
IX.
Záverečné ustanovenia
1. Zmluva nadobúda platnosť a účinnosť dňom jej podpisu oboma zmluvnými stranami.
Alternatíva:
... platnosť dňom jej podpisu oboma zmluvnými stranami a účinnosť dňom .............
2. Zmluva je uzatvorená na dobu ..................
3. Všetky doterajšie dohody, ústne aj písomné, týkajúce sa rokovaní o tejto zmluve medzi zmluvnými stranami strácajú dňom účinnosti tejto zmluvy platnosť a sú plne touto zmluvou nahradené.
4. Zmluvné strany sú povinné vzájomne si poskytnúť pri plnení tejto zmluvy súčinnosť.
5. Zmluvné strany sa zaväzujú riadne a včas si oznámiť zmeny všetkých údajov relevantných pre tento zmluvný vzťah.
6. Zmluvné strany sa dohodli, že vo veciach tejto zmluvy sú oprávnení konať:
za dodávateľa:..................................... .................................................. .................................................. ...............
za odberateľa:...................................... .................................................. .................................................. ..............
7. Zoznam Príloh zmluvy: .................
8. Zmluvné strany môžu meniť obsah tejto zmluvy, prípadne jej dodatkov len písomne po vzájomnej dohode.
9. Zmluva bola uzatvorená slobodne, vážne, určite a zrozumiteľne, nie v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok.
10. Zmluvné strany vyhlasujú, že si zmluvu prečítali, jej obsahu porozumeli a bez výhrad s ním súhlasia, na znak čoho pripájajú svoje vlastnoručné podpisy.
11. Zmluva bola vyhotovená v dvoch exemplároch v slovenskom jazyku, z ktorých po jednom obdrží každá zo zmluvných strán.
V ..........................................., dňa ........................
.................................................. ..............
dodávateľ
.................................................. ..............
odberateľ
roman33
06.02.06,15:36
dakujem

cl III o harmonograme sa mi ale nejak nezda.
ja by som potreboval nieco take ze odberatel si objedna prace na dobu neurcitu a bude platit pausalne mesacne.


Roman
ajobs
06.02.06,18:40
dakujem

cl III o harmonograme sa mi ale nejak nezda.
ja by som potreboval nieco take ze odberatel si objedna prace na dobu neurcitu a bude platit pausalne mesacne.


Roman

To si predsa môžeš upraviť podľa svojich potrieb. To, aby to bola zmluva na dobu neurčitú a aby platby "bežali" na základe paušálu si musíš dohodnúť predovšetkým s druhou zmluvnou stranou. Ak sa dohodnete, všetko je OK.