Samantha
13.03.12,07:57
Ahojte poraďáci, prosím, poraďte, ako dlho vydrží domáca jaternica (po našom "hurka":)) v chladničke??? Bude dobrá aj po týždni - nevyberaná z chladničky? Ďakujem :)
Tweety
13.03.12,06:59
Ahojte poraďáci, prosím, poraďte, ako dlho vydrží domáca jaternica (po našom "hurka":)) v chladničke??? Bude dobrá aj po týždni - nevyberaná z chladničky? Ďakujem :)

Záleží aj od toho, v čom bola zabalená. Ak bude len obschnutá, nie je ešte zlá, ale ak je povrch slizký, rovno s ňou do koša.
Indeed
13.03.12,07:04
Asi nie, týždeň určite nevydrží, nanajvýš tak 2 dni.
buchač
13.03.12,07:07
Ahojte poraďáci, prosím, poraďte, ako dlho vydrží domáca jaternica (po našom "hurka":)) v chladničke??? Bude dobrá aj po týždni - nevyberaná z chladničky? Ďakujem :)

...kebyže dnes kúpim , tak zajtra upečiem .........a keď nie , šmarím do ľadu....
...občas sa dostanem k domácim , u mamy si vyzdvihnem - v mrazáku ma čakajú.......
Melnick
13.03.12,07:27
Až kým ju nezješ . :D:D:D

juj som hnusná , však ?

Tú Tvoju z chladničky, skontroluj čuchom aj pohľadom a dokonca aj hmatom - ako odporúča Tweety



Ale teraz vážne : V mraziaku dobre uskladnená aj 2-3 mesiace.
So mnou má rodina vždy problém, všetko čo idem použiť ide automaticky k čuchometru.:D Vždy spozornejú: "čo mami nie je to dobré ???" Nemôžem za to, ale hrám sa doma na výstupnú kontrolórku bez nároku na mzdu :). Žeby podnet na IP za nelegálnu prácu? :D A aj vizuálna stránka je u mňa veľmi dôležitá.
Tweety
13.03.12,07:36
Až kým ju nezješ . :D:D:D

juj som hnusná , však ?

Tú Tvoju z chladničky, skontroluj čuchom aj pohľadom a dokonca aj hmatom - ako odporúča Tweety



Ale teraz vážne : V mraziaku dobre uskladnená aj 2-3 mesiace.
So mnou má rodina vždy problém, všetko čo idem použiť ide automaticky k čuchometru.:D Vždy spozornejú: "čo mami nie je to dobré ???" Nemôžem za to, ale hrám sa doma na výstupnú kontrolórku bez nároku na mzdu :). Žeby podnet na IP za nelegálnu prácu? :D A aj vizuálna stránka je u mňa veľmi dôležitá.


Majka nelegálna to určite nie je, lebo to robíš pre príbuzných v priamom rade a naviac si aj poistená. Myslím si, že je priam hriechom nechať domácu jaterničku len tAK nepovšimnutú v chladničke.
srska
13.03.12,07:38
Až kým ju nezješ . :D:D:D

juj som hnusná , však ?

Tú Tvoju z chladničky, skontroluj čuchom aj pohľadom a dokonca aj hmatom - ako odporúča Tweety



Ale teraz vážne : V mraziaku dobre uskladnená aj 2-3 mesiace.
So mnou má rodina vždy problém, všetko čo idem použiť ide automaticky k čuchometru.:D Vždy spozornejú: "čo mami nie je to dobré ???" Nemôžem za to, ale hrám sa doma na výstupnú kontrolórku bez nároku na mzdu :). Žeby podnet na IP za nelegálnu prácu? :D A aj vizuálna stránka je u mňa veľmi dôležitá.

okoštovať - keď je kyslá, ponúknuť susedovmu hafanovi
Samantha
13.03.12,09:36
Jeej, dakujem poradaci za vsetky rady, som rada ze ste v takom pocte odpovedali.

Hej, zabudla som spomenut, jaternica bola na tanieri polozena, nezabalena, teda priamo to crievko bez obalu sedelo na tanieri. Povrch nie je slizky, len troska obschnuty, nema zelene farby, len cierne fliaciky,ale to bude zrejme zrazena krv. Nijako nesmrdi, len za domacim pivkom, ktore tam s nou bolo v tej chladnicke ;) ine smrady necitim, kedze som rovnako ako Melnick domaci nosotester.

A ani mi nehovorte, ze aky to je hriech nechat domacu jaternicku len tak na pospas osudu... ved vlasy si od rana trham, lenze to je tak ked clovek ma doma 2 chladnicky, jednu ktoru casto pouziva a je plna a druhu na uskladnenie domaceho pivka, ktora sa takmer vobec bezne neotvara.. a kedze k tomu robim o dusu danove priznania, v hlave mam len "MD" a "D" :(((

Takze ano, strasna som, no co uz, stalo sa, tak sa to snazim zachranit. No nic, dnes to uvarim na panvicke na kyslej kapuste a zajtra vam napisem ci som to prezila ;) ak nie, tak aspon moji dvaja psikovia sa poriadne napapkaju...

Este raz diki vsetkym :)
Oliwa
13.03.12,09:49
Jeej, dakujem poradaci za vsetky rady, som rada ze ste v takom pocte odpovedali.

Hej, zabudla som spomenut, jaternica bola na tanieri polozena, nezabalena, teda priamo to crievko bez obalu sedelo na tanieri. Povrch nie je slizky, len troska obschnuty, nema zelene farby, len cierne fliaciky,ale to bude zrejme zrazena krv. Nijako nesmrdi, len za domacim pivkom, ktore tam s nou bolo v tej chladnicke ;) ine smrady necitim, kedze som rovnako ako Melnick domaci nosotester.

A ani mi nehovorte, ze aky to je hriech nechat domacu jaternicku len tak na pospas osudu... ved vlasy si od rana trham, lenze to je tak ked clovek ma doma 2 chladnicky, jednu ktoru casto pouziva a je plna a druhu na uskladnenie domaceho pivka, ktora sa takmer vobec bezne neotvara.. a kedze k tomu robim o dusu danove priznania, v hlave mam len "MD" a "D" :(((

Takze ano, strasna som, no co uz, stalo sa, tak sa to snazim zachranit. No nic, dnes to uvarim na panvicke na kyslej kapuste a zajtra vam napisem ci som to prezila ;) ak nie, tak aspon moji dvaja psikovia sa poriadne napapkaju...

Este raz diki vsetkym :)
Som sa pobavila, že: "crievko bez obalu sedelo na tanieri". :D
A neviem, čo je v pôste väčší hriech - či tú jaternicu zjesť alebo vyhodiť... ;)
Navrhujem ostatný príspevok zadávateľky zmazať, lebo keď to uvidí budúci minister financií, že kríza a niekto má dve chladničky /jednu špeciálne na pivko/ a dokonca v nej zabudne na hurku, no neviem, neviem, aké následky môžeme očakávať...:rolleyes::)
Tweety
13.03.12,10:18
Jeej, dakujem poradaci za vsetky rady, som rada ze ste v takom pocte odpovedali.

Hej, zabudla som spomenut, jaternica bola na tanieri polozena, nezabalena, teda priamo to crievko bez obalu sedelo na tanieri. Povrch nie je slizky, len troska obschnuty, nema zelene farby, len cierne fliaciky,ale to bude zrejme zrazena krv. Nijako nesmrdi, len za domacim pivkom, ktore tam s nou bolo v tej chladnicke ;) ine smrady necitim, kedze som rovnako ako Melnick domaci nosotester.

A ani mi nehovorte, ze aky to je hriech nechat domacu jaternicku len tak na pospas osudu... ved vlasy si od rana trham, lenze to je tak ked clovek ma doma 2 chladnicky, jednu ktoru casto pouziva a je plna a druhu na uskladnenie domaceho pivka, ktora sa takmer vobec bezne neotvara.. a kedze k tomu robim o dusu danove priznania, v hlave mam len "MD" a "D" :(((

Takze ano, strasna som, no co uz, stalo sa, tak sa to snazim zachranit. No nic, dnes to uvarim na panvicke na kyslej kapuste a zajtra vam napisem ci som to prezila ;) ak nie, tak aspon moji dvaja psikovia sa poriadne napapkaju...

Este raz diki vsetkym :)
Veď kúsok okoštuj a uvidíš, či je ešte jedlá.
Melnick
13.03.12,11:59
Som sa pobavila, že: "crievko bez obalu sedelo na tanieri". :D
A neviem, čo je v pôste väčší hriech - či tú jaternicu zjesť alebo vyhodiť... ;)
Navrhujem ostatný príspevok zadávateľky zmazať, lebo keď to uvidí budúci minister financií, že kríza a niekto má dve chladničky /jednu špeciálne na pivko/ a dokonca v nej zabudne na hurku, no neviem, neviem, aké následky môžeme očakávať...:rolleyes::)

No vidíš Samanta, od Oliwy sa môžeme učiť. Určite má veľa práce s DP a verím, že hádže aj na stranu "MD" aj na stranu "D" a ona ešte popri tom aj na takéto súvislosti myslí.:) A ešte nás aj peklom straší. :cool:

Odkaz pre Oliwu : Oliwka zelená ak to náhodou bonzneš ministrovi, že niekto má 2 chladničky z toho jednu iba na pivko a v čase krízy sa ešte napcháva aj jaterničkami, ( a čo všetko je ešte v komore :D ) tak si píš, že budúci príspevok začnem : " Oliwka čierna "...:D:D:D
danushka
13.03.12,12:10
Odkaz pre Oliwu : Oliwka zelená ak to náhodou bonzneš ministrovi, že niekto má 2 chladničky z toho jednu iba na pivko a v čase krízy sa ešte napcháva aj jaterničkami, ( a čo všetko je ešte v komore :D ) tak si píš, že budúci príspevok začnem : " Oliwka čierna "...:D:D:D

Náhodou, aj čierne olivy sú chutné :D, takže naša Oliwka chutí so svojimi všetkými príspevkami. A musím ju pochváliť, dnes perlí od rána a keď si čítam jej príspevky, neprestávam mať úsmev doširoka z nej! :)
Melnick
13.03.12,12:15
ha,ha, lenže sčernie od bitky. :D:D:D
danushka
13.03.12,12:19
Myslím, že Oliwa je vyzbrojená tak dobrým slovným arzenálom, že nik by si na ňu netrúfol. :D
buchač
13.03.12,18:45
Veď kúsok okoštuj a uvidíš, či je ešte jedlá.

Parafráza :

..." všetky huby sú jedlé , no niektoré iba raz ".......

Z húb sa dá otráviť , poprípade aj priotráviť - hentú možnosť som už mal možnosť skúsiť ( peniazovka vretenohlúbikovitá ).....:confused:

Z hurky ( trochu chytenej ) sa dá v podstate iba poriadne ....oné .......že krátke trate s rýchlym štartom ...:---
trisestri
13.03.12,19:06
one,tomu sa hovori moderne,ze vraj detox organizmu
trisestri
13.03.12,19:07
sak domaca nevydrzi dlho,lebo sa rychlo skonzumuje:D
Tweety
13.03.12,19:08
Máš pravdu, niekedy taká poriadna nie je ani na škodu, aspoň prečistí.
Tweety
13.03.12,19:08
Trisestri, správne, a bez jurášikof.
Tweety
13.03.12,19:10
sak domaca nevydrzi dlho,lebo sa rychlo skonzumuje:D

Pes je zakopaný práve v tom, že nevedeli ju rýchlo v tých dvoch chladničkách nájsť. No bolo im treba až dve? Kto to kedy videl.:--- U nás poskromnejších sa také niečo nemôže prihodiť.
nedielka
13.03.12,19:13
Ja citam : Ako dlho vydrzi jasterica ? :-) Moj by tu jaternicu urcite nejak opiekol,vsak skoda vyhodit :-))))
Oliwa
13.03.12,19:52
No vidíš Samanta, od Oliwy sa môžeme učiť. Určite má veľa práce s DP a verím, že hádže aj na stranu "MD" aj na stranu "D" a ona ešte popri tom aj na takéto súvislosti myslí.:) A ešte nás aj peklom straší. :cool:

Odkaz pre Oliwu : Oliwka zelená ak to náhodou bonzneš ministrovi, že niekto má 2 chladničky z toho jednu iba na pivko a v čase krízy sa ešte napcháva aj jaterničkami, ( a čo všetko je ešte v komore :D ) tak si píš, že budúci príspevok začnem : " Oliwka čierna "...:D:D:D
Melnick, vyvediem Ťa z omylu, ale ja rozumiem účtovníctvu asi ako hus pivu :)... Robím síce DP, ale len vlastné, a aj z toho mám nočné mory :eek:... Som skúšala predčasom na edane, keď to nefungovalo, teraz to už síce funguje, ale najskôr mi vyšiel nedoplatok 120 € a potom preplatok 72 € :D. Tak to skúsim do tretice. :o

A k tomu ministrovi... No ja neviem, kto z ministrov sem ešte chodí :rolleyes:, ale mám dojem, že Krajcer určite :D, lebo včera som písala, či by aj vlastnú obývačku nechal pol roka bez strechy, a dnes som ho videla v správach pri evakuácii Krásnej Hôrky a vraj už na tom robí statik, aby sa čím skôr prestrešila... ;):)
danushka
13.03.12,20:21
Tak to vidíš Oliw, namiesto kávičky a cigaretky v parlamentnom bufete by mali naši páni poslanci do poraďáckej kaviarne zabehnúť a hneď by sa na našom Slovensku diali veci!

Nech mi pán Mihál odpustia moju trúfalosť, ale však keď boli z koaličných, mohli už aj túto pripomienku vsunúť medzi rečou medzi svojich. Teraz už zas nič sa dlho neudeje...

:) :) :)
Paula
13.03.12,20:51
Názov témy nemá chybu! Akoby to bol nejaký živočích :).
kukučka
13.03.12,21:05
zlezaradil
Oliw a na kieho paroma ty chodíš po daňových stránkach, stiahni si zadarmo najsamlepšie daňové priznanie z krosu a ani kalkulačku nepotrebuješ, možno ani peňaženku ;):---
alabut
13.03.12,22:30
Samantha, pivo varite z jacmena, ci z konzerv? (http://www.porada.sk/member.php?u=27856)
Melnick
13.03.12,22:55
Načo skúšať do tretice... urob priemer :D:D:D
Melnick
13.03.12,23:00
Samantha, pivo varite z jacmena, ci z konzerv? (http://www.porada.sk/member.php?u=27856)

alabut, mňa by teraz neprekvapilo, keby Samantha napísala, že kúpia pivo, povylievajú z fliaš do hrnca, prevaria ho a uložia do chladničky, aby dlhšie vydržalo.:D:D:D
Melnick
13.03.12,23:04
nedielka, ja som sa skoro na chvíľu stala dieťaťom. Pri takýchto príspevkoch sa treba zásobiť Pamperskami