majicca
13.03.12,09:50
dobrý deň prajem, mama nám zomrela pred 2 rokmi, tesne pred tým ju otec vyplatil zo spoločného domu. Kedže žijeme dosť ďaleko dala som na dedičské konanie splnomocnenie mojej tete. Jediné, čo prišlo bol exekútor, lebo mama nemala vysporiadanú sociálnu poisťovňu. Tie peniaze, ktoré ale dostala vyplatene záhadne zmizli. Vraj neexistujú. Ako môžem zistiť, či mala moja mama účet v nejakej banke? Nezisťujú to hneď aj právnici a podobne, ktorí riešia dedičské konanie? Ako zistím, kde tie peniaze sú?
ďakujem krásne majicca
Mária27
13.03.12,10:04
Notár môže urobiť dotaz v bankách. Aj otec by ti mohol povedať, kam jej peniaze poslal.
majicca
13.03.12,10:20
otec ich odovzdal notárovi, pokiaľ nebolo vysporiadané majetkovo-právne / no a notár jej ich vraj odovzdal......
takže či ich ona do banky dala, alebo stratila, alebo....
teta po vysporiadaní dedičstva povedala, že peniaze nie sú.....
kopretinka
13.03.12,10:32
otec ich odovzdal notárovi, pokiaľ nebolo vysporiadané majetkovo-právne / no a notár jej ich vraj odovzdal......nech doloží potvrdenie,že tvoja mama ich prebrala.
takže či ich ona do banky dala, alebo stratila, alebo....
teta po vysporiadaní dedičstva povedala, že peniaze nie sú.....povedať mohla...
...
majicca
13.03.12,10:44
veď presne o to ide / ako zistím, či niekde boli a či ich niekto a kto vybral
kopretinka
14.03.12,07:40
veď presne o to ide / ako zistím, či niekde boli a či ich niekto a kto vybral
a notár Ti už predložil doklad,komu vydal peniaze?
misoft
14.03.12,15:55
Ak notár má v dokumentoch zaznačený príjem financií, musí mať aj potvrdenie o vydaní financií - nemôže to robiť len tak, hala-bala. Ak však existuje akákoľvek zmienka o vklade, ale neexistuje žiadny doklad o výdaji - tak potom sú dve možnosti, 1) peniaze sú ešte stále u notára;
2) peniaze už nie sú u notára - teda ich defraudoval.