seggy007
13.03.12,09:52
Dobry den.pracujem v jednom podniku a dali my zmuvu -pracovny pomer je dohodnuty na dobu do 31.12.2006/....a nastupil som 2.5.2006 a skusobna doba 3 mesiace..prosim o radu co stim a ci plati ta to zmluva ci by netrebalo nejaky dodatok dakujem
drobeceva
13.03.12,09:12
Dobry den.pracujem v jednom podniku a dali my zmuvu -pracovny pomer je dohodnuty na dobu do 31.12.2006/....a nastupil som 2.5.2006 a skusobna doba 3 mesiace..prosim o radu co stim a ci plati ta to zmluva ci by netrebalo nejaky dodatok dakujem

táto zmluva sa automaticky od 1.1.2007 zmenila na dobu neurčitú
lubka0907
13.03.12,09:15
§42 zákonníka práce. Pracovná zmluva musí mať písomnú formu v záujme právnej istoty zamestnanca. Nedodržanie písomnej formy neznamená neplatnosť. Prac. pomer sa zakladá aj ústnou formou. Rozdiel je v tom, že takto nemáš doklad o zamestnaní a zamestnávateľ porušil zákon za čo môže dostať pokutu. V tomto prípade sa dá povedať, že prac. zmluva mala ústnu formu (aspoň predpokladám, keďže ty si robil a zamestnávateľ platil). Ak sa prac. pomer uzatvoril ústnou formou, tak sa zakladá na dobu neurčitú a bez skúšobnej doby.
Určite by som žiadala pracovnú zmluvu v pís. forme a s presným dátumom kedy mal prac. pomer vzniknúť. Papier je papier
TinaL
30.03.12,10:19
Pracovná zmluva je stále platná a nepotrebujete nový doklad ani dodatok, nakoľko § 71 ods. 2 Zákonníka práce hovorí:
Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Takže Váš zamestnávateľ sa nedopustil žiadnej chyby a nedostane žiadnu pokutu. Vaša zmluva je stále platná, len sa podľa zákona zmenila doba z určitej na neurčitú!