silviča
13.03.12,09:58
Dobry den, potrebujem poradit v nasledovnej otazke: zivnostnik, ktory ma prerusenu zivnost, predal automobil, ktory bol zaradeny v obchodnom majetku, ale plne odpisany. ako sa tento prijem uvedie v danovom priznani? dakujem.
silviča
20.03.12,11:06
posuvam otazku, ide mi hlavne o to, ci sa predaj uvadza ako prijem zo zivnosti v tabulke c. 1 ako prijem zo zivnosti alebo v tabulke c. 3 ako prijem z predaja hnutelnych veci. auto bolo zahrnute v obchodnom majetku, plne odpisane. :confused:
ego.mc
20.03.12,15:18
Príjem uvediete v tabuľke č. 3.
silviča
20.03.12,15:25
dakujem velmi pekne.
daja
30.04.12,07:54
Dobry den, potrebujem poradit v nasledovnej otazke: zivnostnik, ktory ma prerusenu zivnost, predal automobil, ktory bol zaradeny v obchodnom majetku, ale plne odpisany. ako sa tento prijem uvedie v danovom priznani? dakujem.

Ahojte, chcem sa vrátiť k tejto téme. Pri predaji takéhoto (nákladného) auta sa vystaví len kúpno-predajná zmluva so sumou bez DPH? /registraciu na DPH si zrušil/
daja
18.05.12,05:59
Príjem uvediete v tabuľke č. 3.

chcem sa ešte vrátiť k tejto téme. Našla som článok (je to ale starší článok) , kde sa píše, že pri prerušení živnosti, pokiaľ nebol majetok vyradený z podnikania, malo by ísť príjem z jeho predaja do príjmov podľa §6. Pokiaľ bol majetok vyradený, tak sa príjem uvádza do tabuľky 3. Toto už neplatí?

http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&uroven=2&obsah=9&cid=18768