maja111
13.03.12,09:59
Ak prechádzam z paušálnych výdavkoch na JÚ, ako sa to premietne pri vyhotovení daňového priznania? Z minulého roku ostali neuhradené záväzky a pohľadávky , čiže ich uvediem vo Výkaze o majetku a záväzkov v stĺpci predchádzajúce obdobie? Okrem toho je ešte niečo potrebné urobiť?
Ďakujem
maja111
13.03.12,15:15
Ak prechádzam z paušálnych výdavkoch na JÚ, ako sa to premietne pri vyhotovení daňového priznania? Z minulého roku ostali neuhradené záväzky a pohľadávky , čiže ich uvediem vo Výkaze o majetku a záväzkov v stĺpci predchádzajúce obdobie? Okrem toho je ešte niečo potrebné urobiť?
Ďakujem

Nevie mi niekto poradiť?
Jana Acsová
13.03.12,15:19
Nevie mi niekto poradiť?Dnes každý rieši prechody. A to fakt. To znamená, že je tú kopa odpovedí.

Prechod z percentuálnych výdavkov na JÚ nie je spojené s úpravou základu dane z príjmov FO. Predchádzajúce obdobie ako účtovná jednotka nemáte, preto minulé obdobie nevypĺňate.
maja111
13.03.12,15:29
Ďakujem, ja som tu prešla veľa diskusii s touto témou, viem, že neupravujem základ dane. Len som nevedela ako je to s výkazom MaZ, či sa tam prenášaju údaje z evidencie. Takže mi je to už jasné.