jess
06.02.06,15:50
Do konca roku som robila mzdy v Olympe a exportovala som si ich do ALFY - no problem :).
Od 1.1. robím mzdy s exportom do Omegy a som z toho vedľa. Podotýkam , že som začiatočník v PU, čo sa týka účtovania miezd. Takže potrebujem poradiť ako si nahodím jednotlivé účty v Olympe, ak chcem mať pracovníkov delených na 2 strediská (doteraz som toto nemala).
Niečo som si ponastavovala a hodila som si to do Omegy , ale sa mi to zdá nejako veľa riadkov a kričí mi , že nemám nastavený účet strediska a účet pracovníkov a mám v Omege v IDV rozdelenú mzdu skladajúcu sa z jednotlivých druhov miezd (napr. zákl.mzda-1.riadok, nadčas-2.riadok....) Ja som si to predstavovala tak, že v IDV budem mať, že mám Soc.poisťovni zaplatiť .xxxxx Sk - jednou sumou, DÚ xxxx Sk, zase jednou sumou atď.

Poradíte ?
babenko1
06.02.06,14:54
Nuž.. kedže máš mzdy na strediská, tak aj úhrady v omege musia ísť zo stredísk, aj ked platby pôjdu z jedného účtu.. takže aj ten ID musí byť rozdelený podľa podkladov z olympu.. podľa stredísk...
jess
06.02.06,15:18
.... ja mám zatiaľ dvoch ľudí zo strediska č.1 a s ďalšími 2 ľuďmi rátam až od marca....zatiaľ ich tam nemám nahratých, len tých dvoch :(
babenko1
06.02.06,15:24
ked to tak máš zadané aj v olympe.. tak aj omega ti bude preberať zatiaľ iba to jedno stredisko...
jess
05.04.06,15:09
tak pokračujem ďalej...všetky predkontácie mám v poriadku...súbor som si stiahla z OLYMPu do OMEGy ...do ID/IDV....v poriadku, mám to tam, ale teraz by som chcela, aby som mala niekde v záväzkoch uvedené, že koľko a ktorej inštitúcii dlhujem na odvodoch a daniach.. (nie v HK, tam to vidím)...jedná sa mi o to, aby som videla, že kedy, koľko a komu mám zaplatiť (tak ako v knihe záväzkov mám evidované DF podľa dátumu splatnosti).....napr. , aby som si mohla v Príkaze na úhradu vybrať z "nejakej knihy" ten-ktorý záväzok voči ZP, SP, DÚ a voči zamestnancom, ktorým posielam výplaty na osobný účet.....

alebo.....ako to teda VY účtujete ???? :)...dajte mi "Triky a Tipy" :D
alenad
06.04.06,05:18
tak pokračujem ďalej...všetky predkontácie mám v poriadku...súbor som si stiahla z OLYMPu do OMEGy ...do ID/IDV....v poriadku, mám to tam, ale teraz by som chcela, aby som mala niekde v záväzkoch uvedené, že koľko a ktorej inštitúcii dlhujem na odvodoch a daniach.. (nie v HK, tam to vidím)...jedná sa mi o to, aby som videla, že kedy, koľko a komu mám zaplatiť (tak ako v knihe záväzkov mám evidované DF podľa dátumu splatnosti).....napr. , aby som si mohla v Príkaze na úhradu vybrať z "nejakej knihy" ten-ktorý záväzok voči ZP, SP, DÚ a voči zamestnancom, ktorým posielam výplaty na osobný účet.....

alebo.....ako to teda VY účtujete ???? :)...dajte mi "Triky a Tipy" :D
Bohužial, do evidencie záväzkov je nutné tieto záväzky naťukať ručne ( v OMEGE ). Príkazy na úhradu miezd, odvodov, dane zo mzdy ... sa dá urobiť v OLYMPE.
jess
06.04.06,11:37
Bohužial, do evidencie záväzkov je nutné tieto záväzky naťukať ručne ( v OMEGE ). Príkazy na úhradu miezd, odvodov, dane zo mzdy ... sa dá urobiť v OLYMPE.

Tak potom si v DF vytvorím nový číselný rad a budem to tam nahadzovať. Potom budem mať :

napr. záväzok voči Soc.poisťovni ..... 336 / 379 ???...a úhradu bankou 379/221 ? Bude to tak správne zaúčtované?
babenko1
07.04.06,15:30
jess prečo to chceš riešiť cez knihu záväzkov? predsa sú určené termíny, kedy máš mať uhradené odvody, daň zo záv. čin. od vyplatených miezd... potom budeš už len účtovať BV... odvody 336/221, daň 342/221... okrem toho, tak ako píše alenad.. olymp ti vygeneruje príkaz na úhradu... nerob si zbytočné komplikácie..