K.A.T.K.A
13.03.12,12:56
Dobrý deň, prosím Vás, v jednoduchom účtovníctve je takáto situácia:
výdavky za nákup tovaru za cca 46€ v minulom roku
pri oprave bolo použité niečo zo skladu v hodnote 49€, bolo to tam naskladnené rok predtým (preúčtované interným dokladom z kolonky "nákup tovaru" na "prevádzkovú réžiu"
a tým pádom teraz vychádza vo výkaze -3€ v kolonke "nákup tovaru"

je to takto v poriadku?
Zita5
13.03.12,11:59
Preto, lebo výdaj zo skladu v sume celkom je vyšší ako príjem v sume celkom na sklad. Treba si skontrolovať v príjemke ceny, za aké sa tovar či materiál prijal na sklad.Teda OC .

Nie je to správne vo Výkaze o MaZ .
K.A.T.K.A
13.03.12,12:01
ja som to kontrolovala, nákup bol naozaj tých 49€, ale príjmka bola robená ešte v roku 2010. Použil to však až v roku 2011, takže som to ID chcela preúčtovať. Avšak v roku 2011 mal iné nákupy len v hodnote 43€. Pýtam sa teda, či môže byť vo výkaze -3€, či som urobila správne, že som to preúčtovala, alebo ... ???
Zita5
13.03.12,12:05
ja som to kontrolovala, nákup bol naozaj tých 49€, ale príjmka bola robená ešte v roku 2010. Použil to však až v roku 2011, takže som to ID chcela preúčtovať. Avšak v roku 2011 mal iné nákupy len v hodnote 43€. Pýtam sa teda, či môže byť vo výkaze -3€, či som urobila správne, že som to preúčtovala, alebo ... ???

Nemôže byť suma vo Výkaze - 3. Ja nerozumiem stále čo ste preúčtovali a prečo ?
K.A.T.K.A
13.03.12,12:11
Dobre, poviem vám to konkrétne:
v roku 2010 kúpil na sklad Valec do tlačiarne. Neviem prečo, ale v ten rok ho neminul.
v roku 2011 ho použil pri oprave tlačiarne, avšak nevyfakturoval im ho (neviem prečo, či zabudol či čo). Povedal mi že, to mám dať do spotreby, že ho minul.
tak som urobila výdajku do spotreby s tým, že som tam uviedla že to išlo tam a tam a v peňažnom denníku som chcela preúčtovať z "nákup tovaru" na "PR". Avšak keďže nebol kupovaný v roku 2011 ale skôr, tak mi to teraz vychádza takto. Moc tovaru nekupuje, len občas niečo takto kúpi a predá, väčšinou má len služby.
Robím to zle?
Zita5
13.03.12,12:13
ja som to kontrolovala, nákup bol naozaj tých 49€, ale príjmka bola robená ešte v roku 2010. Použil to však až v roku 2011, takže som to ID chcela preúčtovať. Avšak v roku 2011 mal iné nákupy len v hodnote 43€. Pýtam sa teda, či môže byť vo výkaze -3€, či som urobila správne, že som to preúčtovala, alebo ... ???

Jaj Vám sa jedná o Výkaz o príjmoch a výdavkoch konkrétne kolonka tovar a prevádzková réžia ?

Prečo ste to preúčtovali z tovaru do PR ?
K.A.T.K.A
13.03.12,12:15
a netreba to preúčtovať ????? stačí si spraviť len výdajku ????
pokiaľ viem, tak by sa to malo, či ????
Zita5
13.03.12,12:17
Dobre, poviem vám to konkrétne:
v roku 2010 kúpil na sklad Valec do tlačiarne. Neviem prečo, ale v ten rok ho neminul.
v roku 2011 ho použil pri oprave tlačiarne, avšak nevyfakturoval im ho (neviem prečo, či zabudol či čo). Povedal mi že, to mám dať do spotreby, že ho minul.
tak som urobila výdajku do spotreby s tým, že som tam uviedla že to išlo tam a tam a v peňažnom denníku som chcela preúčtovať z "nákup tovaru" na "PR". Avšak keďže nebol kupovaný v roku 2011 ale skôr, tak mi to teraz vychádza takto. Moc tovaru nekupuje, len občas niečo takto kúpi a predá, väčšinou má len služby.
Robím to zle?

V tomto prípade nič nepreúčtujete do PR cez interný doklad.Len výdajkou zo skladu znížite stav zásob pre spotrebu firmy .
K.A.T.K.A
13.03.12,12:17
áno, jedná sa mi o výkaz o príjmoch a výdavkoch, či je to tak v poriadku.
a ak nie, že ako to mám teda spraviť...
prosím poraďte
K.A.T.K.A
13.03.12,12:18
V tomto prípade nič nepreúčtujete do PR cez interný doklad.Len výdajkou zo skladu znížite stav zásob pre spotrebu firmy .

áno? , stačí tak?

dobre teda, ďaujem veľmi pekne
Zita5
13.03.12,12:18
áno, jedná sa mi o výkaz o príjmoch a výdavkoch, či je to tak v poriadku.
a ak nie, že ako to mám teda spraviť...
prosím poraďte

Už som Vám napísala v príspevku č. 8.
Katarina
13.03.12,13:12
Znížite si len stav skladu - účtovať o tom nebudete. Nákup materiálu bol vo výdavkoch v roku 2010 keď bol nakúpený, keby ste teraz účtovali ako prev. réžiu dostala by sa suma 49 € duplicitne do výdavkov, čo nie je prípustné. V roku 2011 budete mať vo výkaze o prájmoch a výdavkoch len výdavky roku 2011 t.j. 43 €. Vo výkaze o MaZ stav zásob znížený o 49 €.
K.A.T.K.A
13.03.12,19:51
ďakujem