dvolna
13.03.12,12:19
Začiatkom januára sme podali navrh na rozvod.Normalne tu rozvadzaju po mesiaci.My mame samosudkinu ktora byva často Pn tak u nej je termin aj 4 mesiace.Dá sa ju nejako vymenit?Súri mi to preto lebo bez rozvodu mi nedaju uver v banke na kupu bytu.S manželkou sme na vsetkom dohodnuty a nepredpokladam nejake prietahy.Dakujem.
Xanti
13.03.12,11:23
Napadlo ma.. stiahnuť žiadosť o rozvod a dať novú .. a modliť sa aby to systém pridelil niekomu inému....

Neviem či Ti vymenia sudcu bez vážneho dôvodu, a to že sa ponáhľaš vážny dôvod nie je, ani to že čakáš za úverom. A kedže ste nemali pojednávanie nemôžeš ani namietať zaujatosť sudcu.

No hádam niekto napíše čo by sa dalo robiť.
danushka
13.03.12,11:28
Za normálnych okolností môžeš očákavať vytýčenie pojednávania od troch do šiestich mesiacov. V opačnom prípade môžeš podať námietku na prieťahy v konaní, ale rátaj, že sa to práve tou námietkou môže zas predĺžiť.

http://www.sme.sk/c/2671066/urychlit-rozhodnutie-sudu-nejde-zo-dna-na-den.html
dvolna
13.03.12,11:28
Ja viem že mam smolu že to ma,,slimak" aj ked za to nemože.Len by sa mohlo pamatat aj na pripady kedy mi suri termin.Mám na ruke dobrý byt a nechcem on prist kvôli času.Ved ak sme na vsetkom dohodnuty s manželkou tak by to mohol zobrat aj iný sudca.Ale na to asi system nemysli.Vsetko je to vec30min.dakujem.
danushka
13.03.12,11:31
Tvoje dôvody žiadneho sudcu nebudú zaujímať. Môžeš si poistiť tento byt aj zmluvou o budúcej kúpnej zmluve.
Oliwa
13.03.12,11:31
Napadlo ma.. stiahnuť žiadosť o rozvod a dať novú .. a modliť sa aby to systém pridelil niekomu inému....

Neviem či Ti vymenia sudcu bez vážneho dôvodu, a to že sa ponáhľaš vážny dôvod nie je, ani to že čakáš za úverom. A kedže ste nemali pojednávanie nemôžeš ani namietať zaujatosť sudcu.

No hádam niekto napíše čo by sa dalo robiť.
Nerozviesť sa...;):rolleyes:
Oliwa
13.03.12,12:46
Ja viem že mam smolu že to ma,,slimak" aj ked za to nemože.Len by sa mohlo pamatat aj na pripady kedy mi suri termin.Mám na ruke dobrý byt a nechcem on prist kvôli času.Ved ak sme na vsetkom dohodnuty s manželkou tak by to mohol zobrat aj iný sudca.Ale na to asi system nemysli.Vsetko je to vec30min.dakujem.
Sorry, ale Ty chceš, aby náš súdny systém myslel za/na Teba? :rolleyes:
Keď si sa ženil, tiež si asi nemyslel na to, že sa raz budeš rozvádzať. A tiež to možno netrvalo viac ako 30 min.
Tak mi úplne mimo témy napadlo, či tá dvolna nie je nick niekoho, kvôli komu chceš byť tak rýchlo voľný...;):)
dvolna
13.03.12,13:57
Oliwa moj nick nerieš. Tiež som si nemyslel že sa raz budem rozvadzat a neprajem to nikomu.ale stalo sa.Ak by si si kupovala auto a mas cakat nevies kolko a pritom u druheho predajcu vies že to mas za mesiac asi by si necakala .hm?to bol len priklad tak ho zas nekomentujte.Chcel som iba radu nie poznamky.dakujem.
dvolna
13.03.12,19:51
Tvoje dôvody žiadneho sudcu nebudú zaujímať. Môžeš si poistiť tento byt aj zmluvou o budúcej kúpnej zmluve.
Banka mi nechce dat uver kým nie som rozvedený.
dvolna
16.04.12,17:50
Vie mi niekto poradit kde najdem nejaký vzor na urýchlený rozvod žiadost pre sudkynu?na nete nič nie je. dakujem
mattto
16.04.12,17:57
Vie mi niekto poradit kde najdem nejaký vzor na urýchlený rozvod žiadost pre sudkynu?na nete nič nie je. dakujem

najprv si zisti, či vôbec môže byť vytýčený termín pojednávania, či si zaplatil súdny poplatok, či si odporkyňa prevzala návrh. "Žiadosť o urýchlenie" neexistuje, uvedom si, že pred tebou je ďalších X konaní a dôvod kúpa bytu je totálny nezmysel!