oniiicek
13.03.12,12:32
Dobrý deň,

Cez internet som si zakúpil tovar z Čiech. Platba má prebehnúť vopred na účet. Chcem sa opýtať, či je možné poslať peniaze české koruny na český účet, keď na účte mám eurá? Platbu mám dať ako zahraničnú a iba vyberiem krajinu a menu.

Ďakujem za odpovede
Ondrej
Atomer.sk
13.03.12,14:40
Ano je to mozne. No odporucam na posielanie ceskych penazi do ceska pouzivat FIO banku (zadarmo prevody a vedenie uctu).
Ingrid Ondruskova
13.03.12,14:43
S FIOBANKOU máme dobré skúsenosti, ešte je možné aj vkladom na účet,
máme českého obch.partnera čo má účet v ČSOB a ja som vložila na slov.strane
v ČSOB EURá, ale im prídu CZK.
Dáša_
13.03.12,15:36
súhlas, na české platby som si zriadila účet vo fio banke. Pohodlné, rýchle, bez poplatkov. A dokonca som pár krat sledovala aj kurz a bol celkom výhodný
oniiicek
14.03.12,04:35
No dobrý deň, No peniaze som poslal. Len dúfam že neurobil nejakú hlúposť. Číslo účtu som zadal klasické v tvare 123456789101112/0000, teda nie IBAN, vybral som krajinu Česko, menu, Swift kód...Dnes ráno mi nabehol obrat a v tom výpise bolo číslo protiúčtu samé 000000 - 0000000000 a kód banky (moja banka)a názov protiúčtu bolo číslo účtu kam som chcel peniaze poslať. Teraz neviem či to mám stopnúť a zavolať do banky, alebo to tak normálne funguje? Peniaze stiahli ale príde mi to že išli mojej banke...
ivustek
14.03.12,04:47
neviem, či to máte dobre, ale mne keď platia klienti zˇČiech na účel slsp - teda obrátená situácia, vždy pýtajú IBAN, SWIFT a názov banky.

Tiež som raz chcela poslať na český účet a bolo mi povedané, že poplatok bude cca 20€/ závisí aj podľa sumy/. Potom som to poslala v € na pošte cez taký šek - EUROGIRO, tam som platila cca 4€. Teda odoslala som v € a im prišlo v CZK.